מבולבלת

hadar176

New member
מבולבלת

היי לכולן,
חדשה בפורום...אשמח להתייעץ אתכן.
אני בת 37 וחצי. אחרי פרידה מבן זוג שכמעט והבשילה להקמת משפחה. הפרידה עוברת עלי בקושי גדול. עברו חודשיים ואני עדיין מתקשה להסתגל למצב החדש ולהתגבר על הלב השבור.
ברור לי שהזמן פועל לרעתי בכל הקשור להבאת ילד. יחד עם זאת עדיין קיימת בי התקווה שאצליח לעשות זאת עם בן זוג. עד לפני כחודש הייתי ממש בכיוון של להתחיל תהליך בבנק הזרע. כיום אני לא כ"כ שלמה עם זה וחושבת דווקא להקפיא ביציות. אציין שבעקבות הפרידה ועזיבת הבית המשותף, חזרתי לגור עם אימי שמואד תומכת בהבאת ילד לבד וכך גם אנשים נוספים במשפחתי. אך גם יש כאלה שפחות תומכים.
אשמח לשמוע על ההתלבטויות/החשששות שהיו לכן - אם היו והאם הם התממשו - ולקבל עצה טובה כבעלות ניסיון.
תודה.

fialka3

New member
כמה דברים

1.חשוב לציין שהקפאת ביצית אחרי גיל 35 זה לא רעיון טוב, כי סיכוי שביצית תשרוד את התהיך הוא נמוך מאד. אם להקפיא משהו, אז עוברים מביצית שלך וזרע תורם.
2.אני חושבת שלא נכון לקבל החלטה כל כך משמעותית בחיים במצב ריגשי שאת כרגע נמצאת בו. כן, השעון ביאולוגי שלך התחיל לתקתק, אבל יש לך עוד זמן ואני חושבת שאת חייבת לקחת קצת זמן כדי לחזור לעצמך. בנתיים אפשר ללכת לרופא נשים ולעשות בדיקת פרופיל הורמונלי, כדי לדעת מה מצב כרגע.

hadar176

New member
מבולבלת

תודה על המענה.
כן אני מודעת לזה שבגיל שלי הסיכוי לתוצאות טובות באמצעות הקפאה הוא לא גבוה, אם כי טוענים שהגבול הוא עד גיל 38.
עשית בדיקות לפרופיל הורמונלי והתוצאות טובות. גם בבדיקת US נמצא שהשחלות במצב טוב.

hadar176

New member
הקפאת עוברים

יש כאן מישהי שעשתה הקפאת עוברים ויודעת לספר על ההליך? תודה

fialka3

New member
אז נשמע שיש לך עוד קצת זמן לחשוב

לא הרבה, כי בשנות השלושים מאוחרות פוריות יכולה לרדת די משמעותית כל שנה.
קשה לייעץ משהו, אבל נראה לי שאת צריכה להבין מה את באמת רוצה. אני נגיד מאד מוקדם - נראה לי שעוד באמצע שנות עשרים - הבנתי שאני רוצה ילדים יותר מאשר בן זוג. כן, יצאתי עם כל מני אנשים, אבל לא נראה לי שבאמת התאמצתי מתישהו כדי למצוא בן זוג ולהקים איתו משפחה. מכל מני סיבות, חלק מהם באות מהבית של ההורים שלי. אז החלטה שלי להפוך לאמא יחידנית היא מאד הגיונית וממש נכונה, למרות שאני בזמנו גם התלבטתי די הרבה זמן. אני לא מכירה אותך, אבל לפי מה שכתבת נשמע שאת כן רוצה זוגיות ורעיון להביא ילד לבד נובע מפחד לפספס את הרכבת. תראי, זה גם לגטימי, אבל אם מה שאני חושבת זה נכון, נראה לי שיש לך עוד קצת זמן לנסות למצוא זוגיות חדשה. אפשר להתחיל תהליך במקביל. להמתין לתור לבנק זרע גם לוקח זמן אם את גרה במרקז.

hadar176

New member
מבולבלת

הניתוח שלך די נכון. אני בהחלט רוצה זוגיות. אך יחד עם זאת אני בספק אם אצליח להיכנס לזוגיות חדשה במצבי הנוכחי ופה נכנס החשש שלי להישאר קירחת משני הצדדים - לא זוגיות ולא ילד. ובגילי מרחב הזמן לילד הולך ומצטמצם. תמיד ראיתי את עצמי אמא ואני מאוד רוצה את זה. יש מאחורי הרבה תמיכה. גם של משפחה וגם של חברות. אבל גם יש גם חברה שטוענת שאני מרימה ידיים ומוותרת מהר מידי על האפשרות לזוגיות. מקווה שהדברים יתהברו לי בהקדם...

a morph

New member
החברות האלה לא יעזרו לך להיכנס להריון כשיהיה מאוחר מדי

אני חושבת שההחלטה צריכה להתבסס על מאזן שיקולים אחד ויחיד: האם אמהות חשובה לך יותר מזוגיות, או לא. במקרה שלי, היה לי ברור שכן, לכן התחלתי תהליך בגיל 34, ולקח לי די הרבה זמן למרות שכל הבדיקות היו פיקס.
וכן, גם אני חושבת שבגילך להקפיא ביציות זה גבולי במקרה הטוב.

