מגבלות בנייה בין קו בניין לקו מגרש

amihershko

New member
מגבלות בנייה בין קו בניין לקו מגרש

שלום רב לכולם אני גר בדירת גן ובניתי פרגולה ביציאה לחצר. קצה האחד של הפרגולה מחובר להמרפסת של השכנה מעליי ( שנמצאת ב- 40% חריגה מקו הבניין מניח שמאושר בהיתר ) ואילו הקצה השני מחובר לחומת הגדר, שהיא קו מגרש בעקבות תלונה של השכנה, קיבלתי צו לפירוק הפרגולה, בטענה שלא ניתן לבנות כלום בין קו בניין לקו מגרש שאלתי היא האם ישנו פתרון כלשהו לקירוי ( סוכך, גגון, גזיבו וכו' ) שכן ניתן לבנות בין קו בניין לקו נגרש או שמא נגזר עלינו לשבת חשופים למזג האוויר ולשכנים בתחום זה? אציין ששינוי תב"ע לא בא בחשבון, כך על -פי מח' הנדסה בעירייה אשמח לתשובות ולהבהרות בברכה עמיחי

amihershko

New member
שאלה נוספת: האם היתן לשים גזיבו בין קן בניין לקו מגרש?

אשמח לדעת, האם גזיבו, שאינו מחובר באופן קבוע לקיר ולכאורה ניתן להזיז אותו, ניתן לשים בשטח שבין קו בניין לקו מגרש? אולי זה יכול להוות פתרון חלקי תודה רבה

ניתן להתקין סוכך זרועות

אם אתה רוצה ליצור קירוי בגינה ניתן לעשות זאת על ידי הקמת סוכך מתקפל (סוכך זרועות). זאת משום שהקמת סוכך מתקפל הינה פטורה מהיתר, ובלבד שהסוכך במצבו הסגור לא בולט מקיר המבנה למעלה מ-50 סנטימטרים. עליך לוודא לפני ההתקנה האם יש הוראה או הנחיה בתקנון הבית המשותף ביחס לגוון שאתה יכול לבחור עבור הסוכך. הוראה כזו, באם קיימת, נועדה כדי למנוע מצב שבו דיירים יבחרו בסוככים בגוונים שונים, דבר שיפגע בחזות הבנין. כמו כן עליך לוודא במחלקת ההנדסה של אזור מגוריך האם יש הנחיות ספציפיות ביחס להתקנת סוככים מתקפלים. ישנן עיריות שסוכך מעל גודל מסוים מחייב אישור מהנדס והודעה לרשות הרישוי.

amihershko

New member
מסתבר שאני לא יכול להתקין סוכך

זוהר שלום תודה על תשובתך. לגבי סוכך זרועות, מסתבר שבהנחיות המרחביות של מודיעין כתוב שלא ניתן לשים סוכך חשמלי בחזית בניין בדירת גן מכיוון שגזיבו הוא כרגע הפתרון היחיד לדעתי שנותר, השאלה היא האם את מכירה מגבלות כלשהן הקשורות להצבת גזיבו בדירת גן אודה לעזרתך עמיחי

אינני מכירה את ההנחיות המרחביות במודיעין

כך שאני לא יכולה לענות לך בנוגע לשאלת הגזיבו. ניתן לשקול שימוש בשימשיה מתקפלת.אולי פתרון כזה יהיה מקובל על כולם

למעלה