מגברים דיגיטאלים קטנים

באתרי המכירות כמו איביי אפשר למצוא מבחר גדול של מגברים דיגיטאליים (בד"כ קלאס D) קטנים וזולים. בארץ לא מצאתי.
לפני כחודשיים הגיע אלי המגבר שבתמונה המצורפת. רכשתי אותו כמגבר לאוזניות למחשב (כי לצערי שמיעתי מידרדרת).
רציתי לדעת אם הפצפון הזה באמת מסוגל להפעיל רמקולים. יש יציאות רמקולים. אז אתמול חיברתי לזוג רמקולים היקפיים קטנים והמגבר
הפעיל אותם ברמת קול טובה. הופתעתי לגמרי. לצערי לא יכולתי להבחין באיכות ההגברה כי אלו רמקולים קטנים שמיועדים לעבוד ב 5.1
ושנית כי אני כבר לא סומך על השמיעה שלי (בד"כ מאזין באוזניות).
מגברי סטראו לא דיגיטאלים עולים כמובן מכאן ועד הודעה חדשה.
עלתה בי מחשבה שאולי לא מוכרים כאן כי אין הרבה מה להרוויח?
אני מוסיף קישור למגבר אחר, שבחרתי סתם ככה להדגמה

1602753561432.png

R 1 3

Well-known member
לי אישית אין תשובות בשבילך... מעולם לא ניסיתי מגברים CLASS D ובטח לא כאלה שמיוצרים בסין. צר לי.
כולנו שמענו כנראה.. רוב המגברים בטלויזיות השטוחות/טבלטים/ניידים הם דיגיטליים ומיוצרים בסין
שלא לציין את הרמקולים BT הניידים שמתגלגלים בכל מקום.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כולנו שמענו כנראה.. רוב המגברים בטלויזיות השטוחות/טבלטים/ניידים הם דיגיטליים ומיוצרים בסין
שלא לציין את הרמקולים BT הניידים שמתגלגלים בכל מקום.
אוו רון. אולי תעזור לי קצת?
איני מבין דבר וחצי דבר על רמקולי BT, אבל יש לי חבר שרוצה לרכוש משהו מאיכות סבירה.
אז כמה שאלות:
1. האם ניתן לרכוש סט שיפעל (בהצבה נכונה) כתחליף לסטריאו?
2. מה צריך שיהיה המקור להפעלתם? נייד? מחשב? ואיך המחשב יתקשר? באמצעות הראוטר?
3. האם צריך עוד אביזר ש"יפעיל" את העסק, או שהרמקולים הללו יפעלו כעצמאיים בשטח (עם אספקת חשמל כמובן).
4. עד כמה ניתן יהיה לנייד את הרמקולים, או שהם ימוקמו בצורה קבועה במטבח או ווטאבר?

לי אישית אין תשובות בשבילך... מעולם לא ניסיתי מגברים CLASS D ובטח לא כאלה שמיוצרים בסין. צר לי.
מצורף בקישור חלקי נתונים . כתוב 50*2 ןןאט . אזאיזה וואט זה RMS ? PIK TO PIK . לא מצועיין . וההבדלים הם עצומים בעוצמה . גם בספק לא מצויין כמה A אמפר הוא . לפי זה ניתן לדעת . מה ההספק הניצרך מחברת חמל . ואז 80% זה הנצילות . גם הרמקולים יש להם נצילות . תלוי איזה דגם מחברים . זה משנה את עוצמת הצליל באוזן . רמקול עם מגנט גדול יש לו צליל יותר חזק מרמקול עם מגנט קטן. באותו הספק של מגבר

מנסיוני המועט אני יכול לומר שעדיין לא נולד רמקול נייד BT שיכול לשמש כתחליף למערכת סטראו בינונית.
כשמו כן הוא - נייד. מתאים לקחת לים או לפרק.
חברת JBL התמחתה ברמקולים כאלו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כן. ל-JBL יש כמה דגמים בצורת גליל שנשמעים לא רע והם גם לא ממש יקרים. פגשתי כמה כאלה.
איני מחפש מערכת סטריאו "איכותית" אף כי ככל שהבנתי, יש כמה דגמים שדי מספקים את הסחורה. B&O מתאפיינים בכאלה, אף כי
המחירים שלהם גבוהים.
מישהו המליץ לי על SONOS. עש להם דגם שעולה 1,500 לזוג. https://www.ynet.co.il/digital/reviews/article/S1g5gz00z8

כן, תודה, אבל הקבוצה בפייסבוק פתוחה למקצוענים. אני רק מאזין תמים. אולי תעתיק - תדביק?