אמאנחל

Member
מנהל
האם את "טיפוס זוגי"?

האם היו לך בעבר מערכות יחסים ארוכות לפני מערכת היחסים הנוכחית?
&nbsp
הניסיון כאן בפורום, וגם באופן כללי, מלמד שנשים שלא הייתה להן זוגיות עד סוף שנות השלושים, קשה להן למצוא זוגיות, בפרט בלחץ זמן כשהשעון כבר "מתקתק". ואילו נשים שחוו מערכות יחסים זוגיות ארוכות בעבר יכולות יותר בקלות "לייצר" מערכת יחסים חדשה.
צריך לקחת בחשבון שאחרי שיש ילדים זה קשה מאוד למצוא זוגיות חדשה, בשנים הראשונות אנחנו עסוקות מאוד בטיפול בקטנטנים ובקושי יש זמן לנשום, אחר כך יש החשש להכיר לילד בן זוג ושיחווה ציפייה ואכזבה, וקשה גם למצוא מקום להפגש וכו'. על כל זה אפשר להתגבר ויש מספר בודד של נשים שעשו זאת, אך זה קשה.

hadar176

New member
האם את "טיפוס זוגי"?

זאת מערכת היסים המשמעותית הראשונה שהייתה לי. היו מערכות יחסים מאוד קצרות לפני. אני רוצה להאמין שאם אתחזק ואתגבר על הקושי הראשוני - יש סיכוי שאצליח להיכנס לזוגיות חדשה.
אולי הצעד החכם הוא להתחיל את התהליך במקביל כי אני מבינה שהוא לוקח זמן.
כאמור, יש לי תוצאות בדיקות דם, US וגם קבעתי תור ליעוץ גנטי. האם השלב הבא הוא לבחור בנק ולקבוע אליו תור? אשמח אם תעשו לי סדר בדברים. תודה :)

fialka3

New member
אני משאירה לך לינק

לקומנה בדרך לאמהות יחידנית - http://www.tapuz.co.il/Communa/userCommunaMsges.asp?Communaid=24943
לצערי, מאד שקט שם עכשיו, אבל יש שם כל מידע על מה שאת צריכה בעמודים קודמים
שאלה שאת צריכה לשאול את עצמך, האם את רוצה להביא זרע מחול או שלקנות אותו מבנק בארץ. אם בארץ, אז זה בנק פרטי או ציבורי. ואז לקבוע תור לשם. יש בנקים בישראל אפשר להביא זרע מחול דרכם. ועוד שאלה, האם את רוצה לעשות טיפולים בציבורי או בפרטי.
אני בזמנו עשיתי בציבורי והלכתי לרופא נשים בקהילה שנתן לי הפניה למרפאת פוריות ולקח בדיקת פאפ. המתנה לרופא פוריות הייתה כחודשיים, בזמן זה ביצעתי כל הבדיקות הנדרשות - נותנים דף עם רשימה כשקובעים תור - כולל בדיקות גנטיות. רופא פוריות נתן לי הפניה לבנק זרע, תור לבנק זרע לא לקח הרבה זמן, אבל אני מאיזור הדרום, במרקז המתנה היא ארוכה יותר. וזה גם תלוי ק''ח.

katanchikit

New member
שני התהליכים לוקחים זמן

הבאת ילד לעולם לבד לוקחת זמן, זה יכול להצליח בניסיון ראשון ויכול להצליח בניסיון 10. אי אפשר לדעת כמה זמן זה ייקח... לפעמים זה יכול לקחת שנים.
גם להיכנס לזוגיות חדשה ולבנות אותה מ0 ולהגיע למצב שרוצים ילדים - גם זה לא תמיד קצר.
מצד שני, אנחנו לא יודעים כלום על עתידנו, יכול להיות שתיכנסי להריון מתורם ופתאום תמצאי זוגיות. ומנגד, יכול להיות שתמצאי זוגיות אבל היא לא תוביל לילדים. שימי את עצמך בשני המצבים האלה, ותשאלי את עצמך אם את יכולה להתמודד עם אחד מהם. עם מי מהם כן? עם מי מהם לא? אולי אז תהיה לך תשובה...
בהצלחה!!!

למעלה