מבצע לחג למהירי החלטה.

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
בניין הרייכסטאג
לאלו המתכננים טיפוס לכיפת בניין הפרלמנט, כדאי לדעת כי ביקור שכזה מצריך תיאום של לפחות שלושה ימים מראש (מתבצע דרך האינטרנט). אני לא ידעתי ופספסתי.
שיט 1
עוד אמצעי תח"צ תיירותי חביב בברלין. שני נהרות עוברים בעיר ועוד אי-אלו תעלות. בהחלט אמצעי מומלץ. בתמונה: מעגן ספינות ליד הברלינר דום - מונומנט כנסייתי מרשים ביותר.

בועז ל

New member
בניין הרייכסטאג
לאלו המתכננים טיפוס לכיפת בניין הפרלמנט, כדאי לדעת כי ביקור שכזה מצריך תיאום של לפחות שלושה ימים מראש (מתבצע דרך האינטרנט). אני לא ידעתי ופספסתי.
שיט 2
סמוך למוזיאון ההיסטוריה, אחד האתרים המוגדרים כ"אתרי החובה" של ברלין.

בניין הרייכסטאג
אחת מיצירות הארכיטקטורה הגדולות בהסטוריה
הברקה גאונית של שימור+חידוש וביצועה בקנה המידה הגדול ביותר (פיסית ותרבותית) האפשרי. נסה להגיע לשם ביקורך הבא.

Zמבוש

New member
בניין הרייכסטאג
דוקא הייתי שם ללא תאום
רק צריך להגיע לשם מוקדם בבוקר הנה עבורך הכיפה למעלה לכוון התחנה הראשית של ברלין

בועז ל

New member
בועז אולי בגלל התאריך
הבעייתי משום מה ניין אילבן -- ידידי
יכול להיות. בכניסה לרייכסטאג נאמר לנו ע"י
אנשי הביטחון שעקב התראות ביטחוניות נדרשת הרשמה מראש של שלושה ימים לפחות. כעת יש לשלוח חבר פורום נוסף לרייכסטאג
ע"מ לבדוק האם מדובר בהסדר חדש או עניין חד פעמי הנובע מהתאריך הספציפי.

Zמבוש

New member
יכול להיות. בכניסה לרייכסטאג נאמר לנו ע"י
אנשי הביטחון שעקב התראות ביטחוניות נדרשת הרשמה מראש של שלושה ימים לפחות. כעת יש לשלוח חבר פורום נוסף לרייכסטאג
ע"מ לבדוק האם מדובר בהסדר חדש או עניין חד פעמי הנובע מהתאריך הספציפי.
או קיי ,אם אהייה אדווח

Zמבוש

New member
בניין הרייכסטאג
והנה הכיפה עצמה
מאזור המעליות

davidfainshtein

Member
מנהל
תמונות תח"צ מברלין.
חג שמח לכולם. חודש ספטמבר הוא החודש המועדף שלי לגיחות קצרות לחו"ל. זהו חודש רגוע, לאחר הפורענות התיירותית ששיאה ביולי-אוגוסט, ומזג האוויר במרבית חלקי אירופה עדיין מצוין לטיולים. השנה בחרתי בברלין בה טרם ביקרתי. על התח"צ בגרמניה נכתבו לא מעט מלים בפורום, כמו גם תמונות שהוצגו ממנה. אי לכך, השרשור הזה לא יהיה שרשור נתונים מקצועי א-לה פיינשטיין ממוסקבה, אלא רק שרשור תיירותי א-לה בועז לוי התייר הממוצע.
ולמרות זאת אומר בקצרה כי מערכת התח"צ שמצאתי בברלין היא אחת המערכות האיכותיות ביותר בהן נתקלתי באירופה. מערכת שניתן להשוות אותה לנבחרת גרמניה בכדורגל: מסודרת, יעילה, עושה היטב את עבודתה, אך למרות הכל לא מושלמת. היעדר כריזה באנגלית ברכבת לנמה"ת, חלונות מקושקשים בגרפיטי מהם לא ניתן להביט החוצה, איחורי רכבות (כן גם אצל הגרמנים ועד 30 דקות לעתים) ועוד. אך כל הליקויים שהוזכרו כעת בטלים בשישים לעומת המצוי בברלין ושיעורם זעום ביותר. נכון לספטמבר, לא נתקלתי בפקקי תנועה ברחובות ברלין. מקום ישיבה ברכבות כמעט תמיד נמצא, התדירות מעולה, המידע זמין ובשפע, כרטוס משותף אמיתי ומלא לכל אמצעי התח"צ וכרטיס נסיעה לקבוצות קטנות (עד חמישה אנשים) שהייתי מאוד רוצה לראות בארץ. נכון, יש באירופה רכבות תחתית מפותחות מזו של ברלין (שאף היא מצוינת), אלא שהסוד הגדול בהצלחתה של התח"צ הברלינאית הוא באינטגרציה המצוינת שבין אמצעי התח"צ השונים, שחיים בסמיכות פיזית ומשלימים זה את זה. כאשר התדירות מצוינת והמידע נגיש וזמין, החיים הופכים פשוטים מאוד לתייר המזדמן וגם החלפה בין אמצעי תח"צ אחד לאחר אינה מטרידה כלל. לתייר מהסוג שלי, שאוהב לתעות ולהתברבר קצת, הגרמנים עושים את החיים קשים עם הסדר והדיוק שלהם...
כהרגלי בקודש, אפתח עם האוטובוס של אנדי.
האמת שאני בוש ונכלם
יש באמתחתי עוד מכמה וכמה שרשורים בקנה שטרם מצאתי זמן להעלותם...

מצב
הנושא נעול.
למעלה