לרפלקסולוגים שלום רב!

לרפלקסולוגים שלום רב!

שלום רב, לאחרונה הקמתי אתר אינטרנט העוסק בתחום הרפלקסולוגייה, ברצוני לקבל חוות דעת שלכם בנושא לאלו אשר יש להם כבר אתר. האתר עדיין בשיפוצים ואין לפרסם אותו לאף אחד מכוון שעדיין הוא לא נפתח רשמית, אני ישמח לקבל חוות דעת בנושא , מה להוסיף ומה להוריד. כמו כן האתר אינו תומך בדפדפן מסוג פיירפוקס. אני לא יודע אם מותר לי לפרסם אם לא אני ישמח שתגידו לי ותורידו את ההודעה בתודה והמשך שבוע טוב אור אוחיון רפלקסולוג מוסמך. קישור לאתר- http://oreflexsology.bon.co.il

אסתר84

New member
היי אור

שבוע טוב. קודם רציתי להגיד לך סחתיין על היוזמה, האמונה. התלבטתי אם להתיחס אבל אולי בכל זאת תפיק משהו ממה שאני הולכת להגיד. נכנסתי לאתר שלך.. להגיד את האמת ... לא היה שם משהו מובנה. הכל בהתהוות. לא האתר... אלא אתה כמטפל. מה שהעלה אצלי את התהייה מדוע מהרת כ"כ להקים אתר. זה קצת לרתום את העגלה לפני הסוסים לא?! סיימת שנה א... ואגב אני מאלה שדוגלים ישר להתחיל לעבוד. לקפוץ למים. בכסף בהתנדבות לא משנה. רק מה שלא הבנתי מה אתה בעצם מציע ?. ציינת שם סיפורי הצלחה.. אומנם טרם כתבת שם משהו.. אבל סלח לי על הישרות.. על איזה הצלחות אתה מדבר יקירי? ומה זה לדעתך הצלחה ברפלקסולוגיה?.. הצלחה שלך או הצלחה של הגוף המטופל?... אתה בזמן לימודים למטפל מגע רב תחומי. נהדר. אבל אתה סטודנט. יש בזה קצת מן "הלירות לעצמך ברגל". זה מעמיד אותך כמשווק וקצת פחות כמטפל אם יכולת לעזור במצבים שמה לעשות דורשים ניסיון וקילומטראז'. ... ראיתי את הודעותייך שפרסמת בפורום .. זה כיף לראות התלהבות. זה נהדר. סלח לי שאני אומרת יש לי הרגשה שלא עברת עדיין (עם דגש על עדיין) את המסלול שאתה אמור לעבור על מנת שתוכל להציג את עצמך בצורה מכובדת ומכבדת את יעודך. שבוע טוב אל תכעס.
אסתר

אם זאת הדרך שלך אז בהצלחה

לי אישית קשה להתחבר לעניין של פתיחת אתר כבר אחרי שיש לך מוסמך בקושי היו לי הכוחות להכיר בזה שפתחתי קלינקה. אבל אתה זה לא אני ואני זה לא אתה. בשבילי זה צד מאוד גשמי כמטפלת הוליסיטית ואני גם היום אחרי שיש לי כבר קליניקה שנה שלישית וסימתי את הבכיר לפני שנה וחצי עדיין אין לי את הדרייב לפרסם באינטרנט ואולי זה מחסום שלי. יכול להיות שהצד השיווקי אצלך חזק מה שלא אומר שהצד הרוחני שלך הוא פחות חזק. אולי אתה יודע לשלב את שניהם יחד ואם כן אז טוב לך. אני תמיד אומרת שבעולם המטורף והתקשורתי שבו אנו חיים כמטפלים אנחנו צריכים להיות אמיתים עם הפנימיות שלנו ולזכור מי אנחנו ומה תפקידנו ומה האחריות שלנו בתור מטפלים. אז לאט לאט, הדרך עוד ארוכה, מאתגרת, עליות וירידות והרבה למידה. בהצלחה!

