מבקשת חיזוק..

Leyenda89

New member
מבקשת חיזוק..

אמנם לא הייתי כאן כ"כ לאחרונה, ולא כ"כ הייתי מהמחזקים (הנפלאים, יש לומר) שיש כאן, אבל אם יש פה מישהו שיוכל לנסות לחזק זה יהיה ממש דבר נהדר.
סיימתי זה עתה קורס סופר-מזורז-ומרוכז במקצוע במחשבים, סה"כ ארבעה חודשים של לימודים קשים ואינטנסיביים (ואני חשבתי שבפסיכומטרי היה השיא..), המקצוע עצמו לא היה רעיון שלי אלא של אבא היקר שלי, שעובד בתחום ומאד מצליח שם. עד שהוא העלה את הרעיון זה בכלל לא היה תחום שחשבתי עליו כמקצוע שמתאים לי. בכל זאת החלטתי בהחלטה הרפתקנית להרשם לקורס, לשמחתו של אבא, ובמחשבה ש"מי יודע מה יהיה" ושבאמת אני לא יודעת כלום על המקצוע, ואין לי סיבה ממשית ומבוססת לפסול את הרעיון, מה גם שמבחינה כלכלית זה אמור להיות טוב.
ובכן, בין התנאים לרישום של הקורס הוגדר שהחל מהיום הראשון ללימודים - אי אפשר לקבל החזר במידה שרואים שזה לא מתאים. התייעצתי עם אבא והוא שאל אם נראה לי שאתחרט - ובאמת לא היתה לי כל דרך לדעת שאכן אתחרט. אז עזבתי את העבודה כמטפלת במעון (לבקשת ההורים, כדי שאוכל להתמקד בקורס) והתחלתי בנסיעות ללימודים שהיו כאמור אינטנסיביים מאד (וגם לא קרובים כלל לעיר שאני גרה בה). ומיום ליום הרגשתי שזה לא זה, ומצד שני לא הרשתי לעצמי לתת לזה ביטוי, כי ההורים כבר מממנים את הקורס היקר ובנוסף גם את שכר הדירה וכל הוצאות המחיה שלי.
אז לא מזמן נגמרו הלימודים, ועכשיו אבא מנסה לדחוף אותי בכל כוחו לעבודה בהייטק. ועכשיו, ממש עכשיו כשאני צריכה להראות בראיונות העבודה כמה אני חושקת במקצוע בהייטק, אני רואה לנגד עיניי עתיד שחור שבו אני עובדת שעות נוספות עד הלילה (כמו אבא), בעלי המרוט לא מצליח ללמוד כשהוא חוזר מהעבודה כי הוא מטפל בילדים (במקומי), ואני בעצמי מגיעה רק בערב להשכיב את הילדים לישון, ובמקרה הטוב אולי להכין להם ארוחת ערב. (הבהרה - טרם נמצא אותו הבעל, מדובר תיאורטית). וכסף יש והכל אבל הבית העתידי שמה, נראה כ"כ עצוב.
שאלתי את אבא מה הסיכוי למצוא עבודה בחצי משרה. הוא עיקם את האף לנוכח השאיפות שלי ואמר שלא נראה לו ריאלי, במיוחד לא כעבודה ראשונה ללא ניסיון (הווה אומר בערך שנה).

שאלתי את הרב שלי, שאני סומכת עליו בעיניים עצומות, אם נכון ללכת ללמוד כזה מקצוע, והוא אמר שכן, ואף במהלך הלימודים שלי נתן לי הרבה חיזוקים שאני עושה את הדבר הנכון. אני קצת מתפדחת ללכת לרב רק בשביל לבקש חיזוק (אם אני יוצרת איתו קשר זה לצורך שאלות וכו') ועם זאת אני כולי מתפדחת מעצם המצב, כי זה עכשיו רק לאכול את הדייסה שבישלתי לעצמי.
מצד אחד "כולנו חכמים בדיעבד" ויכולים לומר שהייתי יכולה לומר לאבא שאני לא רוצה ללמוד את זה.
אבל עכשיו זה מצב כזה.. שהבטן שלי כבר מתפוצצת. אני לא רוצה, לא רוצה. לא רואה את עצמי בהייטק, לא רואה את עצמי יושבת שעות נוספות מול מסך מחשב מרצד, לא רואה את עצמי מקבלת צורה של כיסא משרדי, לא רואה את עצמי מגיעה לבית שבו הבעל מחכה לי ולא ההפך. אני רוצה משהו אחר לגמרי. אני רוצה עבודה שטוב לי לקום בשבילה בבוקר, שמסך מחשב יכול להיות בה אמצעי אבל ממש לא מטרה, עבודה שאני חוזרת ממנה בשעות סבירות, להוציא את הילדים מהמסגרות, להכין להם ארוחת צהריים, לקבל את פני בעלי בבית, ככה אני רוצה!!!

