לניצן- אסתר בנדל

ornan

New member
לניצן- אסתר בנדל../images/Emo35.gif

לניצן שלום! לפני כמה זמן מצאנו את הקשר שלנו למשפחת בנדל מראש פינה. היום התקשר אלינו נין נוסף של יעקב בנדל מראש פינה- אורן נהרי (כן, זה מהערוץ הראשון בטלביזיה) וספר שקרא כתבה במעריב מלפני שבועיים בערך, על העליה הראשונה, ובה סופר על האוניה טטיס, שעליה היו כידוע משפחות שהקימו את ראש פינה וזכרון יעקב, היה מצויין בין היתר גם שמה של הרבנית? אסתר בנדל האם ידוע לך על איזשהו קשר למשפחה? לנו לא ידוע משהו ספציפי, לחמותי השם מצלצל איכשהו אבל לא יותר. תודה וחג עצמאות שמח לכולכם

nitzoops

New member
אסתר בנדל הייתה אשתו

של צבי בנדל ואמו של שלמה שניאור זלמן בנדל והייתה ממשפחת אורן-רובינשטיין מהעיר ז´ואניץ באוקראינה. היא כמובן היתה איתם על האוניה "טטיס" ששמה שונה על ידם ל"טיטוס" במשמעות של "טיטוס היגלה אותנו מהארץ וטיטוס מחזיר אותנו לשם".הקרבה שמצאנו בין המשפחות היא דרך משפחת אורןרובינשטיין.

nitzoops

New member
אסתר בנדל היתה אישתו

של צבי בנדל ואמו של שלמה שניאור זלמן בנדל והייתה ממשפחת אורן-רובינשטיין מהעיר ז´ואניץ באוקראינה. היא כמובן היתה איתם על האוניה "טטיס" ששמה שונה על ידם ל"טיטוס" במשמעות של "טיטוס היגלה אותנו מהארץ וטיטוס מחזיר אותנו לשם".הקרבה שמצאנו בין המשפחות היא דרך משפחת אורןרובינשטיין.

nitzoops

New member
המידע הנ"ל נמצא

באנציקלופדיה של תדהר. נדמה לי שזה בכרך הראשון.

ornan

New member
תודה גם מאורן נהרי../images/Emo39.gif

הי ניצן המידע המועיל כולל ההפנינ לאנצ´ תדהר, הועבר ביעילות, בהירות ובעיקר במהירות. אורן ממש מודה לך על המידע. עכשיו גם מסתדר לנו, שזכרנו שמישהו במשפחה היה מצאצאי ר´ שניאור זלמן מלאדי אני מקשרתי זאת למשפחת בק ולא לאסתר שנשאה לצבי הירש בנדל אביהם של זלמן ויעקב בעלי כאמור הוא נינו של יעקב תודות לך ממשפחתנו ארנה

האם זה רק נדמה לי, או ש...

קשרתם עכשיו את שניכם בקשר משפחתי סבוך
או שסתם דיברתם שניכם על אותו אדם
ארנון

ornan

New member
לא זה בדיוק

הי ארנון כבר מזמן מצאנו את הקשר בינינו, שים לב כשהצעת לקשור קשרים, ניצן היה הראשון להציע ואולי פספסת. ניצן ממש קשור למשפחתו של ישראל, הוא צאצא של אח אחד וסבתא רחל שלנו (שאתה בודאי זוכר אותה היטב) היא בת לאח השני. שמתי לב, שהמשפחות פשוט לא שמרו על קשרים רחבים, אלא הסתפקו בצאצאים הישירים, מן הסתם גם ככה המשפחות מצד אחד די מתרחבות, מרחקים גיאוגרפים, כמו גם קשרי נישואין וסתם העיסוקים האין-סופיים שלנו בחיי היום יום, מרחיקים אותנו אחד מן השני מזל שיש כמה "משוגעים" כמונו ששומרים על קשרי משפחה ולא מוותרים. לילה טוב ארנה דרך אגב, היום ערכתי חיפוש מעניין במוזיאון וגם ביד למייסדים בזכרון יעקב, ומצאתי עוד כמה "פכים קטנים" לארכיון ההולך וגדל שלי בבי"ס ניל"י אתה מוזמן לבוא ולהציץ.

למעלה