מאניה דיפרסיה

mordi01

New member
מאניה דיפרסיה

שלום בת זוגתי בת 25, מאובחנת במחלה הנ"ל סובלת מהתקפים חוזרים ונשנים על אף טיפול תרופתי ב- halidol , depalept ההתקף הראשון היה לפני כ-6 שנים טרם הכרותנו ולאחר 6 שנות שקט ויציבות עברה כבר שני אירועים בשלושת החודשים האחרונים, הראשון טופל באשפוז פסיכיאטרי בו נרשמו לה התרופות הללו ועם והשני היא מתמודדת בימים אלו תוך אשפוז נוסף. כיוון שאיננו נשואים אינני מקבל שום אינפורמציה מהרופאים המטפלים בה תחת התירוץ (המוצדק....) של חיסיון רפואי. קראתי קצת ברשת על התרופות השונות לטיפול במחלה, אך למרות נטילת התרופות הייתה התפרצות שניה. אני חסר אונים, אינני יודע איך לתפקד בחברתה עכשיו. חושש מכל מילה העלולה להרגיז אותה ולו במעט שכן מהר מאוד הכעס ה"נורמטיבי" הופך להתקף המלווה בחשדנות כלפי כל הסובבים, צעקות ואף אלימות בפעם האחרונה. את הטיפול התרופתי אני מניח שימצא הרופא המטפל - אך אני זקוק לעצות פרקטיות בסגנון עשה ואל תעשה על מנת שלא לעורר את הדבר הנוראי הזה לעולם שכן אני חושש שאני הטריגר לשתי ההתפרצויות האחרונות.

sharpantie

New member
אתה לא בפורום הנכון.

פנה לפורום פסיכיאטריה בדוקטורס.שם עונה פסיכיאטר שיוכל קצת לעזור לך. מנסיון אישי אוכל לומר לך שאין עצות ברורות להתנהגות במצבים האלה כי תגובות החולה לא תמיד צפויות ולא תמיד קשורות להתנהגות שלך. אל תאשים את עצמך ואל תרגיש לא נוח אתה לא טריגר לכלום, הכל נובע מהמחלה ולא ממך. גם אם תשתוק ולא תעשה כלום היא עלולה להתפרץ ולהתעצבן. לאחר האשפוז, כשימצאו את השילוב התרופתי המתאים, המצב יחזור לאט לאט לקדמותו והיא תחזור לעצמה. במאמר מוסגר תרשה לי כמה מילים בנימה אישית: זו מחלה קשה שמשפיעה קשות על הזוגיות ועל יכולת התפקוד. אתה בחור צעיר שכל חייך עוד לפניך. תחשוב אם שווה לך להמשיך להתמודד עם בעיה שאתה לא יודע אם ומתי יש לה פתרון.....

mordi01

New member
אני לא רואה פה שום פורום כזה

תוכל לתת קישור ישירות לפורום המתאים? תודה מראש..

sharpantie

New member
כנס ל....

www.doctors.co.il הקש על הכותרת הכחולה ייעוץ ממומחי הפורום ואפש ברשימה הגדולה פורום פסיכיאטריה. שם תכניס שאלה ותמתין לתשובת מנהל הפורום.

למעלה