"לתקן את העולם, פירושו לתקן את החינוך" (קורצ'

לילך 101

New member
"לתקן את העולם, פירושו לתקן את החינוך" (קורצ'

"כיום צריך להיות אדם אופטימי כדי להאמין שיש בידינו לחזק ולשפר את החברה בישראל..." כך אמרה נשיאת בית המשפט העליון, הגב' דורית בייניש בכינוס לחינוך בסמינר הקיבוצים היא דיברה על "קריסת מערכות בכל מוסדות הציבור" . מדאיג לא כן? בתקופה בה מנהיגי הדור מגלים אוזלת יד נפתח צוהר קטן לעולם קסום ומופלא: עולם הקבלה. אל בהלה!! אין הכוונה לקמעות וקשקושים, אנחנו מעבר לזה. הנוער של היום הוא איכותי אך מחפש משמעות בחייו, ילדים מרגישים באופן טבעי שהקיום האנושי אינו מתחיל ואינו נגמר בקיום החומרני, אלא שיש משהו מעבר לכך. את המשהו הזה אנו ההורים והמחנכים צריכים ללמוד וללמד. נלמד אותם על הכוחות העדינים והנסתרים הפועלים בעולמנו כמו שאנו מלמדים את חוקי הפיסיקה, כך נוכל לפעול בהתאם לחוקים אלו "לו עמי שומע לי, בדור הזה ... היו לומדים עם תינוק בן תשע שנים ספר הזוהר..." |

הרשה לי להוסיף WTF?

חוג קבלה לילדים? עיסוק בקבלה צריך לבוא מתוך רצון ואמונה, ולא כי זה פופולרי עכשיו ומדונה (הגויה) לומדת קבלה. וחשוב מכך, מה הקשר ליאנוש קורצ'ק?

לילך 101

New member
לנשמה אין גיל../images/Emo24.gif

בתקופה בה החברה בועטת בכל ערך מקודש, מאוד קשה לבוא לנוער ולהטיף לו ערכים, האגו גדל ותופס מימדים עצומים, הילד רואה רק את עצמו ואת צרכיו האישיים ואנו מובלים במקום להוביל, בוא ננסה לרענן את המבט שלנו על החיים, בלי אבנים וקמעות,בלי הטפות מוסר, פשוט למידה מושכלת חשיבה מעמיקה על הצרכים שלך על ההתנהגות כיצד כל זה משפיע על העולם שלנו. נאפשר לדור הצעיר שלנו להכיר ממד חדש של קיום שנמצא מעבר למציאות הגשמית, ולגדול מתוך ביטחון ואהבה. באמצעות חכמת הקבלה, הילדים ירגישו שמלמדים אותם איך להצליח, איך להבין יותר. הם ירגישו שנפתחים להם ערוצים נוספים בחיים. אין צורך להטיף, לדכא את רצונותיהם, את אישיותם! פשוט להסביר להם רוחניות, היה לי ניסיון קצר שכזה, הילדים מגלים עניין שואלים הלב מתעורר, דרך אמיתית פשוטה ומאוד שובה את הלב.

0 ע י ד ן 0

New member
ומה הבעיה להעביר לילדים

מסרים של התנתקות מחומרנות, וחינוך ראוי - לא בעזרת מטודה שנוייה במחלוקת כמו הקבלה?

לילך 101

New member
אנו חיים בעולם חומרני

כיצד נחנך את הילד על ערכים כאשר סביבו סוגדים לראוותנות,לחומרנות להצלחות מיידיות "כוכב נולד" כיצד נחנך אותו לערכים כשהוא רואה בכל עבר כיצד ערכים אלו מכזיבים, אני מודאגת מאוד שהבנים שלנו יחנכו את הדור הבא!!! ועוד יותר מודאגת שהנכדים ינהיגו אותנו על אילו ערכים הם גדלו? מה יורישו לדור הבא?! השפה, הערכים, הזיקה לתרבות יהודית, כל אלה יורדים לטמיון, עיניים לנו!!! האין אנו רואים? הקבלה היא אינה מדונה תורת הקבלה קיימת מזה 2000 שנה, והגיע הזמן לחשוף אותה כי רק היא תהווה את הגשר שלנו לעולם בעל משמעות,

דוגמא אישית

והרבה עבודה קשה בבית-הספר - זאת השיטה שלי (ואם אפשר אז גם מבוכים ודרקונים). הערכים שאני מחנך עליהם לא מכזיבים - יושר, צדק, עזרה לזולת, האמונה בטוב... אני לא דואג מהדור הבא - יש שם כמה וכמה ילדים נפלאים (במיוחד הבת שלי, שמסובבת את כל העולם והיא עוד לא בת חודשיים). אני לא מתנגד ללימודי קבלה - ההפך הוא הנכון, אך יש מקום וזמן ללימוד מסוג שכזה. הלומד צריך להוכיח בגרות נפשית מסוימת לפני שיכנס לפרדס.

לילך 101

New member
../images/Emo189.gifתנו להם משמעות!

" הדור הבא ישן בחדר הסמוך, אני שומע את נשימתו. הדור הבא חולם בחדר הסמוך וממלמל פחדים מתוך שנתו. ... דור דור אל תמכור את עולמך. עיניים פקח אך אל תשכח כל מה שאתה רוצה עכשיו. ידיים שלח אך אל תבטח באלה הקוראים לשוא. אל תשתוק - עמוד מולי אל תסמוך - על הדור שלי!" הדור הבא הוא דור יפה תרתי משמע, הדור הוא דור נהדר, אך חסר כיוון! המחנך העל שלו הוא הטלוויזיה, הוריו שכחו את תפקידם החינוכי, מוריו עסוקים בהתגוננות מפניו, או עסוקים בגובה השכר (אין לזלזל בכך) אני מדברת מתוך אמונה בדור הצעיר, אך הכותרות בעיתונות די מזעזעות, האם עלה על דעתנו או על דעתו של ביאליק שבעיתון של מדינת ישראל הילדים חסרי הגנה מפנינו המבוגרים, אנו חסרי אונים מאזלת ידו של החוק, אנו חוששים לבטחונו של הילד, ולא מפני מחבל, אלא מפני השכן, הדוד, אנו שומעים על רצח של ילדה בבית הספר, על אונס של ילדה בביתה, על נער שרצח חברו כי פשוט יצא מכליו? אנו רוצים להעניק כיוון, משמעות אך אנו אובדי עצות, לא כן?! לילך

לילך 101

New member
רק קישור קטן אחד ודי

אמת לאמיתה: "30 אחוז מהנוער בסיכון הוא ממשפחות נורמטיביות" (דו"ח על מצב הנוןער בישראל)

למעלה