אסתר84

New member
היי

מנסיוני האישי.. הדרך לטיפול אינה מסתיימת בלימודים. יש פה מוכנות אישית.. התפתחות אישית.. גדילה והעצמה... על גבול "החפירה בנשמה" כדי להפוך להיות "מבפנים כמבחוץ". יש כאלה שיזלזלו בזה. זכותם. אני לא הייתי מגיעה לטיפול אצל מטפל שהוא פחות מזה. לדעתי גם מי שלא "נלחם" (בכוונה במרחאות) כדי להיות "מבפנים כמבחוץ" לא יגיע למקום הזה ודרכו למה שאני בכל אופן רוצה ושואפת להגיע - זה להיות מטפלת על - ... מובטחת ככשלון. מהו מטפל על? - מטפל שמאפשר למטופל שלו לעמוד בזכות עצמו. שכן אם לא אנחנו המטפלים הופכים לפלסטר .. קביים. ואנחנו המטפלים לא יותר ממשענת קנה רצוץ.. היום אנחנו פה מחר מסיבה כזאת או אחרת לא. וזה ... דורש המון המון עבודה פנימית. ויתור על אגו.. וחפירה פנימית. זהו תהליך שחלק לא קטן מהמטפלים עוברים בין אם במודע ובין אם לא במהלך הלימודים. ישנם נושאים שהם מאוד קשים ומהווים שינוי בחיי כל אדם. לי למשל היה קושי עצום לדבר על רגשות זה היה נראה לי סליחה על הביטוי "זיון שכל".. ותוך כדי הלימודים ולימודי הנוספים בתחום הנפש.. גיליתי על עצמי ועל חיי הלא מודעים דברים שלא הייתי מגלה בחוג לכלכלה למשל. .לגבי מוסמך.. בכיר... ההבדל הוא שמים וארץ מבחינת הידע והכלים הטיפוליים שנרכשים במהלך השנה הזאת.. ולבטח גם בין בכיר למומחה. אני בעד לשחות מיד. כלומר גם כבר במהלך השנה א' להתחיל לטפל בחברים ומכרים..לראות לחוש להרגיש.. להכנס לזה ולא כסופה אלה כמסע.. כי אין כמו ניסיון ...רק החוויה תוליד ידע אמיתי ומזוקק. מעל הכל.. כל דבר בעיתו והבשלת הפרי היא תהליך... מה שלטעמי.. לאור ידידנו הצעיר קצת אצה הדרך!. להת' אסתר

סליחה על ההערה אבל

הדיון פה הוא על האתר ולא על המטפל אור. אולי לך נדרשת חפירה? ואצלו לא? אולי הוא נקי ממה שאצלך צריך לחפור? אני מציעה שכל אחד יטפל לפי ראות עיניו ולא ישפוט את אופן הטיפול של האחר לפי ראות עיניו, המצומצמת. את מבורכת בדרך הטיפול שלך, ואני מאמינה שהוא מבורך באיכויות אחרות. שנמשיך להפיץ את האור.... כל אחד בדרכו

אסתר84

New member
בוקר טוב

לא נכנסתי למהו אור. לא שפטתי אותו. הגבת קורקטית על מה שאני ראיתי באתר שלו. וממה שאני יודעת ... אני לא מכירה אותו.. וכשראיתי שהוא נעלב ביקשתי סליחה. והבהרתי למה התכוונתי. זוהי תפיסה מאוד סובייקטיבית מה שאת מציגה פה. אפרופו שיפוטיות מה את עושה כלפיי. בדברייך?. לגבי חפירה עצמית.. אני תמיד בעד לראות מה משתקף לנו באחר.. ממליצה בחום. אסתר

