מבקשת להתייעץ ..

שימשי20

New member
מבקשת להתייעץ ..

אנו שוכרים דירה כחצי שנה, החוזה שחתמנו הוא לשנה, ללא אופציה. בשבוע האחרון קיימת תקלה במזגן. בעת חתימת החוזה סוכם כי באחריות המשכיר תיקון תקלות במזגנים בבית הנובעות מבלאי. בעל הדירה החליט כי הוא מעוניין לתקן חלק מהמזגן שאמור לפתור את הבעיה, אולם אם התקלה תחזור הוא יאלץ להחליף את המזגן לגמרי. מדובר במזגן ישן מאוד. כעת הוא הודיע לנו כי במידה ויאלץ להחליף מזגן, בעת חידוש החוזה בעוד חצי שנה הוא מעלה את דמי השכירות בכ-3.5% בכל חודש. אם לא יאלץ להחליף מזגן דמי השכירות ישארו כפי שהם כעת. האם זה חוקי ?

קלייטון.ש

Well-known member
מאחר ואין לכם אופציה זכותו של המשכיר להעלות את שכר הדירה

בשנה הבאה למה שהוא רוצה. גם ב-35%. זכותכם לעומת זאת להבהיר לו שבתנאים אלה לא תמשיכו בדירה בשנה הבאה. אז הוא חובתו לתקן את המזגן כרגע, ואת שכר הדירה הגבוה בשנה הבאה יגבה ממישהו אחר, אם ימצא מי שישלם לו. או שימשיך להשכיר לכם באותו מחיר.

שימשי20

New member
מסתבר שטעיתי וכנראה יש סעיף אופציה בחוזה

יש לנו סעיף בחוזה בו רשום ״במידה ויוסכם על הארכת השכירות לפי הסכם זה, הצדדים יודיעו על כוונתם לא יאוחר מיום .... ואזי עם הסכמה על גובה השכירות השוכרים יפקידו במעמד ההחלטה 12 שיקים לחידוש החוזה...״
האם זהו סעיף אופציה?? האם זה משנה במשהו את מה ששאלתי בהתחלה?

קלייטון.ש

Well-known member
לדעתי בנוסח שציטטת אין אופציה

סעיף אופציה מחייב מראש את המשכיר להאריך את תקופת השכירות אם השוכר ירצה בכך, בעוד שנה או מה שנרשם, כאשר גם דמי השכירות בשנה הבאה מוגדרים מראש. בנוסח שציטטת אין התחייבות של המשכיר לשום דבר. הכל פתוח למשא ומתן וצריכה להתקבל הסכמה הדדית. לפי הנוסח הזה המשכיר יכול להגיד שהוא מסכים להארכת השכירות אבל הוא דורש הכפלה של שכר הדירה, ואם השוכר לא מסכים אז לא הושגה הסכמה, כפי שהנוסח דורש, ושלום.

Nemesis001

New member
שזו לא באמת אופציה

אופציה היא כאשר רשום שמותר לשוכר בהודעה מראש של X ימים להודיע לשוכר על הארכת השכירות ב- Y זמן ובמחיר Z. ההחלטה היא של השוכר בלבד.

בלי קשר למה שכבר ענו לך

אני הייתי עוזבת משכיר חמדן שכזה ומחפשת מקום אחר לגור בו. לא מגיע לו שתישארו ותמשיכו לשלם שכר דירה. מי ייתן והדירה שלו תעמוד ריקה. (למען הסר ספק, אני בעצמי משכירה דירה ואין מצב שהייתי מעלה שכר דירה על משהו שהוא מחובתי לתקן. זה כשר, אבל מסריח כמו שאומרים)

למעלה