לפני הרבה שנים נכנס לי "ג'וק" לראש והחלטתי לקחת תוספות ויטמינים. התוסף היחיד שהיה היה הצנטרום.

רוב הזמן נח

Well-known member
שזה מין מולטי ויטמין סינטטי שנתנו לזקנים.

הלכתי לקופת החולים לרופא המשפחה ואמרתי לו שאני לא רוצה כדור עם תערובת של המון ויטמינים בכמות קטנה. אני רוצה כדור שיש בו רק ויטמין C.
רופא המשפחה שלי אמר שאין דבר כזה. סיפור אמיתי.

ואז אחרי זמן קצר הבנתי שאין לו מושג על מה הוא מדבר ושהוא לא מבין בתחום.

כבר לפני יותר שנים מהכתבה, הם נעלמו מהקניון שהייתי קונה בו בחנות שלהם.

בזמנם הם היו פורצי הדרך בתחום בזמן שאף אחד אחר לא הבין על מה מדובר, אפילו לא רופאים.
חבל שלא התאימו את עצמם לשוק שהשתנה.

היום כמובן הסיפור שונה לגמרי ואני קונה ויטמין C בבית המרקחת של קופת החולים.

רוב הזמן נח

Well-known member
אבל מצד שני, GNC היום התבררה לי כחברה בעייתית. ואולי זה טוב שהיא כבר לא בשוק אצלינו.

למה?

הם היו מוכרים באותה חנות ויטמינים זהים במחיר שונה. בקופסאות שונות.
לדוגמה, ויטמין C במותג שלהם בקופסה רגילה כמו שאר הויטמינים, וגם ויטמין C בקופסה שנראת אחרת, שהיה יותר זול.
כששאלתי אז בחנות למה הוא יותר זול, המוכרת אמרה לי שזה מסדרת יצור שעוברת פחות בדיקות וביקורת. ואמרה שזה לא שזה לא מוצר טוב, כי זה גם מוצר טוב, רק שהויטמין C במותג הרגיל שלהם עובר יותר ביקורת ובדיקות.

היום אני יודע שחברות גדולות שיש להם מוצר מסויים שעולה סכום מסויים, מייצרות את אותו מוצר גם במיתוג קצת שונה בשביל שהצרכן יקנה אותו מהם במחיר היותר זול, במקום אצל המתחרים. וככה החברות הגדולות הורגות את המתחרים שמוכרים יותר בזול ונשארות בסוף לבד בשביל למכור במחיר היקר בלבד.

בקיצור, זאת היתה חברה דורסנית שפעלה למנוע תחרות.

והכי מוזר שזה גם היה בתקופה ששוק הויטמינים והמינרלים בקושי נולד. וגם ששני המוצרים בהבדל המחיר נמכרו באותה החנות.
והיום כשהשוק גדול ומוכר ויש כל מיני חברות, הם פשטו רגל.

נערך לאחרונה ב:
למעלה