מבואסת

travajo

New member
מבואסת

שלום אני מקווה שזה המקום הנכון... אני מרגישה שמעמדי פחות טוב במשפחה. אני הבת השלישית. אני מאוד מקנאה באחי הקטן ממני בשלוש שנים ולעיתים גם באחיותיי. קודם כל, הורי לא דורשים ממנו לשטוף כילים או לעזור בסידור הבית... רק ממני ומאחיותי. דבר שני תמיכה כלכלית אימי מפנקת את אחי ואילו אותי כמעט שלא. מעולם לא שילמו חשבון פלאפון ודברים נוספים. בימים האחרונים שוטף אותי רגש הקנאה ואיני יודעת איך התמודד עימו. פעם הטחתי באימי את מה שאני מרגישה אך היא הרגישה לא נעים והביאה לי כסף , אך שוב חזר המצב וזה ממש לא הוגן כי אני עוזרת הרבה יותר ממנו בבית ואליי היא כמעט ולא מתייחסת. אני חושבת שזה לא הוגן לתת לילד אחד יותר ולשני פחות או לדרוש מהבנות יותר ומהבנים כלום. אני היום החלטתי לצאת ולא להיות בבית בערב. אתן לכם דוגמא בדר"כ טיפולי שיניים אני והיא התחלקנו חצי חצי ולו היא משלמת הכל . איך אמא יכולה לבכר ילד אחד יותר? החלטתי לעשות אפילו עבודה על הנושא כי אולי היא תתרום לי להתמודד עם ההרגשה הזאת. אני יודעת שזה לא בריא לקנא, אך זה רגש טיבעי ואני לא שולטת בו והכי גרוע שהיא מספרת לי מה היא קנתה לו ולי היא קונה רק אם אני משתתפת. כשהייתי קטנה יותר חלקתי איתו את החדר ביחד וממש סבלתי ואימי תמיד הייתה להגנתו, גם כשהוא טעה אף פעם לא נזפו בו, אני פונה אליכם בתור הורים לעולם אל תתנו לילד אחד שלכם יחס מועדף ולילד אחר כלום... תדעו לכם שזה יישאר איתו כל הזמן והוא לא יסלח לכם... אשמח לשמוע את דעתכם בעניין.

schlomitsmile

Member
מנהל
../images/Emo201.gif../images/Emo24.gif קנאה היא רגש טבעי, וקיים כמעט תמיד בין אחים. השאלה היא כמובן, העוצמה. אם הדברים מעכירים את רוחך מאד, כדאי לנסות לעשות שינוי. האם שוחחת עם אמך בעניין? האם שיתפת אותה ברגשותייך, בלי להאשים- פשוט לומר: 'כך אני מרגישה'?

travajo

New member
כן

דיברתי אייתה לאורך כל השנים והיא טענה שזה לא מכון ואת כולם היא אוהבת באותה מידה אך המציאות מוכיחה אחרת ואין הדברים כך. לעיתים היא נתנה לי כמוהו רק לאחר שהתלוננתי ואמרתי ואז אמרו את תפסיקי לקנאות... ועד היום לעיתים אני מרגישה קנאה

schlomitsmile

Member
מנהל
אהבה ונתינה לא ממש אפשר למדוד אותן, נכון? יש כ"כ הרבה דרכים וצורות לתת! כשאת אומרת שהיא נתנה לך כמו לו רק אחרי שהתלוננת- את מתכוונת לדברים חומריים? אני לא באה לסנגר עליה. מה שחשוב לי כאן, זה שאת תרגישי טוב יותר. לכן, נראה לי חשוב שתביני, שהורים לעולם לא נותנים אותו דבר לכל ילדיהם. גם אין סיבה שיעשו זאת. הרי כל ילד שונה. הורים משתדלים לתת לכל ילד מה שנראה להם שהוא זקוק לו. אז היא קונה לו יותר דברים, בעוד את נדרשת לממן את עצמך- אולי היא מרגישה שאת מסוגלת יותר לעצמאות, וזו דרכה לעודד אותך להתחזק בעצמאותך? והרי זו נתינה שתועיל לך כל חייך, בניגוד לקניית משהו, שההנאה ממנה קצרת מועד. אז אולי אתן מדברות בקוים מקבילים: היא אומרת שהיא אוהבת את כולם באותה מידה, ונותנת לכל אחד מכל הלב- זו אמת, שקשה לך להבין. את אומרת, שהעובדה שהיא קונה לאחיך יותר, מכאיבה לך, וזו אמת שקשה לה להבין. מה דעתך?

על בנים ועל בנות..

מעבר למה שכתבו לך, שהוא בהחלט נכון, אני רוצה להציע עוד משהו. איך אבא שלך מתנהג בבית? האם הוא גם עוזר? מסדר? וכו' (האם יש אבא בתמונה). פעמים רבות יש לנו מנהגים והרגלים שחונכנו אליהם וכך אנחנו ממשיכים. ייתכן והחינוך שאמא שלך קיבלה הוא שבנות מנקות/ מסדרות/ אחראיות וכו' ואת הבנים צריך לשרת. וכך היא גם עושה עם הבן שלה... אין כאן מה לקנא, יש סיכוי שהיא אפילו לא מודעת לזה...

הילד הקטן

אם אני מבינה נכון, אח שלך הוא הילד הקטן במשפחה? זה מאוד משפיע על היחס של ההורים אליו, כמו כן הוא הבן הראשון אחרי שלוש בנות... מהנסיון שלי, למרות שזה לא נעים לשמוע, זה משפיע מאוד על ההורים והילד האחרון יוצא מפונק יותר ויש איזושהי הרגשה שהוא תמיד מקבל את הכל, ויכול להיות שזה נכון. מעניין אותי לדעת בת כמה את, אני חושבת שיש דברים שנצמצאים גם קצת אצלנו. אני מזמינה אותך לבחון גם את הדברים הטובים שיש בהורים שלך, ואיך היחס השונה שאת מקבלת מועיל לך... כמו כן, יש שיטה נהדרת לגרום לאנשים לבוא לקראתינו והיא לבקש במקום להתלונן. אם את זקוקה לזמן עם אמא שלך, פשוט תציעי לה ללכת לסרט, לקניון, לטייל, לשתות איתה תה, קפה, שתפי אותה ביום שלך, כשאנשים אומרים לנו איך אנחנו לא מתנהגים אליהם טוב זה גורם לנו קצת להתרחק ולהגן על עצמינו. כשמבקשים מאיתנו משהו, יותר קל לנו להיענות בחיוב, כי אין ביקורת בדברים המון הצלחה.

למעלה