מבחירה

בצל4

New member
מבחירה

journe y

New member
אפשר לנהל על זה דיון מכאן ועד הונללו

אני מסתייגת מהשימוש במילה ״בחירה״. בהחלט ישנם מקרים שזה מגיע מבחירה אבל ברוב המקרים זהו לא המצב, ולו באמת ניתנה בפנינו ברירה נוספת אז היינו יכולות להגיד שבחרנו. בכלל, כדי לבחור צריך שתהיה יותר מאפשרות אחת בנקודת הזמן של הבחירה עצמה.
&nbsp
מעבר לכך, אני חושבת שהבחירה במילה ״בחירה״ באה להבדיל בין אימהות גרושות עם ילד לבין אימהות עם ילד שלא מבן זוג ולא ברור לי מדוע יש צורך לעשות אבחנות ותתי אבחנות. אני חושבת שמדובר בבחירה לא טובה ולא נכונה במילים כדי לתאר מצב מסוים.

בצל4

New member
עד כה, את היחידה כאן שעושה רושם טוב.

אז בהנחה שלא טעיתי בשיפוט שלי אותך,
איך לא מפריע לך לגלוש פה, בפורום שעצם הכותרת שלו היא שקר פאתטי, בחברה של נפשות כל כך עלובות וכושלות?

journe y

New member
ההגדרה מפריעה לי, אבל צריך להתייחס למהות

ובמהות הפורום מדבר אליי: נשים שמביאות ילד לעולם לבד. למילה ״בחירה״ אנלא מתחברת, אז לכן לא אשתמש בה בטרמינולוגיה שלי בחיי. אני אישית אשתמש רק במילה יחידנית. ודווקא בגלל שהעמדה שלי שונה וההסתכלות שלי שונה מרובן כאן חשוב שאהיה ואשמע.
&nbsp
אני לא מפחדת מהאמת הפשוטה, אוהבת להסתכל עליה בלבן של העיניים, בלי מסננים ורודים. אני לא חוששת להגיד שאני *החלטתי* (בשונה מבחרתי) להיות יחידנית ובאותה נשימה לאמר שזה מכורח נסיבות ואילוצי חיים. ברוב המקרים של יחידנות לא מדובר בבחירה להיות אם שמגדלת בגפה ילד, אבל אם עושה טוב לאותה אישה להגיד שזה מבחירה, מי אני שאנפץ את אשליית הבחירה?!?
&nbsp

מבחירה, שלפעמים עדיף לעשות ילד לבד

בלי דמות של גבר כמוך שחושב שהוא יותר אינטליגנטי ונאור מהנשים כאן

יחידה2

New member
ההגדרה אינה שקר

כי יש כאלה שאצלן זו הבחירה הראשונית והמתאימה להן

a morph

New member
לי דווקא אין שום הסתייגויות מהמילה "בחירה"

המונח בחירה בא לתאר בחירה והחלטה מודעת להביא ילד לעולם ללא אב, זה עד כדי כך פשוט. זה שונה בתכלית ממצב של אישה שהתגרשה, אישה שילדה ילד לאב ידוע שאינו בן זוגה או אינו בתמונה וכו', וזה בדיוק ההבדל שהמונח בא להדגיש.
על כל דבר בחיים אפשר לנהל דיון פילוסופי עד כמה זה היה באמת "בחירה" שלנו או זרימה עם המנהגים וההתניות של החברה, אילוצים כאלה ואחרים וכו'. השאלה האם כל דבר בחיים דורש דיון פילוסופי, או שאפשר פשוט לקבל את האחר בהבנה ובאהבה.

jiminit2

New member
לגמרי מבחירה

אף אחד לא הכריח אותי. אני ב ח ר ת י .

בדר"כ לא עונה לטרולים אבל במקרה הזה - מתבקש בגלל התגובה מעלה.

katanchikit

New member
הודעה קנטרנית

אבל בסדר, נתייחס, אולי נלמד אותך לכתוב יפה ומכבד

אצלי זה היה לגמרי מבחירה. לא רציתי זוגיות. רציתי להיות אם יחידנית. טוב לי עם הלבד. מרגישה שזה הרבה יותר נכון לי, ולאופי שלי.
גם נשים שחיפשו זוגיות ולא מצאו והחליטו להיות אימהות, גם הן עשו את זה מבחירה. בחירה להיות אמא, למרות שאין להן בן זוג.
זו הבחנה שנעשית בין אמא גרושה או אלמנה. יש לאימהות יחידנית מבחירה ניואנסים אחרים והתמודדויות אחרות. אולי אפשר למצוא מונח יותר מדויק. אבל האם האימהות היא מבחירה? כן.

בצל4

New member
"יפה ומכבד" זה לא סינונים של "מזויף ושקרי"

למרות שהעולם כיום עמוס בטיפשים אומללים שחשים כך(רציתי לכתוב "חושבים כך", אבל זה לא כל כך מתאים, שכן אותן נפשות בעיקר חשות. חשיבה איננה הצד החזק שלהן)

להביא ילד לעולם מראש ובמודע ללא אב, זה מעשה שאין מגונה ממנו.
זה אנוכיות מהסוג המכוער ביותר.
לדון אותו מראש לחיים ללא אבא רק משום ש"גם לך בא להיות אמא".
אני לא יכול לחשוב על שפל מוסרי נמוך מזה.
עולם שרואה תופעה שכזו כחיובית ולגיטימית הוא עולם רקוב מוסרית לחלוטין.
וזהו למרבה הצער בדיוק העולם שבו אנו חיים כיום.
ולמרבה הצער זהו איננו הביטוי היחיד לרקבונו ולפשיטת הרגל המוסרית שלו.

עם תגובה כשלך חבל שענו לך בנימוס

מסכימה שהעולם ב"פשיטת רגל" מוסרית
ודוגמא אחת מיני רבות היא התגובה שלך.
עם אבות כדוגמתך לא נגיע רחוק בגידול וחינוך ילדים.
חתימה טובה.

בגלל אנשים כמוך העולם נראה כמו שהוא נראה

בגללך ובגלל דומך שחושבים שיש להם זכות להעביר ביקורת על בחירות של אנשים אחרים ועוד בצורה כ"כ בוטה, מפלגת, ארסית, רעה ועוקצנית
לא טוב לך, אל תביא ילדים בצורה הזאת. אבל לבוא אלינו, "הביתה" ולרשום דברים כאלה זה רוע לשמו
וכן, בגלל אנשים רעים כמוך העולם כ"כ רע ומפולג
מאחלת לך לצאת מהחושך בו חונכת ועליו גדלת ולראות ולהפיץ קצת אור, שמחה, חמלה ואהבה כלפי אחרים השונים ממך
&nbsp

journe y

New member

אשכרה להיכנס אלינו הבייתה ולנהוג בצורה בזויה. נורא ואיום.

katanchikit

New member
לי היה אבא,

והוא לא תפקד כאבא. כך שילד לא בהכרח מאושר יותר עם אב. האבא שהיה לי לא עשה אותי מאושרת, וכמוני יש רבים אחרים. כשילד מקבל ביטחון, חום ואהבה, הוא מאושר, ולא משנה מי מגדל אותו -אמא, אבא, אבאים או אימהות. דעות כמו שלך הן חשוכות ופרימיטיביות. העולם משתנה ומתחדש, וזה לא ביטוי לרקבון אלא לחידוש ורעננות, ואתה משום מה נשארת מאחור...

מרגנית2

New member
מזדהה איתך

גם אבי לא תפקד והיה נוכח-נפקד. מסכימה עם דבריך. חום ואהבה ובטחון זה הכי חשוב.

למעלה