אז כרגע לא מסתמן שלעשות "אחורה פנה קדימה צעד" זו אופציה. אני רק צריכה למצוא מוטיבציה, שמישהו יעזור לי אולי לראות את יד ה' שמכוון אותי למקום שבו יהיה לי טוב, אני צורחת מבפנים על אבא שלי שממש לא יציק לי אם לא אגור כמוהם רק בבתים פרטיים או בוילות ענקיות שיש הד בסלון מרוב שהוא ריק וגדול, לא!!! אני רוצה בית עם ריח של בישולים וקירות מקושקשים בטושים בבניין משותף ששומעים את זמירות השבת של השכנים מלמעלה! ומצד שני אני לא יכולה, גם מצד כיבוד הורים וגם מצד "סתם" הכרת הטוב, לעזוב עכשיו את הכל, ולקחת את הזמן שלי מחדש לחפש מקצוע. אני מוכרחה לנסות, רק הבעיה היא שכנראה מאד ניכר עליי שאין לי ולו טיפת חשק.

מה עושים, הצילו :(

שלום לך !

אני חושבת שעלייך לעשות חשבון נפש פנימי בינך לבין עצמך , מה את כן אוהבת לעשות . למה את מתאווה, במה את חושקת עד מאוד , למה את מוכשרת , ומה הן היכולות השונות הטמונות בך .
בירור פנימי זה , חשוב מאוד, ומהותי מאוד לעתידך המקצועי, הנפשי , והגופני.
כי כשעוסקים במשהו , שלא אוהבים לעשותו , ואולי אפילו שונאים או מתעבים, אזי הנפש הולכת ונכבית ברוב תיסכולה, עד כי זה משפיע גם על המצב הבריאותי התקין . אינך יכולה לעשות את מה שאביך מצפה ממך, אם אינך מוכשרת לכך, או אם אינך אוהבת את התחום הנ"ל . אני לא חושבת שזה קשור כלל וכלל לכיבוד הורים, מפני שכל אדם ואדם הוא עולם ומלואו, ושונה מאוד מחברו . כיבדת את אביך, וסרת למשמעתו , כאשר הלכת ללמוד תחום שאינך אוהבת אותו כלל.
בסופו של דבר אלו הם חייך, ועלייך ללכת עם ההשתוקקות שיש בנפשך ובליבך .
עלייך לחפש ולמצוא את התחום והעיסוק שמדברים אלייך . כי בוודאי שאת חייבת לרכוש מקצוע כלשהוא לחיים, אך חשוב מאוד שתעסקי במשהו שאת חפצה בו ואוהבת אותו. תלמדי משהו שאת מוכשרת בו . משהו שישמח אותך . משהו שייחיה אותך . כי קשה מאוד , לקום בכל יום מחדש , לשמונה שעות עבודה משעממות ומשמימות .

אני מציעה לך לרשום על דף , במה את מוכשרת , מה הם כישורייך השונים , והאם תחום העיסוק תואם את אופייך, ואת אישיותך . ולאחר שתחליטי מה הכיוון שלך, אזי לכי ללמוד את המקצוע שירווה אותך בנחת ובשמחה רבה .

ולאחר שתחליטי מה את רוצה לעשות בחייך, אזי לכי לאביך באומץ ובגבורה,
והודיעי לו , שאת הולכת לללמוד ולהעצים , ולהצמיח את כישורייך השונים, בתחום שבו חשקה נפשך . וכדי שתהיי רגועה מצפונית , את יכולה להבטיח לו , בלי נדר, שכאשר תסתדרי עם עבודה כלשהיא, אזי תחזירי לו את הכסף שהוא השקיע בך בלימודים אלו .

באופן אישי, אינני יכולה להבין כלל וכלל, הורים שמכריחים או מאלצים את ילדיהם ללמוד משהו שהוא בדיוק ההיפך מאישיותם, וההיפך מכשרונם . כי באמת כל אדם ואדם כל כך שונה מחברו . ומה שמתאים לו , לא יכול להתאים לך בהכרח .