אסתר84

New member
הבהרה נוספת

אני חושבת בהחלט שכל אחד שעוסק בתחום רצוי וכדאי שמיד יתרגל את עבודות אם בכסף אם בהתנדבות. חשוב.. שיראה כמה שיותר כפות רגליים ויתמקצע כמה שיותר. לא היה בדבריי ולו מילה אחת שלא תמכה בזה. פשוט שראיתי את האתר והתרשמתי מכמה הודעות שאור השאיר ,הרגשתי..( וזאת הרגשתי בלבד מעולם לא התיימרתי שדבריי דברי אלוהים חיים... ) שהוא עורך לו אתר שאין בו ממש. אני חושבת ששיווק הוא כלי חשוב מאין כמותו. חשוב שאדם שמסיים את לימודיו יתפרנס ממה שהוא למד השקיע ואוהב. עדיין אני סבורה שעל מנת ששמו ילך לפניו ועל מנת שבאמת יצליח .. כדאי שיציג משהו עם "בשר". מה לעשות לא הרגשתי שכך מדובר. סובייקטיבי לי? יכול להיות.. יש מקום לבדוק. לגבי פגיעה? שוב לא התכוונתי.. אני בדעה שמי שמבקש דעה נוספת לוקח בחשבון שמה שיאמר בצד השני לא יהיה לרוחו. זה פורום רפלקסולוגיה לא פורום עיצובים בסוכר. אני מתנצלת שוב בפני אור.. אם פגעתי. לא התכוונתי. אסתר

לא ראיתי את המשפט האחרון שלך!!!

ועל זה גם יש לי משהו להגיד, את מדברת על זה שלא עברתי עדיין עם דגש על עברתי את המסלול שאני צריך לעבור על מנת שאני יוכל לייצג את עצמי בצורה מכובדת ומכבדת, סליחה על הישרות אבל מאיפה את יודעת? מאיפה את יודעת מה עברתי ומה לא עברתי? מאיפה את יודעת מה עבר לי בחיי וכמה כפות רגליים ראיתי? מאיפה את יודעת שאני לא מספיק עברתי על מנת לספק את הסחורה ולהציג את עצמי? מאיפה לך לדעת שאני רפלקסולוג בהתהוות, סליחה על הישרות אבל אני חושב שהחוצפה דיברה לפנייך, אני לא יודע למה אמרת את הדברים האלו כאשר אינך מכירה אותי ואין לך ידע לגביי. האם יש לך עובדות עם דגש על עובדות שאין לי הצלחות בתחום הרפלקסולוגיה? האם יש לך הוכחות שאני לא עברתי שום דבר עדיין וידרש הרבה על מנת שאני יוכל לייצג את עצמי? אני חושב שאולי בגלל שאת כמה שנים במקצוע ועדיין לא שיווקת את עצמך בצורה טובה קצת מכאיבה לך כמו להרבה אנשים מסביבי, הרעל אוכל אותם וזאת מחלה מאוד קשה. אם וכאשר היו לך עובדות שמדברות על חיי הייתי אומר לך שאת צודקת, אבל את לא יכולה לבסס דברים על דברים שאינך יודעת. את מדברת על דברים רבים בפורום ואני יכול להגיד שהם שקרים, זה לא נכון אבל אין לי עובדות, לא כך? האומנם יכול להיות שאת בתור רפלקסולוגית תקחי אותי אחורה ואולי זה לא מה שניסית לעשות אבל פגעת בי בצורה גדולה מאוד, ואני חושב שהקנאות דיברה לפנייך ואני מאחל לך רק הצלחה וכל טוב ולהבא על תאמרי דברים לפני שהמחשבה עובדת. תודה וחג שמח אך תכעסי
אור.

