לערן מתנה בשבילך

• פותח הנושא א77
  • פורסם בתאריך

א77

New member
לערן מתנה בשבילך

כבן אחר בן להקרני ראם זצ"ל אז זה מה שצילמתי באחת הפעמים שהייתי שם. יש לי עוד מיאס. אבל חוץ ממה שיש לך זכויות הרי יש לך גם זכות אבות כל טוב

א77

New member
ארנון, אז תן לי כמה נקודות אחיזה

בך ואודותיך, אוליי אמצא משהו על הבוידעם או במחסן... במקרה היה לי פה חבר שמתעניין בגנאולוגיה יהודית ובעיקר חסידית. והוא פשוט התישב על הפורום שלך. ובדק את כל ההודעות מתחילת הארכיון כמה שהוא הספיק, ואסף לעצמו את הכתובות שחברי הפורום השאירו כאן. כשהייתי לצידו לרגע הבחנתי בהודעה ישנה של ערן אודות שורשיו עד הקרני והתועפות רא"ם. אז אמרתי: הופה... יש לי משהו בשבילו. אבל הוא כנראה נרדם בשמירה. הוא עדיין לא הגיב. מקווה שהכל בסדר איתו.

ראם ערן

New member
רבי אהרון משה טאובס

המון תודה על התמונה היקרה. אכן מתנה יפה. דרך אגב : האם אתה יודע פרטים על אבותין של רבי אהרון משה עד היום לא הצלחתי למצוא פרטים בכיוון שה של הענף המשפחתי. אודה לך עך כל מידע או פנינה ערן

א77

New member
תן לי להתמקד קצת בעניין

אגב, כל בחור ישיבה רציני שמע על הקרני רא"ם והתועפות רא"ם. האמת שהתמונה ששלחתי היא של המצבה המגודרת יחד עם מצבה אחרת. הקבר השני זה של אביו, או של בנו של הקרני רא"ם. בכל אופן, היתה לי תמונה של שתיהם יחד, אבל משום מה זה נעלם לי. אז בהזדמנות אנסה להתעניין, רב שלומים. ועכשיו מבחין אני כי אני מגיב לפנינה. אז זו אשתו ? או אחותו של ערן?

ראם ערן

New member
התכוונתי לפניני הלשון הנחמדים שלך

ודרך אגב שם אישתי הינו יעל לבנוירט - שם משפחה מאוד נדיר. על שורשיה לא הצלחנו לדלות הרבה פרטים, אבל זה כבר סיפור אחר. יום טוב ערן

כוכה

New member
ראם מאיפה?

ערן, האם אתה משתייך לשושלת של משפחת ראם שהייתה בוילנה???????????

ראם ערן

New member
השם ראם

השם ראם הינו למעשה ראשי תיבות של רבי אהרון משה טאובס מיאסי.סבי לאחר עלותו ארצה עיברת את שם משפחתנו מטאובס לראם. לא ידוע לי על עוד נצר לטאובסים שעשו זאת. אם ידוע לך משהו אשמח לשמוע ערן

ספרן

New member
ראם מוילנה

משפחת המדפיסים הידועים מוילנא - ראם, זה ROM בלטינית. לא צריך להיות קשר עם ראמים אחרים.

כוכה

New member
משפחת ראם מוילנה

נכון שאומרים זאת כרום - אך כותבים ראם, ראה בתל-אביב את הרחוב על שם האלמנה והאחים ראם - אזור שמות רחובות על שם בתי דפוס עתיקים. משפחת ראם (ביידיש גם כותבים חולם עם א, לא?) הייתה בעלת הדפוס המפורסם בוילנה שנקרא: האלמנה והאחים ראם. תמונה בדרך ויש גם סיפורים מרתקים מלפני מאות שנים שאת פרטיו אצטרך לחפש.

א77

New member
אגב, רבה של פיאטרה ניאמץ

עד שעלה ארצה בשנת 1960 היה הרב שמואל טוביאס זצ"ל. ואין שום קשר בין שתי השמות הדומים. אתה אומר שסבך ז"ל עיברת את השם. אם השם החדש רא"ם הוא על שמו של הרב אהרון משה זצ"ל אז ההגדה "עיברת" אינה מדוייקת. משא"כ אם היה משנה לראם על שם בעל החי האצילי הראם.

friend9

New member
אבותיו של הרא"ם טויבס

לפי הספר "מאורי גליציה", אביו היה יעקב, מיקירי העיר לבוב. לפי הספר "ספר מליצי אש", כרך א, יא תמוז, הוא היה נכד לרבינו הב"ח. הב"ח הוא ר´ יואל סירקיס, מחבר ה"בית חדש", שנפטר ב-1640. מכיוון שהרא"ם נולד ב-1787, כ-150 שנה אחרי מות הב"ח, נראה שהכוונה לאו דווקא לנכד, אלא שהוא מצאצאי צאצאיו.

למעלה