מאחלת לך הצלחה בכל אשר תיפני . חנה.

sarale690

New member
מקווה שאצליח לנסוך בך קצת כוחות

בס"ד

היי צדיקה יקרה,

אני יכולה לומר לך שיש לי הרבה חברות שלמדו מחשבים ועובדות בחברות הייטק,והשעות באמת לא פשוטות אבל מסתדרים,אין מה לעשות,מי אמר שהחיים קלים?
אם הבעל אברך- הוא בדר"כ מוציא את הילדים מהמסגרות ומקבל אותם. וככה מתמרנים.(את רוצה בחור שלומד בכלל?)

להגיד לך שזה מה שצריך להיות? לא. בוודאי שזה כייף שיש אמא בבית באחת וחצי שתיים,שמבשלת ארוחה חמה,והבגדים מקופלים בארון. אבל בעידן שלנו,זה שונה. בלי קשר לבעל אברך,כמעט בכל משפחה היום שני ההורים יוצאים לעבוד.

לפי דעתי,אל תחשבי על זה עכשיו. כל עוד את רווקה ואת יכולה להרשות לעצמך משרה מלאה- תעשי את זה.
בחרת מקצוע טוב.הייטק זה ממש חם היום.
אני מקווה שאת אוהבת מה שאת עושה- בלי קשר לגבי העניין של השעות, כי זה מאוד חשוב!
זה לא נחמד לקום כל בוקר וללכת מתוסכלת לעבודה.

תאמיני בעצמך,תשלבי עם זה המון תפילות ואמונה בהשם יתברך,ותגיעי רחוק בע"ה.

Leyenda89

New member
תודה רבה

שלום לך :)
תודה רבה על כל מה שכתבת.
השם גם כן זימן לי כבר בערב למחרת שכתבתי שיחה עם מישהי מקסימה מהקהילה של לב לאחים פה בעיר, שאמרה בגרסה אחרת בערך את מה שאת כתבת לי פה :) כך שאני טיפה יותר רגועה, עכשיו כשקיבלתי פרופורציה.
היא סיפרה שבתחילת נישואיה לפני שנכנסה להריון עבדה בחברת מטריקס במודיעין עילית שמעסיקים באופן מכוון ומוכוון נשים חרדיות, מה שאומר שמתחשבים הרבה יותר בשעות, וכמובן גם בתנאים מסביב. עכשיו רק נשאר לי להתפלל חזק להתקבל לעבודה שם...
הדבר השני שהיא אמרה שמבחינתי עשה את כל התמונה לגמרי אחרת - הוא שהיא עצמה עברה בין שלוש עבודות במהלך שנות נישואיה וחייה כאמא, כל עבודה התאימה לאותה התקופה, והמשפט שלה שהסביר את זה (וגרם לי להתפדח מקטנות האמונה שלי לידה) - השם לא עוזב אף אחד. אז באמת כמו שאת כתבת, עכשיו יכול להיות שזה יתאים, כל זמן שאני רווקה. (ברור שהשאיפה היא שהזמן הזה לא יתארך אבל בכל זאת הוא כרגע קיים)
לגבי העבודה אני בעיקר מתפללת שזה לא יהיה מתסכל כמו שהלימודים היו מתסכלים. כמה שעבדו בזה אמרו לי שזה באמת לא כ"כ דומה, אני באמת ממש בונה על זה.
שהשם יעזור.. :)

sarale690

New member
אני שמחה שאת רגועה יותר:)

גם אני שמעתי מחברה, שהלימודים היו יותר חופרים לה מאשר הפרקטיקה עצמה.
את עובדת עם אנשים, יש ימי גיבוש, ובקיצור-את מפתחת יותר עניין בזה כשאת יוצאת מהאקדמיה לחיים האמיתיים.

בהצלחה גדולה!
השם איתך תמיד.

אופירA

New member
מנהל
תני למנכ"ל לנהל את העולם - לאלוקים (לא לאבא שלך)

כיבוד הורים אין משמעו ביטול העצמי, חיים ללא חשק וכד'.
יש הרבה דברים בהם מותר לא למלא את רצון ההורים, והמכנה המשותף של כולם - דברים שנפשו של אדם חפצה בהם, כגון נישואין ומקום לימודים, וכמובן אין לציית להורים בנושאים שהם עבירות על התורה.
אי אפשר לכבול את הנפש להורים. את הרצון הפנימי להגשים את עצמי.
זה עיקרון לחיים, גם בלי קשר לנושא שהעלית.

