מבקש חוות דעת..

kfirbadaney

New member
מבקש חוות דעת..

שלום.. אני בן 17 וכבר כמה שנים אני מתכנן ללמוד רפואה. אני מתלבט אם ללמוד רפואה בשירות הצבאי שלי, כלומר להיות במסלול העתודה האקדמאית. הייתי מעוניין לקבל חוות דעת מאנשים שבאמת מבינים בתחום ובעיקר בעלי ניסיון בתחום: האם כדאי ללמוד עכשיו בתקופת הצבא או לאחר השירות הצבאי? הייתי רוצה לדעת איך אתם חיים.. כלומר, אתם מספיקים להיות עם חברים,בנות/בנים , משפחה וכו'? כי הבנתי שהחיים של רופאים/סטודנטים לרפואה הם לא פיקניק.. האם אתם מתחרטים שבחרתם ללמוד רפואה ולא "התפרשרתם" ללמוד משו דומה (משהו בתחום המדע.. ביולוגיה ביוטכנולוגיה וכו')? אשמח לקבל תשובות ותגובות.. תודה

natalysh

New member
קודם כל אין קשר בין עתודה

לבין הקושי בלימודי רפואה. הלימודים קשים, לסטודנטים לא עתודאים ולעתודאים, מי יותר ומי פחות. לגבי האם שווה ללכת לעתודה - זו שאלה סובייקטיבית שמשתנה מאדם לאדם. יש אנשים שאם ילכו למסלול הזה זו תהיה התאבדות מקצועית מבחינתם אבל לא חסרים גם אנשים שהעתודה עשתה להם רק טוב. יש הרבה יתרונות והרבה חסרונות למסלול. אחד היתרונות המרכזיים הוא יתרון הגיל ואחד החסרונות הגדולים הוא אופי התפקיד, שלעתים שנוי במחלוקת. לגבי קושי הלימודים - נכון, הלימודים זה לא פיקניק, כמו שאמרת, אבל מכאן ועד להגיד ל - "לא מספיקים להיות עם חברים וכו'..." ארוכה הדרך. רובנו מצליחים לשלב יחד עם הלימודים עבודה, חברים, זוגיות וכו' וגם נהנים בדרך. ולגבי האם חושבים שחבל שלא התפשרנו - זו לא הנקודה לחשוב על זה לפי דעתי. כולנו נהיה חכמים יותר לגבי הבחירות שלנו עוד כמה שנים כשנדע באמת איך זה להיות רופאים... בהצלחה!

ברוך הבא לפורום../images/Emo140.gif

על היתרונות והחסרונות של העתודה ברפואה תוכל לקרוא בבשני שרשורים הנמצאים בטאגליינס. אחרי שאתה יודע את כל העובדות, ההחלטה הסופית היא שלך ושלך בלבד. בקשר להשפעה של רפואה על החיים, ברור שזה לא קל, אבל אם זה מה שאתה רוצה לעשות, אתה תלמד איך להסתדר עם זה. לא חסרים סטודנטים ורופאים שיש להם הרבה עיסוקים חוץ מרפואה וגם מקימים משפחה תוך כדי הלימודים. הכל תלוי ברצון שלך. אני אישית חושבת שעל רפואה אי אפשר להתפשר. מרגע שזה נכנס לך לראש, לא משנה מה תעשה, זה לא ייצא. אושרית.

nightriders

New member
אל תדאג לחיים בזמן הלימודים

בניגוד למה שחושבים לימודי רפואה (לפחות הקדם קליניים), אינם קשים יותר מאשר מדעי החיים, מדעים מדויקים או הנדסה. אתה עוד תלמד להכיר את המושג סטודנט חופשי...

Phrenum

New member
בתור עתודאי

אני יכול להגיד לך שהיתרון והחיסרון הכי גדול בעתודה הוא הגיל שלך. אבל ברצנית, יש זמן להכל, יש זמן לעבוד, ללמוד ולבלות, בתנאי שאתה רוצה - כי יש הרבה שלא רוצים לבלות מהרגע שהם מגיעים למסלול הזה
סה"כ, תשפוט בעצמך אם בא לך להתחייב לצבא לזמן כל כך גדול ותשקול האם רפואה זה באמת מה שאתה רוצה כי אחרת יהיה לך ממש מבאס בעשר השנים הבאות. אם אתה סגור על עצמך - תהיה בסדר גמור.

kfirbadaney

New member
תודה.. נפתח לי משו במחשבה..

במיוחד במשפט האחרון.. "אם אתה סגור על עצמך - תהיה בסדר גמור"

למעלה