מבקשת הצעותיכן בלבט סוגייתי

זה הסטריאוטיפ ../images/Emo13.gif

אבל לא הכל בהכרח נכון: * חגורת המכנסיים מגיעה לצוואר * לא מקלל * קול מאנפף הוא יכול להיראות נורמלי, דווקא. * לא הולך עם החברֶה תלוי עם איזה חבר'ה
* שואל שאלות קיטבג (למשל: אמא, מה זה חנון?) * ילד טוב ירושליים * עושה, בלי לחשוב בכלל, כל מה שאמא מבקשת (את יכולה לנצל לטובתך בעתיד) * יוצא לבילוי עם המבוגרים כל אלה תלויים בגיל... * חכם ממש לא בהכרח. יש חנונים טיפשים פחד
*

תומילי

New member
זה שאף פעם אי אפשר לרצות אותך

זאת עובדה ידועה. לכן, אם תהיה לך הגדרה בעתיד, תפרסמי ואז נדע כולנו...
ושבאמת יהיה לך חג החנוכה עם הרבה אור ואהבה

carmitz

New member
בתור לא חנונית אני יכולה לומר לך

שאני לא מסכימה אם התיאור שנתת .

carmitz

New member
לא חושבת שזה התיאור של חנון

בכל מקרה מהכרותי איתך, כנראה שאת לא חננה ... כי המאפיינים שנתת לא מתארים אותך .

carmitz

New member
זה מורכב הרבה יותר, ופשוט הרבה יותר

ככל שאני חושבת על זה יותר אני מאמינה כי זה אך ורק דימוי חיצוני . כי אם נפרק את זה , נבין שאין חנניות אישיותית . יקומו החנונים ויסתרו אותי . עיין ערך דשדש, אני לגמרי אנטי טיזי לחננה. . והתכונות האלו , יש גם בי אותן . אבל המראה החיצוני שלי הוא מאוד מאוד רחוק מהחנון . אז מה זה חנון קימלחס ?

catנוע

New member
אני למשל לא חושבת

שחננות לא עושים שטויות. בתיכון היו לנו שני חננות שכמעט פוצצו את בית הספר בגלל איזה ניסוי כימי שהם החליטו לערוך. אפרופו חשיבה מעמיקה לפני מעשים, ולא עושים שטויות. דוגמאות כאלה לא חסרות. אני דווקא חושבת שמעבר למראה החיצוני (שיכול להטעות בכלל) חננות הם אלה שלא יצטרפו למשחקים הדורשים כוח, אלא מוח, הם אלה שלא יזמינו לרקוד במסיבות הכיתה, ואם כבר יזמינו אז ירקדו כל כך גרוע שלא ירצו לרקוד איתם שוב... בקיצור הם אלה שאצלם הדבר המפותח זה המוח, הרעיונות, ולכן גם ההתעניינות בדרך כלל במדע ומתמטיקה (אם כי ממש לא מחייב) לעומת הלא-חננות שאצלם הקטע הפיזי הוא המפותח יותר. אם אתן רוצות דוגמה אז הילד בקארטה קיד הוא (בעיני) חננה שהפך ללא-חננה. והוא דווקא לא נראה בתור הסטריאוטיפ המצוי.

אני חושבת שחנונים עושים מה שאומרים

להם ושומעים בקול ההורים והמורים, לפחות בגילאים נמוכים יותר. זה בדיוק מה שגרם לי ללבטים, איך להסביר את זה מבלי לגרום למי שלא רוצה להיות חנון - להמיר את פי כולם?

דש1דש

New member
מוח לפני כוח זה בהחלט חנניות

לבוש? ממש לא מתחברת לדימוי החנון עם לבוש... יותר ענין סביבתי. ברור שתיהיה לו העדפה למה שנוח לו ושיקפצו האופנות

אני לא חושבת ככה. מוח לפני כוח יכול

להיות גם למי שאיננו חנון. זה לא מאפיין חנוני טהור, זה אולי מאפיין מצטבר עם מאפיינים נוספים. בגדול, לא נראה לי שאפשר להגדיר על סמך מאפיין אחד ויחיד.

catנוע

New member
טוב, אבל ביקשת הבהרה לילד בגיל של

התותחון. לדעתי את בהחלט יכולה להגיד לו משהו כמו, חנון הוא מי שאוהב לחשוב הרבה. ככה זה גם מחמאה, ולא רק משהו רע, וגם לא יגרום לתותחון לעשות דווקא. עם הגיל אפשר לשדרג את ההגדרה. למה חשוב לך הגדרה מדויקת עכשיו כשגם אנחנו לא ממש מצליחות להגדיר (אם כי מבינות את המושג פחות או יותר דומה)? כמו בכל דבר - אפשר להגדיר לפי הגיל וההבנה (ולפי התוצאות הרצויות
)

נראה לי שאנסה להעביר לו תמצית

של מה שאמרנו, עם דגשים שהוא מסוגל להבין ושלא יגרמו לו לשובבויות יתר (מעבר למה שקיים ממילא
).
לכל מי שתרמה!

למעלה