לשמוע יוונית

Daniel Tzvi

New member
לשמוע יוונית

שלום לכולם, מישהו יודע היכן באינטרנט ניתן למצוא קבצי שמע של ההגיה של האותיות והדיפתונגים ביוונית עתיקה? הורדתי אתמול את הספר של White מאתר textit, והוא מאוד שימושי, אך עדיין יש דברים שאפשר ללמוד רק דרך האוזן.

אני בדיוק באותו מצב

הורדתי את הספר לפני כמה שבועות. התנועות והדיפתונגים מוסברים די טוב, לטעמי, בספר. צריך רק לשים לב להטעמה של המילה אבל זה נתון ע"י הקווים (האקסנטים) מעל המילה. המזל שהיה לי הוא שיש אצלי בעבודה בחורה יווניה, שכמובן לא מבינה מה הבעיה כי בשבילה זה לקרוא את שפת האם (כלומר: אין הבדל בין כתיבת היוונית העתיקה למודרנית). אם סוף סוף אמצא זמן להתקדם בספר אולי היא תאשר שההגיה נכונה. בכל מקרה, בהצלחה.

yuval k

New member
אולי זה אותו כתיב

אבל ההיגוי שונה... היא לא יכולה לעזור לך יותר מדי. נדמה לי שזה מוסבר לא־רע בספר של White, אבל אם יש לך שאלות ספציפיות מעבר לכך, אשמח לנסות לעזור. (אם תרצה רשימה של הבדלים בין יוונית עתיקה ליוונית חדשה, כך שתוכל להבין את היוונייה המודרנית שלך, אשמח לספק.
)

תודה

בכל זאת היא למדה יוונית עתיקה באיזה שלב בבית הספר. יהיה מענין לברר אם הם הוגים את היונית העתיקה בשונה משאר העולם. כשאהיה בשלב להבין משהו בין אם סוקרטס ובין אם גליקריה אחזור אליך בנושא ההבדלים

שנארגן קבוצת לימוד?

אין לי הרבה זמן להשקיע - כשעה או שעתיים בשבוע, אבל זה ידרבן אותי ללמוד אם ניצור מסגרת. (כמובן אחרים מוזמנים להצטרף) Υεσ ματζαω?

למעלה