מבקש המלצה לסאב

תשובתי רובה על ה-FAT LADY של מורל

18,000 ש"ח. הרמקול גדול, צריך מרחב סביבו וכו'. גם דרושה הגברה טובה. MBL לא לכיס שלך. לא יצא לי לשמוע מעולם את ה-MBL. אשמח להזדמנות...

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אתה קצת טועה. ה-FAT LADY עולה "רק" 129,000 ש"ח
https://www.netoneto.co.il/product/...Pt-PvxavTn6sXZYQLeRL0CYaz3roJZ5UaAhVcEALw_wcB
לרגע חשבתי שענית לגבי הדגמים של פוקאל.
ואגב, לא שאלתי על ה-MBL כאופציה לכיס שלי, אלא כי רציתי לדעת מה דעתך על ה"יצירה" הזו.
ובאותה נשימה, ברור שגם ה-MOREL אינם לכיסי.

ואפרופו MBL. מעניין, שגם ברמקולי המחשב שלי, הפרסומת הזו נשמעת איכשהו כמשהו מיוחד.
איך הם הצליחו לבנות סאונד שיישמע כל כך "חי" גם בסט רמקולים עלובים? גם את זה צריך לדעת!

אופס

לגבי ה-FAT LADY זה אולי היה ב-$ ולא בש"ח...או האתר הזה קצת מגזים? איכות ההקלטה: יש 6 דיסקים של הסמינר (5 מקורי ואחד נוסף שיצרתי בקנדה) גם נשמע טוב. ויש לי דיסק ששלח לי החבר מסינגפור שנשמע פגז על המערכת ברכב וגם אצל החבר בחיפה...(א.). אודיופיים מחפשים את ההקלטות הללו ובד"כ שומעים מהדיסק המקורי רצועה אחת או 2. כך שהמקבץ ממש נחמד. גם אצלי על הרמקולים של המחשב זה נשמע טוב. לטעמי הרמקולים שלי JBL נשמעים טוב, למרות מחירם הלא גבוהה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מזה זמן רב אני עוקב אחר (חלק) מהפרסומים על הגברת השמנה,
והמחיר נע תמיד מעל ל-120 קש"ח, ככה שהמחיר אכן נכון.
לשמוע לא שמעתי אותם, אבל כן שמעתי דגם אחר וקטן יותר שלהם. אודה שלא ממש התעלפתי...

רמקולים מקצועיים של JBL שמעתי עוד בשנות ה-70 והתלהבתי מהם מאד, אבל אז,
לא ממש השוויתי לדברים אחרים, ואז גם האיכויות היו במעט שונות ממה שהן היום.
מה שכן, באותה תקופה התלהבתי גם מהאלטק לנסניג, והיה גם מי שניסה לומר לי,
שיש קשר "משפחתי" בין אלה לאלה.

ועדיין, אני מניח, שמי שיצר את ההקלטה בפרסומת ההיא, ידע כיצד "לבנות" את הסאונד,
כך שהוא יישמע מרשים בכל סט של רמקולים. והלוא הזבן בחנות התקליטים, לא
'הצליח להבחין'
ברחש שהמאזין שמע היטב במערכת ה-MBL המצ'וכללת שלו, אבל אנחנו כן שומעים
זאת היטב ברמקולים המעפנים שלנו: הכיצד?

ortodox

Member
לא הייתי מתרגש..

מהמחירים של מג'יקו. זוכר את ההלם כשראיתי את תג המחיר של הרמקול הראשון שהוציאו.אם אפשר להתנסח בעדינות לא בדיוק מודל אידיאלי של VFM.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש כל כך הרבה מותגים בכל כך הרבה תגי מחיר... אפשר להשתגע...
וטוב נו. מי שמוכן להוציא כחצי מיליון $ (ויותר) עבור התחביב הזה?
אני חושב, שאדם ממוצע לא מתקרב לסכומים שכאלה, ככל שילך לעוד ועוד הופעות חיות...
אז עבור מערכת ביתית? קצת מטורף, לא?
ובאמת... אם כבר לבזבז על הנאות ווקליות, אני עדיין מאמין, שלהופעה חיה יש את
'החשמל באוויר' והאקסטזה שיוצר גם הקהל, דבר שלעולם לא תחוש בביתך, ככל
שתוציא תקציבי עתק בעבור המערכת.
כי המערכת רק משחזרת את הסאונד. לא את החשמל.