אסתר84

New member
אור חג שמח

אני באמת שלא התכוונתי לפגוע... נראה לי שלקחת את זה קצת רחוק . לא אמרתי שאינך רפלקסולוג טוב.. דברתי מהשקפת עולמי בלבד. שלוקח זמן להתהוות כמטפל. לוקח זמן להתמודד עם התפקיד הזה וזה תפקיד שדורש להרגיש ולדעת הרבה מעבר להשתקפויות של איברים בכף הרגל. זה לא קשור למה עברת בחיים ולנסיון חיים ולבכלל כמה טפלת באנשים במהלך לימודייך. כוונתי לא היתה רעה. אני מדגישה זאת.. כי אני יודעת מאיפה הגעתי. אני יודעת מה זה שבן אדם מאוד רוצה משהו ובאים ואומרים לו חכה... ונכון מי אני שאגיד לך לחכות?!.. גם זה לא אמרתי.. בסה"כ הבעתי דעתי אגב היו שם דעות דומות לשלי אולי בוארציות פחות גלויות מדוע דווקא שלי כ"כ משכה את תשומת לבך?... אגב אתה בחרת בתחום שתתקל בו בהרבה סוגי התנגדויות מצד מטופלים.. חלק מאוד חשוב תהליך טיפול. מתוך ניסיון בתחום הטיפול ..(.לא רק ברפלקסלוגיה שבו אני יחסית לפזם של כמה פה אני אפילו לא זרעון...) מאוד קשה לצלוח התנגדויות של מטופלים כשקשה גם לסלוח להתנגדויות כאלה ואחרות מצד החברה. לצורך העניין מה שהבעתי.. . אתה מאמין בעצמך.. מה זה משנה מה אני או משהו אחר אומר? למה זה צריך לקחת אותך למקום שיש לך צורך "בנקמה"?.. אתה יודע מי אתה ומה אתה.. זה מה שחשוב... תעזוב אותך מכעס עליי זה חג של ניסים ותבקש את הנס הפרטי שלך תניח לעולם לתקן את עצמו. זה כולל גם אותי. מקווה שהובנתי כהלכה. חג שמח אסתר

אסתר84

New member
משהו נוסף

לגבי נושא ההצלחות שנראה לי הקפיץ לך את הפיוז... תנסה להבין.. הרפלקסולוגיה עובדת בכך שאנו "רותמים " את הגוף לריפוי. משתמע מכך .. שלאף אחד אין באמת הצלחות. יש מטפלים שמיחסים לעצמם את יכולות הריפוי. עכשיו שאני ניסתי בתגובתי להסביר לך זה את העובדה הזאת כפשוטה.. לא להגיד לך שאין לך הצלחות בחיים וכל מיני פרשנויות שנתת לדבריי. הפרספקטיבה שלי לגבי נושא הטיפול שונה משלך ומן הסתם שונה מזה של משהו אחר. כנ"ל גם לגבי הפרספקטיבה שלי לגבי נושא הפרסום.. בשלב שלך.. שזה שלב של התחלה. לכן סוגיית הקנאה שהעלית לא במקומה. אנחנו במקומות שונים בחיים בפזות שונות ופער גילאים לא קטן... שכן משפיע באופן ישיר על תפיסות של חיים וטיפול ודרכים. אני לא חושבת שבן אדם צריך לדרוש הסכמה מהעולם לדרכיו..(זה קצת לנסות לשלוט... ) בטח לא מאנשים שנמצאים כבר במקצוע ומתחככים עם הנושא באופן יומיומי. אתה תתקל בזה המון. חוסר הסכמה בין קולגות. לגבי כל נושא. ממה משמעות קו אורכי ועד אם ללכת לטיפול בבית מטופל זה נכון או לא. לפעמים זה יכול לערער כשאתה לא בטוח בעצמך. בטחון תקח מהחברים שלך.. האנשים הקרובים כאלה שאינם חלק מהבראנז'ה הם זה תפקידם. זה לא תפיקידי. גם אם משהו פה מביע רצון לעזור סבבה אבל זה עדיין לא אומר שזה מובן מאילו שככה ולא אחרת. מצחיק אותי הצורך הזה להראות הוליסטי.. להראות נאור. אני בן אדם. אני קודם אדם ואח"כ מטפלת אני מגיבה מהשקפתי .. יש משהו או משהו בעולם שעשוי להיות חף מפניות? להיות אובייקטיבי עד תום? .. נאיבי במקצת לחשוב כך. בי.

