מגוון התחומים שבהם יש תרומה ל NLP

ommerl

New member
קיים גם קיים :)

NLP זה קלאסי למכירות.
בכל תהליך מכירה אתה מתחיל מלהאזין ללקוח. ב- NLP אתה לומד להבחין בעיוותים הכללות והשמטות שאנשים עושים ולומד מתי לשאול איזו שאלה כדי לדעת יותר טוב למה הם מתכוונים מה הם חושבים. כשאתה עושה את זה הלקוח מרגיש שאתה ממש איתו וממש מבין אותו.
&nbsp
כמו כן לומדים גם כלי השפעה כמו יצירה של כימיה ואמון שזה מאוד חשוב במכירות, ולומדים כלים שממש משנים תפיסה של אדם כך שאתה יכול לעזור ללקוח להתגבר על הפחד שלו מלקנות ולעשות את הצעד הזה שבסופו של דבר הוא רוצה ויועיל לו. וכל זה אפשרי בשיחת טלפון.
&nbsp
ניר דובדבני מתבסס המון על NLP בשיטת המכירות שלו והוא כנראה מלמד הכי הרבה מכירות בישראל.
&nbsp
טוני רובינס משתמש ב- NLP גם כשהוא מוכר (או יותר נכון כשהאנשים מטעמו מוכרים הם משתמשים ב- NLP כי הוא כבר לא עושה מכירות על הבמה אבל פעם הוא עשה..).

מכירות ו NLP

היי יורם,
אתה מוזמן לבחור שם משתמש ולהכנס בהמשך בשם זה לפורום.

אכן, אחד הישומים של NLP הוא מכירות.
ב NLP אנו לומדים איך לתקשר ביעילות עם האחר, והרי תהליך מכירה מושפע מהתקשורת הבינאישית.
יש כמה עקרונות בסיסיים ב NLP ליצירת כימיה בינאישית וליצירת אמון עם האדם האחר שהם חיוניים לכל תהליך מכירה.
כמו כן באמצעות NLP אפשר להבין טוב יותר מה הצרכים של הקונה הפוטנציאלי ולענות עליהם ועל ההתנגדויות שעלולות להתעורר בתהליך המכירה.
בנוסף NLP עוזר לבדוק גם את אסטרטגיית הפעולה של איש המכירות.

מגוון התחומים שבהם יש תרומה ל NLP

ל NLP יש ישומים שונים ומגוונים, והנה כמה דוגמאות :
  • לעמידה בפני קהל
  • לשיפורהבריאות
  • ליצירת כימיה בינאישית
  • להתראיין בהצלחה
  • להתפתחות אישית
  • לשיפור התקשורת הבינאישית
  • למצוינות בספורט
  • להצלחה בקריירה
ועוד...

איזה תחום מעניין אתכם ?על מה אתם רוצים לדבר?
אתם מוזמנים להעלות שאלות ודיונים לפורום

ommerl

New member
היי ורדה. משהו מעניין- גם באמנות

דגמתי ציירת ממש טובה ומצאתי אסטרטגיה שלא הייתי חושב עליה בעצמי כנראה אף פעם..

ommerl

New member
אין לי בעיה

למעשה זה יכל להיראות דיי פשוט לחלק מהאנשים. בשבילי זה היה מאיר עיניים כי הנטייה שלי היא לקינסטטי. כשניסיתי לצייר הסתמכתי על התחושה ביד שתדע מה לצייר ולא עשיתי תמונות בראש כמעט בכלל (אולי כשהייתי ילד והייתי מצייר יותר אז עשיתי תמונות בראש).
&nbsp
בכל מקרה, האסטרטגיה שלה היא כזאת:
ברמת הסביבה שלה יש לה קנבס וכל הציוד ולידו יש לה את התמונה שהיא רוצה לצייר (היא מוצאת תמונה, מדפיסה, ואז מציירת אותה על קנבס).
&nbsp
היא מסתכלת על התמונה ואז על הקנבס הריק ומדמיינת את התמונה על הקנבס. היא מאתרת את הקוו הגדול ביותר ומציירת אותו. מסתכלת שוב על התמונה ומדמיינת אותה על הקנבס ומתקנת את הקוו אם הוא לא מדויק. אם הוא מדויק היא עוברת לקוו הבא בגודלו בתמונה וחוזר חלילה עד לפרטים קטנים יותר ויותר.
&nbsp
אסטרטגיה נוספת ששמעתי עליה באיזשהו ווידאו של ריצ'רד בנדלר (הוא דגם צייר שמצייר בטבע) היא לדמיין יד ענקית שמחזיקה מכחול, היד מחוברת בכבל ליד שלך והמכול הענקי נוגע בקצוות של קוו המתאר שאת רוצה לצייר (נגיד קוו מתאר של עץ). ברגע שהיד הענקית זזה, היד שלך זזה איתה.
&nbsp
אלה פשוט אסטרטגיות וויזואליות מתוחכמות שלא הייתי חושב עליהן בעצמי בתור קינטטי.. אז אם למישהו זה נראה מובן מאליו לי זה לא היה...
&nbsp
כמובן שכדי להגיע לרמה גבוהה צריך ליישם את האסטרטגיה וגם לצייר כדי שהגוף ידע לחבר בין הפעולה לבין החשיבה. ולהתאמן על זה. מודלינג לא מבטל את הצורך באימון.. רק מקצר אותו.

כל הכבוד על הלמידה !

כל הכבוד על הלמידה !
יהיה מעניין לראות ציור שלך שצויר בדרך הישנה
לעומת ציור שבו אתה משתמש באסטרטגיה שדגמת

למעלה