לעצם הנושא - למדת מקצוע הייטק, ואת לא רוצה לעבוד בו כשיהיו לך בעל וילדים. את רוצה בית אחר משל ההורים שלך. אדרבא - רצון מצוין, ובע"ה, אם ירצה המנכ"ל, תגשימי אותו, ובשמחה. למרות אי הסכמת ההורים. ואולי כן יבטאו הסכמה.
כעת אין לך בעל, ואת יכולה לעבוד בהייטק תקופה מסוימת, בלי למחוק את השאיפות שלך. אבל רק אם יש לך רצון לכך. ואת זה תוכלי לבחון אם תנסי. מכסימום, תנסי ותראי שזה לא בשבילך גם בלי קשר לשאיפות המשפחתיות. אבל אם זה בסדר לך כל עוד אין משפחה, אז מה איכפת לך?
את יכולה במקביל לחיפוש העבודה בהייטק לחפש גם עבודות אחרות שמרגישות לך מתאימות יותר. הקורס שעברת חשוב, ידע הוא חשוב גם אם לא עובדים במקצוע הזה, וידע במחשוב חשוב בכל עבודה היום. אבא לא יוכל להגיד שנזרק כסף לריק, ולהיות צודק...
ה' מנהל את העולם, ואולי בעתיד כשתהיה לך משפחה כן תהיה לך חצי משרה בהייטק (אם החלטת שאת מסתדרת עם המקצוע הזה), אולי אפילו עבודה בבית כמה שעות ביום. אין לך מה לחשוב על כך היום, רק למצוא עבודה ולהרגיש שבסדר לך איתה כרגע.
ותביני, אפילו לנסות לעבוד בהייטק את לא מוכרחה אם אין לך טיפת חשק. אבל אולי המבט הקודר על העתיד הוריד לך את החשק, ואם ניתקנו את העתיד מהעבודה כרגע, אולי כן יהיה לך חשק לנסות עבודה בהייטק, בכל זאת, כדי לראות מה מרגיש לך במציאות, בלי דמיונות קודרים.
רק מה, אם ניסית וזה עושה לך רע - עופי משם מהר. אינך חייבת לוותר על האושר שלך בשביל כיבוד הורים או בשביל הכרת הטוב.

Leyenda89

New member
:) (אנלא טובה בכותרות אבל חייבים בשביל תפוז)

אופירה תודה רבה רבה. במהלך הזמן שמאז שכתבתי את זה התייעצתי עם עוד אנשים בקהילה ואמרו גם אותו דבר בערך, וזה עזר לי מאד לראות את זה אחרת. ובדרך שאדם הולך מוליכין אותו, והיתה לי אפילו שיחה על זה עם אבא ששחרר את המשפט שכמעט גרם לי לבכות, שהוא לא מצפה שאהיה מישהי שאני לא, וכל בחירה שאבחר הוא יעריך באופן שווה. מסתבר שצריך רק לומר, לא כל דבר מובן מאליו, ורק עכשיו כנראה שאבא שלי הבין שהמחשבים זה עבורי אופציה, תחנת החלטה שאולי אשאר שם ובמידה שווה אולי גם לא.
אז בינתיים יש ברכה ב"ה בהתקדמות בנושא ועבודה עוד טרם מצאתי אבל היגיעה בדרך לשם נעשית בהרבה פחות הרגשה של כפייה. לבדוק אני כן רוצה, אם יתאים מה טוב ואם לא אז נראה, אבל ההבנה שאפילו בעיני אבא שלי זה ככה, כבר משחרר אותי מטונות של לחץ :)

וכרגיל אין על העצות והחיזוקים שלך, תודה :)

אלישיר

New member
ואולי ללמוד הוראה בתחום המחשבים?

בעזהי"ת
&nbsp
&nbsp
מורות טכנולוגיות בבתי ספר תיכוניים לבנות, דתיים וחרדיים, הן מקצוע מבוקש ומכניס, שאינו דורש שעות רבות כמובן - וכך גם תעבדי במשהו שקרוב לתחום עיסוקו של אביך, וגם במסגרת חיים הרבה יותר מתאימה לאשר את מבקשת...

Leyenda89

New member
תודה רבה

באמת זה יותר קרוב למקצוע "חרדי" מאשר התעסקות נטו במחשבים, אלא שההוראה היא ממני והלאה :/ הכי קרוב שהייתי מוכנה להתקרב לתחום (ועדיין) זה עם קטנטנים עד גיל שנה. גג וחצי. מעבר לזה אני לא רואה את עצמי לובשת אפילו נוצה של כובע של מורה (כמטאפורה, כן?)
אבל תודה, הכיוון היה נכון מבחינת השאלה ובאמת הבנתי שבהרבה סמינרים חרדיים שמלמדים תכנות הבנות יוצאות מורות למחשבים.

למעלה