לעבור דירה - בין פרידה לאובדן

לעבור דירה - בין פרידה לאובדן

נשאלתי: מה בין פרידה לאובדן. הלוא הם היינו הך, עניתי. האם? ודאי. עניתי. לא כך? (הביטחון החל להתערער). זה לא ככה? זה לא אותו דבר, פרידה ואובדן? טוב. אבדוק. "מילה במילה" ~ אוצר המילים הנרדפות ניגודים ושדות סמנטים השכילני: פרידה~ גירושים, היפרדות, הסתלקות, הפרד, התבדלות, התרחקות, ירידה, מיפרד, ניתוק, נפילה, נשירה, פטירה, פירוד, פרידה, פרישה, פרישות. והניגוד~ התחברות, נישואים, פגישה. אובדן ~ אבדה, אבדון, איבוד, בטילה, היאבדות, הימחות, הימחקות, היספות, היעלמות, הישמדות, הריגה, הרס, השחתה, השמד, השמדה, חורבן, כיליון, כליה, מגפה, מוות, סוף, קטב, קץ. והניגוד ~ מציאה, צמיחה, שיקום. אופס. זה נראה אחרת. פתאום קלטתי, שתפיסת הפרידה שלי, רואה כל פרידה כאובדן. כחורבן. כהימחות. ככליון. הפחד שלי מלעבור דירה. מלזוז, כנראה זה מקורו. פחד עז. המשכתי לגלגל את רעיון שינוי מקום מגורים במוחי, וראיתי כה ברור, כאילו בזום של מצלמה, את פחדי: הפחד שההווה שלי יימחה. פשוט. המשכתי לגלגל את העניין בדמיוני: פרידה. להיפרד. וראיתי עצמי בכדור פורח. בשקט. לבד. ועצוב עצוב עצוב לי. למה כה תעצבי? שאלתי. כי מאחורי, כי מתחתי, הירושימה ונגאסקי. עניתי. כי מאחור חורבן מושלם. כי מאחור נותרו רק אודים עשנים מפוייחים. כי הכל נמחה. ונותרתי בדד בעולם. ככה את חשה? כן. אילו פחדי. מסתבר. מפחדת לחזור למטה. לא רוצה לחזור למטה!!! לא!!!!!!! לא הרפתי. המשכתי בטיול הזה בממלכת הדמיון. וירדתי בחזרה אל הארץ. לאיטי. אכן, הכל מפוחם. כל מה שנותר. ארץ שחורה, שמים כחולים נקיים נקיים ושאריות מפוחמות של מה שהיה פעם צמחיה. שוטטתי לי בחרבה. במה שהיה פעם חיי. שוטטתי לי אנא ואנא. את עיני תפסה נקודה אדומה. אדום אש. פרג צמח לו באדמת המוות. פרג צמח לו בעת לא לו. פרג, התעוותה לו הגנטיקה, והציץ מן השחור. מביטה בפרח. מתרכזת בפרח. רואה רק את הפרח. ולא חושבת על כלום פרט לפרח. אדום אש על שחור. חיים מעוותים על פיח ומוות. חיים. חפץ חיים. עמדתי משתאה. לנגד עיני הנצו פרגים נוספים. ועוד ועוד. מילאו את השדה השחור בכתמים אדומים. כתמי אדום אש. כתמי חיים. ועלו בי קלישאות מיום השואה: "שארית הפליטה." "אודים מוצלים מאש". אמאלה... את ואני. ומה שעמוק עמוק בפנים. פחד. מיכל 7.5.01

ושוב עוברים דירה.

עברה כמעט שנה מאז כתבתי את הקטע הנ"ל, שבאמצעותו הבנתי, למה ועד כמה קשה לי לעבור דירה. לשנות. רואה זאת כמחיקת עברי. כמחיית עברי. ושוב הפורום עובר דירה, ואני מגבה ומגבה ומגבה. היי! אני אומרת לעצמי, היי, הבית הוא האנשים שבפנים, הם ממשיכים עימך הלאה. תרגעי. וממשיכה לנחם עצמי: פה תצליחי להכניס הודעות כמה ומתי שתרצי. שיפור שירות. קידום. -נכון. עונה בשקט ובעצב. תראי, תראי, (מעודדת את עצמי) יש לנו פה מכתב פתיחה של מנהלת הפורום מהיום הראשון! והמון קישורים וקבצים וכל מה שחלמת עליו. -טוב, מתחילה להתרצות. נכון. קידום, שיפורים. שיפורים מהותיים אפילו, נאלצת להודות. אבל... לא, זה לא שממש אהבתי את המערכת של ואללה. זו רק הפרידה. מפחדת להיפרד. לעזוב. חוששת. היי, עונה לעצמי שוב. יהייה בסדר. -בטח שיהייה בסדר. תמיד בסדר. כן. תמיד בסדר. ותמיד חוששת ומפחדת ממעברים. ובעיקר מסיומות. נראה כי נותר לי רק להשלים עם המערך הזה: אני תמיד פוחדת וחוששת ממעברים, ותמיד הכל בסדר. ואף למעלה מזה. אז זהו. להיום. (רצה להמשיך לגבות...) שיהייה רק טוב לכולנו. מיכל.

EYהודית

New member
מיכל יקירה

כמו שאמרת, אנחנו איתך פה. מאיתנו את לא נפרדת, וזה הדבר החשוב.

למעלה