הופעות

בארץ (ואולי גם בחו"ל) יש נטיה להגביר לעצמות לא שפויות שהופכות את המופע לסבל אקוסטי ונזק בלתי הפיך. אחד כזה בפארק הירקון בקיץ הישראלי (חום ולחות) או בקיסריה, עם עוד אלפי ישראלים שנדחקים (לפני הקורונה) והכיף נעלם. זה סבל נטו. המקבילה היחידה שאני מכיר זה לרבוץ בחוף הים, בשמש, עם חול ורעש המתכות, איזה קריאוקי מזרחי (דאע"ש בעיברית!) ברקע וקצת עשן מנגל. אז תודה לא תובה! אתה רוצה שחזור חשמל? תשעיל טייזר ושוטר (תגיד לו שהוא יכול להפעיל מתי שתגיד) ותבקש ממנו לחשמל אותך בזמן שאתה בהאזנה. יהיה חשמל! הרבה! בוודאות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כן.. היינו בנופש בסרדיניה (הנופש האחרון שקיבלנו מאלביט).
היו שם מספר הופעות. אז הופיע אליעד נחום. ברחנו כדי לשמור על אוזנינו...
ולא שהוא שר רע. אבל אי אפשר היה לשבת שם.
ובפארק הירקון גם הייתי פעם. איכשהו, "זכיתי" לעמוד די סמוך לבמה. דווקא היה די סביר,
למעט הקטע של הצפיפות והצרחות של נערות הטיפש-עשרה.
כשהייתי מספר פעמים ב"אופרה בפארק", הייתה אי התאמה בין הרמקולים בשל המיקומים
שישבתי בהם, וזה היה פחות כיפי, מה גם שהאופרה הישראלית היא לא שיא השיאים...
ובכל זאת... נחמד תחת כיפת השמיים.
אבל בגדול? מה רע בלשבת בנינוחות בהיכל התרבות? שם זה עוד בסדר, לא?
ולגבי ההצעה עם השוטר? נראה לי שכעת הם קצת יותר זהירים בחלוקת החשמל, לאחר שאיזה
אתיופי החזיר את נשמתו לבורא, בשל עודפי מנות של חשמל שזכה לקבל.
ולגבי חוף הים? דווקא חוויתי משהו "מוצלח" יותר:
בילוי של יום העצבנות בסחנה.
שם אתה מקבל את המזרחית = דאעש בקווטרו, ממערכות "שלא נדע", ושם אתה גם
נושם עשן בשפע. בריא מאד לריאות. [תחליף הוגן למטקות]...

אין כמו סחנה עם בני דודינו

זכרונות נפלאים מהילדות. מאז לא נכנסתי. התחילו להגיע בני דודינו באלפים וברבבות וזה נהיה מגעיל. וזה מוזיקה מזרחית בערבית!

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא, לא, לא ולא. בני דודינו התמקמו בנפרד. מי שזכינו לארח לו
שכנות, היו קרובינו מהמוצא, שרובו מחבב את נתניהו.

זה אותו הדבר, רק בני דת זהה לשלנו

יש ערבי: מוסלמי (שיעי ובסוני) נוצרי דרוזי ויהודי

Magico

אחד המובילים שם הוא יאיר תמם, שהרצה בסמינר ה-3 (בכרכור) על איך הוא עושה רמקולים. לימים בסמינר הלפני אחרון, אחד החברים הביא להשמעה רמקול שלו (שקנה מיאיר) בהשוואה לרמקול ריבון ואלקטרוסטאטי. היה מעניין. את ה-Q-3 שמעתי בכפר המכביה, ולא נפלתי. לטעמי, זה לא הצליל הראוי מרמקול במחיר הזה. יש לי ידיד בחיפה שיש לו כזה (ייתר הציוד של NAIM) אך לא ביקרתי אצלו. אגב, ישראלי עומד גם מאחורי ה-YG (ענת וכו') שגם הם לא נשמעו לי טוב עשויים מאלומיניום ועולים המון.

ortodox

Member
שמעתי לפני שנים מספר..

את מה שהוצג בפני כאבהטיפוס של ה"מיני" בחנות ברשפון ששכחתי כבר את שמה ( בהזדמנות זו אשמח אם מישהו כאן זוכר ). הופתעתי לרעה, אבל יכול בהחלט להיות שסידרת הייצור היתה טובה יותר, אותה לא שמעתי, אבל כאמור התקשיתי קצת להתחבר למחיר הפסיכי. גם מכיר את הרמקולים שאמורים לפי המבינים להיות פרי עמלו של יאיר תמם טרום תקופת מג'יקו ( לי אין אסמכתא ) , ה"אסטרו ארמוניקו", בהחלט נחמדים, אבל גם לא משהו שמצריך ערכת החייאה בצמוד לכל האזנה, לפחות המחיר כפי שאני זוכר היה די סטנדרטי.

רמקולים שמפילים לסת

אז נכון. המגיקו לא כאלו. לפחות לא כאלו ששמעתי. מי כן? זה עניין של טעם. למיטב זכרוני, הדבר הכי קרוב למוסיקה (לא לרמקול) היו הקליפש הורן. חוברו לרסיבר פושט של ימהה, המקור היה Cג נייד של סוני, הכבילה מתקע אוזניות 3.5mm, ל-RCA... והסלון של דירה 72 מ"ר. הסאונד עד היום לא יוצא לי מהראש. יום אחד, כשאהיה גדול, ארכוש לי זוג קליפש הורן...

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש להם מלאן ת'לפים דגמים. המלצה?
בכל מקרה, הם מרשימים מאד. אני מתאר לעצמי שגם לא "ממש קומפקטיים".

ortodox

Member
קליפשים..

הליין הותיק של החברה שבראשו הקליפשהורן דנן, מיוצר כמעט ללא שינוי כבר עשרות שנים, רמקולי שופר גדולים ומעולים. לדעתי, עליה לא יכול להגיש תצהיר, הקליפשהורן המשולש יהיה נדיר, אם בכלל, בארץ, אבל להסקאלות אפשר למצוא פה ושם, ארגז גדול שנראה פחות או יותר בגודל וצורה של מכונת כביסה ונשמע הרבה יותר טוב ממנה. רמקול נהדר. עוד יתרון, נצילות גבוהה מעל 100db שמאפשרת גם למגברי מנורות מעוטי וואטים לדחוף אותם יופי.

למעלה