לרותי - משפחת ספרן

שרי סילבר

Active member
לרותי - משפחת ספרן הי רותי, באחד מן השיטוטים לאחור (אני מקפידה לעשות זאת, ומקווה שגם אחרים...) ראיתי שאת מחפשת את השם ספרן. בטבלת השמות ראיתי שאת כותבת את זה Safern. אז אולי זה יהיה לעזר. למורה לצרפתית אצלנו בתיכון קראו גב´ ספרן. נדמה לי ששמה הפרטי היה שולמית. מכיון שכמה מבני המשפחה למדו אצלה, ושפת המשפחה אצלנו צרפתית (זה כבר סיפור מוזר וארוך בפני עצמו, איך הגרמנית והאידיש נמחקו...), היא היתה בקשרים מאד טובים עם המשפחה. למיטב זכרוני היא היתה גרה באיזור רח´ פרישמן בתל-אביב, ממש ליד הורי. עכשיו השאלה היא אם היא עדיין בחיים, ואני מאחלת לה אריכות ימים ובריאות, וכמובן שאני כבר מנסה לבדוק לך, ואשוב אלייך. ועוד משהו, נדמה לי שפעם היא סיפרה לאבי שהיא עצמה נולדה בצרפת, אבל המוצא של המשפחה כנראה רוסי. אז אולי... כמו שאמרתי, עוד אשוב אלייך עם העניין.

תודה גם דרך דף הפורום../images/Emo39.gif (קודם לא הצלחתי לשלוח דרך כאן) קודם כל המון תודות! בחיפושי (הלא רציניים) עד כה הכיוון של משפחת אמא היה הכי פחות מוצלח, למרות שיש עוד קרובי משפחה חיים וקיימים!!! הרבה פעמים נתקלים באי רצון להשתתף, דווקא מצד אנשים מוכרים ואולי בגלל זה. לכן פניתי לכיוון משפחת אבי ומשפחות הורי בעלי (וגם שם, איזה פלא, במקום שמוצאים קרובים ממש מוצאים גם איזה סכסוך ישן...) ספר הזכרון של בוברקה נמצא אצלי. שם משפחת אמי SAFERN כך היא ביטאה אותו - שמה BERTA או BETKA בת יוסף ספרן. אמה נפטרה בלידת אמי, והאבא נשא אשה שניה לאחר זמן - אולי היתה זו הדודה - אני לא בטוחה. היתה עוד אחות MINA שעלתה לישראל. שאר האחים והאחיות לא שרדו. בן דוד אחד נסע לארה"ב וביתו שם. את בנות הדוד של אמי וכל מיני קרובים רחוקים הכרתי בילדות בלבד (אז, הרי, קראנו לכל אדם מבוגר "דוד")ואין לי מושג מה הקירבה. זה מה שאני יודעת על המשפחה. ושוב תודה - רותי

2 אחיות

New member
בוברקה רותי שלום! קראנו בהתרגשות שיש אצלך ספר זכרון של בוברקה. אמנו ז"ל היתה מבוברקה. אין אנו מכירים אף לא בן משפחה אחד מצד אמנו ורצינו לדעת אם יש בספר מישהו ממשפחת וינד? נודה לך על תשובתך

כדאי להוסיף פרטים ../images/Emo70.gif ברפרוף ראשוני בספר וברשימותיו לא מצאתי שם כזה, והוא גם לא מוכר לי אישית. אולי תוסיפו שמות מספר. פרט לזאת הספר מקוון ורובו נמצא באינטרנט - אני הגעתי אליו גם דרך "ספרי יזכור" בJEWISHGEN ומקווה שגם אתם תצליחו. יש "מנהלת המידע" של בוברקה, שמה בברלי שולסטר והיא גרה ביהוד. אנסה להעביר גם את כתובתה האלקטרונית: [email protected] לי היא עזרה רבות. רותי

2 אחיות

New member
חן חן הרבה תודות על התשובה והתגובה המהירה. ננסה ליצור קשר עם הכתובת שנתת - נקווה שהמאמצים ישאו פירות

ובעצם מצאתי כמה שמות מצאתי את השם וינד ברשימת ה"יזכור" שבתון הספר: וינד גולדה (אשת מרדכ´לי וינד) וינד חנא (בן אלי) וינד קלמן מקווה שעזרתי לכן בזה.

2 אחיות

New member
BETKA רותי שלום קראנו שוב את תוכן הדברים ונזכרנו כי בילדותנו היינו נוסעות עם אמא ל"דודה" בטקה בתל-אביב ועוד זכור לנו שהיו לה שתי בנות.. אנחנו גרנו ברחובות. לאמנו ז"ל קראו שולמית או שלומצ´ה, כפי שקראו לה החברות. האם משהו פה מוכר לך?

ממש כן!!!!! אני בהחלט זוכרת את השם "שולמית" (עם דגש על האות ל´) מרחובות, אבל אני האחות הצעירה בין השתיים - בטח הייתי תינוקת אז... אני אשאל את אחותי אסתר אם היא זוכרת אתכן. הדודה בטקה - בטוח אמא שלי. נעים להיפגש, גם עם "לא קרובי משפחה".

ועוד משהו... קראתי קצת בספר בוברקה ומצאתי בו סתם סיפורון אחש של פולקלור, אלא שהוא מסופר על ר´ יהודה הירש וינד וזה,] הרי, השם בו אתן מתעניינות. אז אם תשלחו לי במסר אישי את הכתובת שלכן, אם תרצו, אשלח לכן צילום של הדף עם הסיפור.../images/Emo63.gif

הפנייה לתמונות יפות../images/Emo41.gif כשאתן גולשות באינטרנט הכנסו דרך JEWISHGEN לאתר SHTETLINKS שם תוכלו למצוא את בוברקה וגם צילומים נהדרים, אפילו לא כולם מהספר, תהנו! ודרישת שלום לאנשי העיירה ממני בגליל

2 אחיות

New member
זר תודות אכן תמונות יפות!!! ../images/Emo20.gif../images/Emo141.gif../images/Emo142.gif../images/Emo39.gif

למעלה