מבחני מועצה

מבחני מועצה

היי, מתי ניגשים למבחני מועצה בבר אילן? ישר אחרי שנת ההשלמה או שצריך לחכות למועד החורף? שאלה שנייה היא האם למשרדים הגדולים אין בעיה עם העניין הזה? למשל אני רוצה להתחיל את הסטאז' רק לאחר שנת ההשלמה אבל המשרדים מגייסים באוקטובר (חוץ מסומך) והבחינה עצמה בדצמבר והרי הם נותנים איזה חודש וחצי חופש לפני האם מישהו מכיר מקרה דומה:?. תודה למשיבים
 
תשובה

בבר אילן מגישים (את מי שלומד שנה ד', בניגוד למי שעושה תכנית שהרבני) למועד דצמבר בלבד. אבל אל תדאגי, יש גם סמסטר קיץ בשנת השלמה שהמבחנים שלו הם בספטמבר (מועדי א') וגם לאחריהם יש עוד שיעורים ומלווים אותך עד למבחני המועצה עצמם. לגבי סטאז' אחרי שנת ההשלמה - השנה דווקא יש כמות מכובדת של אנשים שדחו את הסטאז' בשנה (מרצונם או לא) ואז קובעים איתם במשרדים לאחרי המועצה, בערך בינואר לאחר שנה ד'.
 
בתוכנית של שהרבני זה לא ככה?

חשבתי שהתוכנית של שהרבני בשנת השלמה מתאחדת עם התוכנית הרגילה בשנה ד'. מתי ניגשים לבחינות במסלול של שהרבני?
 
אלו אותם מרצים אבל לא לומדים ביחד

בתכנית שהרבני מועד ההגשה תלוי במועד תחילת הלימודים: אם התחלת בסמסטר א', אז תיגשי מועד יולי, ואם התחלת בסמסטר ב' תיגשי במועד דצמבר. לדגומה, למועצה הקרובה, בעוד חודש, ניגשים אלו שהתחילו בסמסטר ב' תשס"ז.
 

no name39

New member
אז אם ככה

מי שמתחיל בסימסטר ב' בתוכנית שרהבני ניגש יחד עם בוגרי ב.א של אוני' בר אילן? ומי שמתחיל בסימסטר א' ת. שרהבני ניגש ביולי?- אבל האם אפשר לדחות לדצמבר? משנה איזה מועד יולי או דצמבר? תודה
 
זה אכן יוצא ככה

אבל אין כל משמעות לעם מי ניגשים. לגבי דחייה - אין לי מושג, אולי כדאי לשאול את מזכירות התכנית, או את רו"ח שהרבני בעצמו. המועד עצמו לא משנה, כל עוד זה לא הדבר האחרון שיש לך לעשות. ז"א אם סיימת התמחות חבל לחכות עם זה, אבל אם יש לך עוד דרישות לקבלת התעודה, כמו התמחות (רוב האנשים עושים מבחנים לפני שמסיימים את ההתמחות), אז לא נראה לי שזה משנה.
 
למעלה