באתרים הסיניים מתפרסמים, מידי פעם, כל מיני "גאדג'טים" במחירים מצחיקים.
לאחרונה רכשתי סט של שני מגברים דיגיטליים 100 וואט כל אחד, וקדם מגבר.
מאלו אני עומד להרכיב מגבר שמע 2x100W.
אבדוק את המגבר וביצועיו ובהמשך, אדווח אל הביצועים.

קבצים מצורפים

• 100W Dig Amp.jpg
    100W Dig Amp.jpg
    KB 45.7 · צפיות: 5
  • Pre Amp Stereo.jpg
    Pre Amp Stereo.jpg
    KB 58.9 · צפיות: 5
  • 100W Amp Assy.jpg
    100W Amp Assy.jpg
    KB 59.8 · צפיות: 5
באתרים הסיניים מתפרסמים, מידי פעם, כל מיני "גאדג'טים" במחירים מצחיקים.
לאחרונה רכשתי סט של שני מגברים דיגיטליים 100 וואט כל אחד, וקדם מגבר.
מאלו אני עומד להרכיב מגבר שמע 2x100W.
אבדוק את המגבר וביצועיו ובהמשך, אדווח אל הביצועים.
או קיי חברים. אתמול ביצעתי בדיקות למגבר ההספק (בינתיי, לבדו) ואני מצרף את תוצאות הבדיקה. הדבר הבולט ביותר היא העובדה כי ההספק הנקוב הוא 100 וואט, אך בפועל, מתקבל בסה"כ קצת פחות מארבעים וואט (הבדיקות נעשו על עומס 8 אוהם. סביר להניח כי על ארבעה אוהם יהיה די קרוב לכפול. אבל, מי משתמש ברמקולים של ארבעה אוהם?).

קבצים מצורפים

• POWER AMP. Performance Report 28-10-2020.xlsx
    KB 11.7 · צפיות: 5
או קיי חברים. אתמול ביצעתי בדיקות למגבר ההספק (בינתיי, לבדו) ואני מצרף את תוצאות הבדיקה. הדבר הבולט ביותר היא העובדה כי ההספק הנקוב הוא 100 וואט, אך בפועל, מתקבל בסה"כ קצת פחות מארבעים וואט (הבדיקות נעשו על עומס 8 אוהם. סביר להניח כי על ארבעה אוהם יהיה די קרוב לכפול. אבל, מי משתמש ברמקולים של ארבעה אוהם?).
בימים הקרובים אערוך מספר בדיקות לקדם המגבר ואז תהיה תמונה קצת יותר משקפת.

וכמו שהבטחתי, מצורף קובץ ובו תוצאות הבדיקה שעשיתי לפרה אמפליפייר. אני חייב לציין כי בסה"כ, הביצועים על הנייר נראים בהחלט סבירים . עכשיו נשאר רק להרכיב את המגבר ולהתחיל לשמוע. ומקווה כי לא אתאכזב. בכל אופן, המחיר, ללא ספק "מדליק".
אגב. תכננתי למגבר מארז הכולל: מארז, ספק למבדא 150 וואט, שני מגברי הספק (אחד לכל ערוץ), קדם מגבר, שני שעונים VU Meters וספק לקדם המגבר ולשעונים.

קבצים מצורפים

• PreAmp Tests Report 29-10-2020.docx
    KB 14.2 · צפיות: 3
הספק נימדד לפי ספק הכוח שמחובר בחוץ . השאלה מה ההספק של ספק הכוחW . מה המתחV ומה הזרם A . הנצילות היא אולי 80% . זה ההספק המקסימלי . של המגבר . יש גם נצילות של הרמקולים לפי בנייתם . גם העוצמה מישתנה

הספק נימדד לפי ספק הכוח שמחובר בחוץ . השאלה מה ההספק של ספק הכוחW . מה המתחV ומה הזרם A . הנצילות היא אולי 80% . זה ההספק המקסימלי . של המגבר . יש גם נצילות של הרמקולים לפי בנייתם . גם העוצמה מישתנה
אתה צודק לגבי ההספק המכסימאלי שהמגבר יכול להוציא. והוא, אכן תלוי בהספק המכסימאלי של הספק שלו. אבל, כלל לא נכון לגבי מדידת הספקו של מגבר. הספקו של מגבר תלוי ביכולת הדרגה הסופית שלו לספק את הוואטים הדרושים. ואלו אכן יהיו מכפלת המתח המכסימאלי (ללא עיוותים) כפול הזרם המכסימאלי המוזרם בעומס. כמובן, שהדרישה תמיד תהיה כי הספק יהיה מסוגל להוציא את ההספק הנ"ל. אבל, יכול להיות גם מצב שיכולת הספק לספק הספק, גדולה מיכולת המגבר להוצא הספק! ואז מה שיגביל הת ההספק, של המגבר תהיה יכולת הדרגה הסופית שלו ולא מה שהספק מסוגל להוציא.

