לקות למידה - בין עברינות להצלחה

מיכל שב

New member
לקות למידה - בין עברינות להצלחה

אני מזמינה אתכם לקרוא את ההודעה הבאה המזמינה לכנס. ד"ר עמלה עינת מצביעה על מערכת החינוך כעל אחד מהגורמים המרכזיים שהתעלמו מהקשר בין לקויות למידה ופשיעה. "מהמחקר עולה, כי לאורך השנים היתה הזנחה כרונית מצד מערכת החינוך, שגרמה לחלק מהאסירים להגיע לבית הסוהר... אסור לתת להם לנשור, כי הם נושרים ומגיעים לבית הסוהר... זה כואב בלב וכתם לחברה. אלו אנשים שיכולים להיות יעילים, אבל המערכת הופכת אותם לפושעים. הדרך היחידה לעזור לתלמידים אלו היא לטפל במיומנויות הפגועות ולהרחיב את הידע... מערכת החינוך יכולה למצוא חלופות שישאירו תלמידים אלו בבית הספר - צריך ללמד אותם וללוות אותם..." http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=917&msgid=88833658

זהבה נ

New member
בארץ חדש אך בעולם זה ידוע מזמן

וטוב שעמלה נוגעת ומעלה את הנושא, את הנושא הזה למדתי בטרם הקמתי את עמותת "ביחד" להורים עם הפרעות בקשב וריכוז לפני לךמעלה מ15 שנה... אז חברנו שתי אימהות רבקה ארוטשס ואנוכי לארגון בארה"ה ששמו CH'A'D'D - בעברית בתרגום מילולי זה נקרא ארגון "צאד" וקיבלנו מהם אתץ כל המידע שרק ביקשנו כי בישראל לא היה שום מידע בעברית מלבד 2 ספרים בזמנו שהאחתד מהם עבודת המחקר של פרופסור מלכה מרגלךית מאוניברסיטת ת"א והשני הספר של עמלה לא אוהבליקרוא. הנושא היה בחיתולים וכשבאנו והתרענו על נושא ש 25% מילדים עם הפרעות בקשב ריכוז ולקויי למידה מדרדרים לפשע אלימות וסמים הביטו עלינו כעל לא נורמאלים ומהיכן המצאנו את המספר הזה.... נכון שמאז ועד היום חלפו בערך 15 שנה ואולי יותר אבל בפועל תקציבים יותר לאוכלוסיה הזו לא הופשרו וכפי שהבנתי רק בחקיקה יוכלו להפנות תקציבים לפעילות בכדי למנוע את המשך ההתדרדרות . בשיחותינו עם "הרבה ח"כים בכנסת הסברנו שיש חיסכון גדול בהשקעה כאשר האוכלוסיה צעירה וזה יכול למנוע משאבים של מוסדות גמילה מסמים ובתי סור ושיקום ועוד השקעות של רווחה, אבל במדינה שאין בה שר רווחה מה אני יכולה לבקש, הנושא אינו סקסיסטי מספיק והוא נוגע באוכלוסיה שלא הרבה אוהבים לטפל בה וניתן בקלות לפגוע באוכלוסיה הזו מבלי שהיא תתגונן, אז למה לא???? אני מכאן כעת יכולה רק לאחל יישר כוחותודה לעמלה על שהיא מקדישה מזמנה לאוכלוסיה של התלמידים הללו ורואה את הפוטנציאל הגלום בהם ומכינה להם תוכניות.

למעלה