מאיפה פייסבוק מגיעה לרשימת האנשים שאולי תכיר?

BobboVilla

New member
מאיפה פייסבוק מגיעה לרשימת האנשים שאולי תכיר?

ראיתי עכשיו ברשימה הזו מישהי שאני באמת מכיר (אשת מקצוע שאני מגיע אליה), אבל שאין שום דרך לפייסבוק לדעת. אני לא חיפשתי אותה בפייסבוק (לפחות אני חושב שלא חיפשתי אותה, וגם אם כן, אז זה היה את הדף העסקי שלה), הרוגלה של פייסבוק לא מותקנת לי על המכשירים, ואין איזשהו סינכרון בין יומן גוגל שלי למשהו של פייסבוק. ולמרות כל זאת, היא הופיעה שם, ואני מנסה להבין איך.

shoosh2607

Member
מנהל
חברים משותפים?

התכתבות בצ'אט?
מסנג'ר בטלפון?
תחומי עניין משותפים?

BobboVilla

New member
כלום. אלא אם כן זה מהצד שלה

אבל גם אם אולי יש לה מסנג'ר בטלפון, אני לא חושב שיהיה לה שם המשפחה שלי, ובטח שלא באנגלית. זו לחלוטין מישהי שהדרך היחידה שפייסבוק יכולים לקשר בינה לביני הוא אם מישהו ריגל אחרי *פיזית*. הדבר היחיד שאני לא בטוח לגביו זה שאולי נכנסתי לדף העסקי שלה, פעם אחת אם בכלל.

shoosh2607

Member
מנהל
אני לא חושבת שהדף העסקי רלוונטי

אתה לא יודע מי מנהל הדף.
אין לי מושג. נפלאות דרכי הריגול של פייסבוק בעיני

BobboVilla

New member
זה עסק של אישה אחת, אז אני *כן* יודע מי מנהל אותו

אבל שוב - אני לא בטוח שהייתי בו בכלל. פשוט אחרי שפייסבוק הציעו לי כל מיני אנשים אקראיים ולא קשורים בעליל, העובדה שהם "מצאו" מישהי קשורה ללא קשר נראה לעין "הקפיצה" אותי. כנראה שאני אתמודד עם הדיוק המפתיע שלהם
,

shoosh2607

Member
מנהל
ברור שאתה יודע

מה שהתכוונתי הוא שמבחינת פייסבוק אתה לא אמור לדעת

כן, ככל הנראה, צריך לקבל את זה כאקסיומה ולהתמודד

גםצופה

Member
מנהל
לדעתי זה בעיקר בגלל 'חברים של חברים'...

כלומר אם אתה חבר של X אז אולי אתה מכיר את Y שהוא ו X כבר חברים

BobboVilla

New member
אין לנו חברים משותפים בכלל

לא שזה מה שמשנה, כי לא פעם וגם לא עשרים פעם קיבלתי המלצות על אנשים שאין לנו אנשי קשר משותפים, וזה לא מה ש"מדאיג". מה שמדאיג זה שיש קשר, אבל *אני* יודע אותו, לא פייסבוק
.

trilliane

Well-known member
מנהל
שאלה יפה; אצלי 99% מההצעות לא רלוונטיות...

ומכיוון שגם אצלך נשמע שזה המצב, לא הייתי מוטרדת מהאחוז האחד שהוא הצליח במקרה לקלוע אליו איכשהו. הרי גם אם הם יורים לכל הכיוונים הסתברותית פה ושם יש להם סיכוי לקלוע. לסיכום, "גם שעון מקולקל מראה את השעה הנכונה פעמיים ביום".

BobboVilla

New member
דווקא חלק לא מבוטל מההמלצות רלוונטיות

(חברים לעבודה שלא הוספתי, משפחה רחוקה וכו'), אבל לגביה "מפחיד" אותי שהם קלעו בול בלי שיהיה קשר שהם יכולים למצוא עם המידע שיש אצלם. זה לא עניין של שעון מקולקל, אלא יותר כמו דובי גל במלך הסלים
.

trilliane

Well-known member
מנהל
נו, ומה עם אלה שלא? זה אומר שהם ממש לא קולעים "בול".

אלא מסתמכים על המידע שיש להם (ויש להם) ופשוט מנסים, ורוב האנשים זוכרים בעיקר את מה שמצליח ולא את מה שלא. אני לא חושבת שזה "מפחיד"; סביר שיש קשר די פשוט שאתה לא מודע לו. אולי זה מהכיוון שלך (חיפשה אותך) או כל דבר אחר (אתה בעצמך לא בטוח אם לא הייתה בדף העסקי שלה).
&nbsp

shoosh2607

Member
מנהל
טריליאן צודקת

שכחתי מזה - באמת יכול להיות שהיא חיפשה אותך

BobboVilla

New member
כתבתי - אני לא חושב שיש לה את שם המשפחה שלי

ואני גם די משוכנע שאני לא מספיק מעניין אותה כדי שהיא תחפש אותי
.

trilliane

Well-known member
מנהל
שמע, יש כאן כבר יותר מדי "אם"... התער של אוקהם

קובע שאם אפשר להסביר ע"י הסבר פשוט שמצריך פחות פיתולים והנחות, זה כנראה ההסבר הנכון. אפשרות אחת היא שאתה כ"כ מעניין שמרגלים אחריך פיזית ופייסבוק אשכרה מחפשים אותך והקימו יחידה של אנשים שכל תפקידם לבלוש אחריך כדי להציע לך אנשים שאולי אתה מכיר בפייסבוק...
והאפשרות הסבירה יותר בעיניי היא שהיא כן חיפשה אותך או שאתה חיפשת את העסק שלה או שיש איזושהי חוליה חסרה אלמנטרית ולא מתוחכמת בעליל שאתה פשוט לא מודע לה. לפייסבוק אין כוחות על וגם לא טלפאתים, למיטב ידיעתי...

למעלה