נערך לאחרונה ב:
אתה צודק לגבי ההספק המכסימאלי שהמגבר יכול להוציא. והוא, אכן תלוי בהספק המכסימאלי של הספק שלו. אבל, כלל לא נכון לגבי מדידת הספקו של מגבר. הספקו של מגבר תלוי ביכולת הדרגה הסופית שלו לספק את הוואטים הדרושים. ואלו אכן יהיו מכפלת המתח המכסימאלי (ללא עיוותים) כפול הזרם המכסימאלי המוזרם בעומס. כמובן, שהדרישה תמיד תהיה כי הספק יהיה מסוגל להוציא את ההספק הנ"ל. אבל, יכול להיות גם מצב שיכולת הספק לספק הספק, גדולה מיכולת המגבר להוצא הספק! ואז מה שיגביל הת ההספק, של המגבר תהיה יכולת הדרגה הסופית שלו ולא מה שהספק מסוגל להוציא.
ומי כתב . שזרם כפול מתח . לא נותן הספק . מה שאתה מסביר . זה היסוד של חוק אום . אבל יש הרבה דברים נוסספים במדידת ההספק המגיע לאוזן האדם. כמו נצילות של המגבר. חום שהוא מפיק זה הספק שלא מגיע לאוזן. אבל זה ניצרך מספק הכח. מאווררים שיש לקרור . שיטות מדידה שנות כמRMS . פיק טו פיק . ואולי עוד . וגם נצילות של הרמקולים . גודל המגנט . והתייבה . אז ההספק שמגיע לאוזן שונה

R 1 3

Well-known member
צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים ;)
מנצל״ש לגבי גאדג׳טים הגיע אלי באחור של חצי שנה !
מין בודק רכיבים LCR ומוליכים למחצה עד 3 רגליים
פחות מ 80 ש״ח כולל משלוח. החזירו לי את הסכום
אחרי שהתעכב ואחרי עוד כמה חודשים לפתע הופיע בדואר.
ממצא מעניין ביחס לנגד קטן 2K 1/8w
המודד זיהה שיש לו גם השראות 0.2 mh במקביל .
בדקתי עם נגד גדול באותו ערך בדיוק והגאדג׳ט הציג נגד נטו.
במקרה קיבלתי לבדיקה LCR אמיתי 6 ספרות והחלטתי להשוות
המודד השולחני הגדול לא זיהה השראות כזאת בנגד 1/8
ההנחה שלי שדוקא המודד הגדול שמוגבל בתדר 2khz ״טועה״
והגאדג׳ט עובד ע״י פולס ריבועי (כך חקרתי אותו עם סקופ)

קבצים מצורפים

• IMG_20200923_111657#1.jpg
    IMG_20200923_111657#1.jpg
    1.4 MB · צפיות: 7

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני מניח שביחס למחיר, מדובר במכשיר לגמרי לא רע... אז לא 100W. ביג דיל...
ואם זה אכן כך, לשם מה אנו זקוקים למכשירים שעולים פי מאות ויותר?

אם זה כפתרון זול להאזנה מהמחשב בחדר עבודה, אז כן מומלץ. אם למטרת האזנה רצינית, אז לא ממליץ זבל סיני. יש מגברי CLASS D מאד איכותיים ל DIY של חברות כמו ICEPOWER ו HYPEX אבל הם לא זולים. רגב זה לא מגבר דיגיטאלי. רוב ה CLASS D בעלי כניסה אנלוגית בלבד. אני משתמש ב NC400 של HYPEX. זה מגבר שיכול להתחרות ב CLASS A אודיפילי שעולה פי 10 ממנו בלי בעיה. זוג מונובלוקים עלו לי 6000 שח. ראה כאן:

למה להשמיץ ???????? זבל סיני ? אתה לבד כותב יש מגבר באיביי חותר יקר . יש למי שמתאים הזבל הזה . ויש אדם שזה לא מתאים לו . קונה מגבר יותר יקר . אבל למה "ליכתוב זבל סיני " הסינים יודעים ליצר הכול . רק תשלם ותיקח. אבל רוב הציבור מחפש זול . ורק זו . לכן קונה "זבל" כהגדרתך. סתם קשקשת ברשת אתה כותב

למעלה