אל תשפטו אדם לפי אופן פעולתו במצבי שמחה משמע-

קראתי את ההודעות שלכן ואני שמח לראות שאתן כן שמחות בשמחתי, אך אינכם מבינות את הצעד הזה בשבילי, הדבר הזה הוא גדול בשבילי , לפתוח אתר לפתוח קליניקה, להקים את העסק, לחלק את הכרטיסיי ביקור,ולהתחיל לעבוד. כמו שאמרת אני בהחלט חושב שאני יודע לשלב את השיווק העצמי ואת ולעבוד ולהיות בנפש תמיד. אנשים אכן אומרים לי איך כבר פתחת אתר ורק סיימת שנה א'. אני לא חושב שיש משהו אשר מונע ממני לקבל את העובדה שאני סיימתי את השנה א'. קיבלתי פידבקים רבים לגביי אופן עבודתי, אומנם רק התחלתי ואני רק בשנתי הראשונה, ויש גם המון סיפוריי הצלחה, ויאמין לי רק מי שרוצה להאמין לי איך צורך לנסות להוכיח דבר. (אגב התכוונתי לעלות בקרוב את סיפוריי ההצלחה שלי לגבי כמה וכמה מטופלות). העבודה שלי מתבצעת עמוק מתוך הלב, עם זה בתחום השיווקי שכולם יוכלו לראות אותי תמיד! ועם זה בתחום ההוליסטי שכולם יוכלו לראות שאני עובד באמת מהלב, וככה זה נראה בטיפול, ואני שלם אם העבודה שאני אוהב לטפל ולשווק את עצמי. אני חושב שאם אני לא יתחיל במשהו אני לא יתחיל בכלל. אתן אינכן מכירות אותי ולכן אינכם יודעות כמה כפות רגליים כבר ראיתי ומה עברתי, אינכן יודעות את אופן מחשבתי ואינכן יודעות את פעולותיי לצורך העבודה, ולכן איני חושב שאני אייחס משמעות רבה להודעותכן מכוון שאני לא מעוניין להוריד מה"התלהבות" שלי, מפה אני מתכוון רק לעלות. ומי שירצה שיכנס וישמח בשמחתי ומי שלא, לא נורא לא קרה כלום ואני ישמח בכל מקרה! תודה והמשך שבוע טוב.

חוות דעת

ביקשתי חוות דעת על האתר שלי לא עליי- אני לא חושב שאדם שלא מכיר אותי יכול להגיד עליי דברים כאלו...זה לא מכובד לדעתי.

למשל מה שבאמת הכעיס אותי

"על איזה הצלחות אתה מדבר יקירי? ומה זה לדעתך הצלחה ברפלקסולוגיה?.. הצלחה שלך או הצלחה של הגוף המטופל?..." זאת אומרת את מי זה לא היה מכעיס?? למה שאין לי הצלחות, למה שתגיד כזה דבר הריי היא לא מכירה אותי, אני התכוונתי לעלות את ההצלחות של הטיפולים שעברתי ואת השמחה שכולם ישמחו ויראו שכן הצלחתי ואני כן משקיע וחשוב לי והכל... ובעינכם סליחה שאני אומר את זה אבל אני צוציק, מי אני בכלל "עוד רפלקסולוג" אז לא אתם אינכם מכירים אותי וזה מה שהכי הכעיס אותי.... תפרגנו ועל תכעסו, תשמחו איתי תעזרו לי. להפך אם אני רק מתחיל תנו לי פוש, על תגרמו לי לחזור אחורה ולא להתחיל זה קצת מאכזב שאנשים כלכך הוליסטיים צריכים להגיד לי את זה. חשבתי את האמת שיהיה לי קצת אחרת ונחמד וטוב. אז הקמתי אתר ויש לי הצלחות ואני אוהב את המקצוע, ואני בקוצר רוח מחכה לשיעור הבא ואני שמח ואני סטודנט וטוב לי אם זה. אני יגיד משפט שאולי ירגיז כמה וכמה אבל אין לי מילה אחרת לתאר את זה חוץ מזה שאני חושב שזה קנאות לשמה... אני מצטער שביקשתי חוות דעת כי רק נפגעתי אני מבקש למחוק את הכל התגובות האלו מהמנהלים

