מאמר- נפש בריאה בגוף בריא

מאמר- נפש בריאה בגוף בריא

הפוסטים עד כה עסקו בחשיבה שלנו, בכוח הרצון ובכל הצד המנטאלי שלנו, אך זה לא שווה הרבה אם אנחנו שומרים רק על הנפש ומזניחים את הגוף. כמטפל ברפואה טבעית אני לא יכול שלא להתייחס לבריאות הפיסית שמשפיעה לנו גם על הצד השכלי והרוחני. לדוגמה דיברנו על דרכים שיסייעו לנו להפיג את העצלות, אך אם חסר לנו ויטמין b12 זה לא יהיה אפקטיבי במידה המקסימלית שלה אנו מצפים... אז החלטתי להקדיש את הפוסט הזה ל"מפגעי הבריאות הנפוצים" ול"שומרי הבריאות הנחוצים". אזהרה: אני עומד לשבור לכם הרבה מיתוסים, על דברים שחשבתם שהם בריאים ועל כל התעשייה הזאת, שאולי עד עכשיו אכלתם את כל מה שמוכרים לכם, אבל הגיע הזמן לדעת מה באמת מוכרים לכם, זה עומד להיות קשה, מוכנים? מפגעי הבריאות הנפוצים: 1) חלב- הנה המיתוס הראשון יוצא לאור, עד היום מכרו לנו כמה שזה בריא וכמה סידן יש בזה, וכמובן שזה חיוני לגוף במריכה יומיומית. כמובן שרופאים רבים המליצו לנו על זה כי גם הם נחשפו לקמפיינים הגדולים של יצרניות החלב. לפני שאני אגיע לממצאים אני אנסה להתבונן רגע- אף פעם לא ראיתי חמור יונק מסוסה, או פרה יונקת מפילה, כל חיה יונקת מאותה חיה בלבד, אז למה לנו מותר? החלב של הפרה מותאם לפרה עצמה, המולקולה שלה גדולה מידי בשבילנו והיא לא מתעכלת היטב במערכת העיכול האנושית, אצל ילדים זה הגורם לדימום במערכת העיכול. בארה"ב אירגון ה- FDA קבע חוק האוסר על צריכה חלב פרה לילדים מתחת לגיל שנה. אצל מתבגרים הוא פוגע בהתפתחות מכיוון שהחלב מלא בהורמונים, אני לא רוצה לפרט ולהרחיב על הגדלת הסיכון של מחלות הסרטן, סוכרת, גידולים שונים, אוסטיאופורוזיס (או בשמו העברי- בריחת סידן), אלצהיימר ועוד. אפשר להמשיך גם במחלות "קטנות" כמו אנמיה, נשירת שיער וכו`.. אני מאוד עדין במה שאני אומר, כל מי שרוצה לדעת עוד מוזמן לקרוא וללמוד על כך יותר (אבל לא ממה שחברות החלב מוכרות, אלא ממחקרים אמיתיים), אחד הספרים שאני כי ממליץ עליהם הוא "שוטי החלב" של דר` אריה אבני שמפרט באופן פחות נחמד מאיך שאני מדבר על כך- על נזקי החלב לגוף האדם. 2) ביצים- המיתוס הבא הוא ביצים. אז קודם כל אני אקדים ואומר שביצים זה דבר מאוד בריא המכיל המון חלבונים חיוניים לגוף, אך בשל כל ההורמונים המוזרקים לתרנוגולות, תנאי המחייה שלהן והמחלות שהן מקבלות שמות את הביצים בדירוג נמוך בערך התזונתי. 3) עישון- אין צורך להוסיף, כולנו יודעים שזה לא בריא, ועל הנזקים של הסיגריות אפשר לכתוב בלוג שלם, כי הנזקים רבים ומרובים. 4) מלח- אני לא מתכוון שמלח בכללי זה לא בריא, אלא מלח בכמויות גדולות מהמומלץ, כאשר ההמלצה התזונתית עומדת על כפית מלח ביום. מעבר לכמות זו אנו פוגעים בכליות שלנו, מעלים את הסיכון ללחץ דם גבוה ("הרוצח השקט") ומייבשים איברים פנימיים ומונעים ספיגת נוזלים. 5) אוכל מוכן- חומרים משמרים, אוכל מוכן ממסעדות וכימיקלים שונים המוזרקים למזון פוגעים גם הם בבריאותנו- בעיקר בכבד (איבר חשוב שע"פ הרפואה הסינית, חלק מהנפש שוכנת שם). שומרי הבריאות החיוניים: 1) סויה- התחליף המומלץ ביותר לחלב, גם בריא, גם מזין, וגם טעים (לדעתי לפחות, למרות שאולי ישנם כאלה שלא יסכימו איתי). מכיל הרבה סידן, ויטמינים ומינרלים החיוניים לגוף, תחליף מצויין לבשר (לצמחוניים מביננו). מוצרי הסויה מצויים בשפע... 2) מוצרים אורגניים- הבעיה במוצרים הרגילים היא שהתעשייה הרגה אותם, איך מגדלים פרי רגיל? מכניסים לו חומרי הדברה מזיקים, ומתערבים גנטית בצמח כך שיגדל בשלושה ימים למשל במקום בשבוע (ככה הפרי לא מספיק לספוג את כל הויטמינים והמינרלים מהאדמה) וערכו התזונתי יורד. התחליף המומלץ הוא מוצרים אורגניים שיאפשרו לצמח לקבל את כל הבריאות מהאדמה. כמובן שאם דיברנו על ביצים כמשהו לא בריא, אז ביצים אורגניות מכילות את הבריאות שלה אנו זקוקים. 3) מוצרים מלאים- חיטה מלאה, שיבולת שועל מלאה, אורז מלא (במיוחד, מאוד מאוד בריא- אומרים שאם נוכל רק אורז מלא כל החיים אז לא יחסרו לנו ויטמינים בגוף, אף פעם לא ניסיתי אבל זה נשמע הגיוני כי זה מאוד בריא), כל המוצרים שמכילים את המילה "מלא", מלאים גם במרכיבים החיוניים לגוף. 4) פעילות גופנית- להמריץ את הדם, לשפר זרימה ולשמן את המערכות בגוף- מומלץ באופן מבוקר. 5) אומגה 3- יעיל להתפתחות שכלית, מפחית סיכויים לסרטן, משפר ריכוז ומוטיבציה (כן כן, חסרי המוטיבציה מביננו), ניתן למצוא בדגים, זרעי פשתן ובכמוסות. 6) עיסוי- אומרים שמה שמבדיל את עיסוי מספורט הוא שעיסוי הוא גם ספורט אנרגטי לנפש. יעיל בהזרמת הדם, האנרגיה ואיזונם. מרגיע (!!!), משפר ריכוז וזיכרון ויעיל לתפקוד יומיומי. זה היה תמצית הבריאות בתמצות מילולי, זכרו שרבע ממה שאנחנו אוכלים נותן לנו לחיות, והשלושה רבעים הנותרים נותנים לרופא לחיות. אז למדנו על הטוב, הרע, ולכם יש את חופש הבחירה..! תהיו בריאים..!!! בחסות אופז- המרכז להעצמת הגוף והנפש: www.opez.co.il מאמרים נוספים תמצאו ב: blog.tapuz.co.il/pazo

למעלה