מדוע ישנה ירידה?

FireRescue

New member
מדוע ישנה ירידה?

טוב שאלה שמאוד מטרידה אותי את האמת כבר הרבה זמן היא מדוע ישנה ירידה במוטיבציה להתנדב בכיבוי אש? רק לפני מספר שנים (3-4) צופי אש היו חלק בלתי ניפרד משרותי הכבאות כאשר מספר הצופים בתחנות היה גדול יותר ורמת הידע שלהם לא ירדה מזו של כבאים חדשים. בשנים האחרונות ישנה ירידה ממשית בכל הנושא כאשר מספר הצופים המגיעים לתחנות קטן מאז כמו כן רמת הידע שלהם ירדה לרמות בלתי נסבלות. אז אני שואל אותכם מדוע זה קורה? לקחתי על עצמי את היוזמה לערוך מחקר קטן בנושא מקווה לשיתוף פעולה ממכם. אין צורך בתגובות טיפשיות שרק יתפסו מקום על שרתי האתר. אני מבקש התיחסות רצינית לנושא. מי שלא יודע על מה אני מדבר מוזמן לראות את חיי פורום כבאות בפוז בשנים 2001-2005 ולדבר עם מתנדבים וותיקים בתחנות שלהם וכבאים. כמו כן החבר'ה הוותיקים פה אבקש תגובה שלכם! תודה מראש. דניס צימבליוק

שאלה באמת מעניינת בוא נחשוב יחד...

בוא נתחיל בכלל עם תנועות נוער , ונמשיך לכבאות
התשובה היא פשוטה איש 1. חינוך 2. מודעות לדבר 3. דרוג התענינות של בני נוער להתנדב , בכלל הגופים. 4. המקצוע עצמו ככבאי ירד מרמת הביקוש שהיה בעבר , לאור הסכם הקיבוצי, שמשפיע גם כן. יש עוד המון סיבות לנושא זה רק קמצוץ. ואני חושב שהיום יש להם יותר תנאים מאשר בעבר , בתקופתי לא היה פורום באתר 102 או בכלל אתר 102 , לא היה תקציב לצופים ברמה שכזו , ציוד , הסברה , חומר לימוד מצויין . כל זה בתקופתי לא היה , אני מסתכל על כמה מתנדבים אצלנו חלקם מזכירים לי אותי בעבר ,שפשוט תענוג לצאת איתם לארועים. זה פשוט סדר העדיפיות של הנוער של היום.

shirlyco

New member
תכלס

התנדבות היום היא לא בראש סדר העדיפיות של הנוער, והרבה רואים את זה כבזבוז זמן. בנוגע לרמת הידע, אני מסכימה ואומרת שהיום יש יותר זלזול אם אפשר לקרוא לזה ככה, פחות רצינות. הרבה צופים באים רק בשביל אירועים, אין את החברה הגדולה שהייתה פעם. אמנם זו רק שנה שלישית שלי אבל אני זוכרת שרק הגעתי לתחנה היחס היה יותר רציני, יותר הקפדה על הרמה.

BIG SHAKED

New member
אז ככה....

דבר ראשוווןןןן אין דוברות נכונה בנוגע לנושא דבר שני בשיעורים של ה 60 שעות מעבירים את החומר בצורה שמתאימה לכבאי ולא "לילד" בשנים האחרונות זה יותר חומר עיוני מאשר מעשי... עוד דבר וכנראה העיקרי בנושא *מצפים בהרבה מקומות שהמתנדבים ייתנו יותר ממה שהם מקבלים, *יש הרבה כבאים שמתייחסים למתנדבים כאל מטרד , *בהרבה מתחנות הכיבוי הופכים את המתדנבים למנקה של התחנה הם דואגים לסדר ולנקיון הרכבים וכד', בהרבה תחנות בארץ המתנדבים לא מקבלים את מה שהם *צריכים* שלא לדבר על מה שהם רוצים... אתם שואלים אז למה אני ממשיך? כי אני בכל אופן הולך לתחנה ואני נמצא עם אלה שטוב לי איתם וחוץ מזה אני לא הולך בעיקר בשביל הכבאים אלא בעיקר בשביל עצמי שאני ירגיש שבדברים מסויימים אני כן עוזר ואני לא מנוצל ... כשאני בכל אופן במקרים מסויימים מתבקש לעשות משו שאני מרגיש לא בנוח איתו אני אומר והרבה פעמים מכבדים את זה שאני מאומר ... אבל יש כאילה{והרבה} שהדרך שהם להתנגד לבקשות ולדרישות מהם זה פשוט להפסיק לבוא.... או אפילו לא להגיע.... ואני אפילו מבין חלק מהם שבת שלום

goldi50

New member
צופים

פינוק רוצים לבוא למקום ההשמה לא לעשות כלום ושיחתמו על שעות. מי שבה לכיבוי אש זו שליחות , אהבה לעזור ולתרום בצורה בלתי שיגרתית . שנים מוצלחות ושנים פחות.

BIG SHAKED

New member
לא הבנתי...

אני לא הבנתי מה זה קשור למה ששאלו.. שאלו למה אין לא שאלו למה באים לכיבוי !

goldi50

New member
הסבר

נשאלה שאלה מדוע לא באים צופים והתשובה - פינוק .... הם רוצים להגיע למקום שרק .... מקווה שהבנת .

BIG SHAKED

New member
שלומי...

אם לא יעשו משו דחוף בנושא שכולל את כ-ל הארץ ולא רק תחנות מסויימות אז כן אבל בנתיים זה נראה ירידה לצורך עוד ירידה וזה ממש לא מצחיק תראו את מד"א 70% הם מתנדבים אולי אני מגזמים אבל נראה לי שבערך אלה האחוזים ...

למעלה