לסת תחתונה

mse270

New member
לסת תחתונה

לסת תחתונה
שלום,
יש לי כמה שאלות לגבי לסת תחתונה ואשמח למענה.
בצד ימין שן מס' 43 ושן מס' 44 במצב תקין.
לפני כ 20-25 שנה עשיתי כתר לשיניים מס' 45-47. הכתר יצא מההדבקה לפני כשנה.
כשהכתר נעשה שן מס' 45 היתה קיימת, כיום לא קיימת. שן מס' 46 נעקרה בעקירה כירוגית ושן מס' 47 היתה קיימת ועדיין קיימת. מסתבר שיש שן כלואה (מס' 48 ) .
בצד שמאל יש את שן מס' 33 במצב תקין. שן מס' 34 שנעשה בה טיפול שורש לפני מספר שנים. שן מס' 35 ושן מס' 36 נעקרו בעקירה כירורגית ואין יותר שיניים בצד זה.
ברצוני לעשות תותבת חלקית לשיניים החסרות והשאלה שלי היא האם חייבת לבצע עקירות לשן מס' 45 שכבר לא נראית מעל החניכיים ולשם מס' 47 ולשן הכלואה?
ארבעת השיניים התחתונות הקדמיות הם במצב די בסדר. למיטב זכרוני לפני כ - 25 שנים נעשה טיפול סתימתי בצבע לבן בין השיניים. האם קיים ואפשרי כיום?
איזה תותבת חלקית מומלצת למצבי?
יש לי אוסטופוזיס ומטופלת אך ורק בויטמין D.

תודה רבה וחג שמח!

התיעצות לגבי תוכנית טיפול

לסת תחתונה
שלום,
יש לי כמה שאלות לגבי לסת תחתונה ואשמח למענה.
בצד ימין שן מס' 43 ושן מס' 44 במצב תקין.
לפני כ 20-25 שנה עשיתי כתר לשיניים מס' 45-47. הכתר יצא מההדבקה לפני כשנה.
כשהכתר נעשה שן מס' 45 היתה קיימת, כיום לא קיימת. שן מס' 46 נעקרה בעקירה כירוגית ושן מס' 47 היתה קיימת ועדיין קיימת. מסתבר שיש שן כלואה (מס' 48 ) .
בצד שמאל יש את שן מס' 33 במצב תקין. שן מס' 34 שנעשה בה טיפול שורש לפני מספר שנים. שן מס' 35 ושן מס' 36 נעקרו בעקירה כירורגית ואין יותר שיניים בצד זה.
ברצוני לעשות תותבת חלקית לשיניים החסרות והשאלה שלי היא האם חייבת לבצע עקירות לשן מס' 45 שכבר לא נראית מעל החניכיים ולשם מס' 47 ולשן הכלואה?
ארבעת השיניים התחתונות הקדמיות הם במצב די בסדר. למיטב זכרוני לפני כ - 25 שנים נעשה טיפול סתימתי בצבע לבן בין השיניים. האם קיים ואפשרי כיום?
איזה תותבת חלקית מומלצת למצבי?
יש לי אוסטופוזיס ומטופלת אך ורק בויטמין D.

תודה רבה וחג שמח!
התיעצות לגבי תוכנית טיפול
לצערי, אין אפשרות לתת ייעוץ לתוכניות טיפול באופן מקצועי דרך הרשת.
בדיקה ותוכנית טיפול חייבת להיות ע"י בדיקה של כל שן ושן בתוספת לצילומי רנטגן עדכניים.

למעלה