מבטחים משולב עם ביטוח מנהלים

נעם אור

New member
מבטחים משולב עם ביטוח מנהלים

עכשיו אני מתחיל מקום חדש אחרי 7 חודשים ללא עבודה. יש לי מבטחים משנת 96. משכורת חודשית 13,000 ברוטו גלובלי לפנסיה, השתלמות וכו´... האם מבטחים נפגעת אם אין בה הפרשה רציפה ארוכה? האם כדאי לעבור למבטחים יותר? מה ההבדל בין מבטחים יותר ומבטחים? האם כדאי לבצע חלוקה של שכר ממוצע למבטחים והשאר לאפיקי פנסיה/גמל אחרים? תודה

jackEN

New member
זה מה שאני עשיתי

היה לי מקפת מעבודה קודמת, ואני ממשיך להפריש חלק למקפת, ואילו בחלק אחר אני מפריש לבטוח מנהלים. לדעתי כך אני מפזר את הסיכון, ומאפשר גמישות יתר.

bacs

New member
מבטחים

קרן הפנסיה החדשה של "מבטחים" נקראת "מבטחים יותר" וקמה בשנת 1995 כדי לקלוט מצטרפים חדשים מאותה שנה ואילך. קרן הותיקה "מבטחים" (אותו שם של המוסד "מבטחים" - הבעלים של שתי הקרנות...ועוד) נסגרה למצטרפים חדשים מסוף שנת 1994. לכן, נראה שחברותך בקן "מבטחים יותר". אשפר לבדוק ישר מול המוסד "מבטחים". ההבדלים: קרן הותיקה זכאית לתנאי השקעה טובים יותר מקרן החדשה; קרן הותיקה מעניקה פנסיה לפי 2% מהשכר לכל שנת ותק כאשר בקרן החדשה צבירת הפנסיה לפי שיעור יורד לפי גיל (ובשיעור שונה בין גבר ולאישה); קרן הותיקה מנהלת נוסחאות חישוב פנסיה רבות כאשר בקרן החדשה מנוהלת נוסחה אחידה לכל המבוטחים; קרן הותיקה מפרסמת גרעון אקטוארי שמעיד על משאבים פחותים מההתחייבויות כאשר קרן החדשה מאוזנת אקטוארית; קרן הותיקה היתה פתוחה למועסקים בלבד כאשר קרן החדשה פתוחה למועסים ולעצמאים; הפסקת הפרשות: צריך לפנות לקרן שבה מצורפת חברותך כדי לברר על שינוי תנאים עקב הפסקה, עם בכלל, לגבי הזכויות שהצברו עד כאן. ברור שגידול הזכויות הנובעות מהפרשות בעתיד לא יתקיים עקב הפסקת ההפרשות אך רצוי שגידול הזכויות שהצטברו בעבר ימשיך לפי הצמדה למדד המחירים לצרכן או אחרת. בקרן החדשה ניתנת פנסיה מגיל הפרישה בתנאי שגובה הפנסיה לפחות 5% מהשכר הממוצע במשק (כ5% מ6964 ש"ח לחודש). במקרה שהפנסיה בקרן חדשה קטנה מהמינימום, אז הקרן תשלם סכום חד פעמי כהחזר ההפרשות לפי ריבית (והצמדה) משופרת. לגבי פיזור סיכונים: על כל קרן השקעות לדאוג לפיזור הסיכונים הפנימי. מערך ההשקעות של קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופות גמל וקרן השתלמות בהתאם להוראות משרד האוצר ומבוקרת על יד אותו משרד ממשלתי. פיזור סיכונים נוסף עוד יותר טוב. אף על פי כן, מומלץ בעדיפות גבוהה יותר לדאוג שהזכויות מושקעות באפיק שטרם נפגע בחוסר משאבים, כלומר שלא גירעוני. ניתן להענין בפרטים רבים באתר האינטרנט של מבטחים כלהלן: www.new-mivtachim.co.il הנ"ל מהווא את דעתי האישית ואני לא עובד של קרן פנסיה, חברת ביטוח, או סוכנות.

יש פגיעה באי הפרשה מעל 3 חודשים

יש פגיעה אם אתה לא מפריד באופן רציף בתקופה שלא עובדים צריך להעביר את הפנסיה למצב של ריסק זמני ושלם ריסק כל חודש. מצב זה שומר על הזכויות והותק במידה ולא מפקידים לקרן יותר משלושה חודשים מאבדים את הותק ואם תרצה להמשיך להפריש בעתיד תצתרך להתקבל עכמית חדש

למעלה