אסתר84

New member
אגב אתה ממש לא צוציק

הלוואי על כולם להיות עם כזאת נחישות כמו שלך. וזה נהדר. אמרתי לך הצלחות והדגשתי כי הם באמת לא שלך.. אין מה לעשות. רפלקסולוגיה כמה זמן קיימת 2000 שנה בערך? אין חדש תחת השמש. אני כן שמחה בשמחתך. יתכן כי תגובתי לא תאמה את מה שאתה רצית לשמוע.. צר לי. אף אחד לא יכול לקחת אותך אחורה... למי יש כח לקחת משהו אחורה ?. אל לך להתאכזב. תלך בדרך שנראית לך .. אתה פשוט משתף אנשים בתוכניותך.. והם מנסיונם או שלא מיעצים.נהדר שאתה מת על המקצוע. אין כמו תשוקה להניע את העולם. מה זה אנשים הוליסטים?! מה זה לכל הרוחות? חברה שסיימו שנתיים ברידמן... יש קצבים עם צאקרת לב פתוחה יותר.. אף אחד לא מקנא בך... אני לא. אני באמת מאחלת לך כל טוב. לא התכוונתי לפגוע בך. אסתר

שחה לך וצלח את הזרם...

אשרך וטוב לך...שחה לך וצלח את הזרם, אך דע לך שהזרם מוביל לים רחב עם אופק בלתי נגמר. אחרי שנה ראשונה אתה בחזקת הולך ומשתפשף על החוף. היכנס אל תוך המים העמוקים לאט לאט. ואם אתה מרגיש שנכנסת כאן לים סוער, אז דע לך שעליך להמשיך ולצלוח בתרם הצלחת...יש שנה ב', יש שנה ג' ויש למידה לכל אורך החיים...שתהיה לך גם היכולת להביט לאחור כדי לראות את הדרך שעשית...דברים שעושים הם הבסיס לדברים שבחזון ובחיזיון. בברכה שמוליק

שמוליק תודה רבה!

שמעתי עלייך לא מעט מאנשים כאלו ואחרים, אני מעריץ אותך מאוד בתור רפלקסולוג. ואני שמח שאנשים כמוך מגיבים לי בצורה הזאת. אני בעצמי יודע שנכנסתי למים עמוקים, אך כמו שכבר אמרו לי בעבר וכמו שלמדתי, שכדיי להסתדר עם העולם בחוץ, עליי להכוות לא פעם אחת כדיי ללמוד בדרכים קשות. אני שמח שאני נכנס למחילה ארוכה שאיני יודע אם סוף יש לה, ותמיד אלמד עוד. איני מתיימר להיות במקום הראשון, ואיני מעוניין להראות את ההצלחה שלי. כי מזה "הצלחה"? ברצוני ללמוד מכם אלו שכבר יש להם ידע את נפלאות העבודה, ואני מעריך אחד ואחת מכם בתור רפלקסולוג, ואני חושב שאתם עושים עבודה מאוד טובה כאשר אתם עוזרים לאנשים אחרים בתור מטפלים. שיהיה גם לי וגם לכם המשך דרך נפלאה, אור.

חשוב להבין

שתהיה תמיד במקום הראשון שבינך לבין עצמך. זו לא תחרות, אלא כל דבר שתעשה יהיה הבסיס לבאות. משמע, תמיד תהיה הכי טוב עכשיו. כך עתיד מתקרב ומתרחק, מתקרב ומתרחק. ותמיד אתה מגיע, נוגע ומתיגע... בברכה שמוליק

למעלה