מדוע קו 129 לא עובד בשבת

מצב
הנושא נעול.

ספטון1

New member
מדוע קו 129 לא עובד בשבת
הקו היחידי שפועל דרך חולון ראשון תל0אביב שבתות וחגים לא פועל תקראו את הבלוג שלי כאן בתפוז ספטון1

oshri5917

New member
יכול להיות שאין ביקוש אליו במוצ"ש
למה שלא יהיה ביקוש במוצאי שבת לקו 129
יש לא מסלול מרכזי גם בתוך מרכז תל אביב רדינג-דיזנגוף-דיזנגוף סנטר-קינג ג'ורג'-אלנבי-כיכר המושבות-העליה-שוקן-תל כביר-חולון-ראשון לציון הגיע הזמן להפעילו במוצאי שבת

urilei

New member
מדוע קו 129 לא עובד בשבת
הקו היחידי שפועל דרך חולון ראשון תל0אביב שבתות וחגים לא פועל תקראו את הבלוג שלי כאן בתפוז ספטון1
בוא אני אסביר לך...
בהנחה שהתכוונת למוצ"ש במוצאי שבת הביקוש לנסיעות בקרב הציבור הכללי הוא מאוד מאוד מאוד מאוד נמוך יש אוכלוסויות שדווקא יש להן ביקוש מאוד גבוה, אבל מדובר במקרים נקודתיים מאוד האוכלוסיות הן - סטודנטים שלומדים ביום א' בבוקר מוקדם מספיק בשביל להגיע לאיזור האוניברסיטה יום לפני כן (אלו שלא ישנים בבית במהלך הלימודים) - כמות לא גדולה של חיילים (צה"ל לרוב לא נוהג להחליף משמרות במוצאי שבת, אבל יש מקומות שבכל זאת יש תנועה ערה) - חרדים, ש"עושים שבת" אצל מישהו אחר. מנהג מאוד נפוץ בקרב החרדים. גם די נפוץ אצל חלק מהחילונים, אבל עם הבדל קריטי. הסיבה פשוטה מאוד: במוצאי שבת נוסעים באוטובוסים רק אנשים שממש אין להם ברירה אחרת. יש מעט מאוד אנשים שצריכים לחזור הביתה באוטובוס כאשר לא היה אוטובוס שיקח אותם הלוך... מכאן שאין שום צידוק שבעולם להפעיל קווים מהירים למינהם או אפילו "חצי מהירים" כמו 129. קו 19 עצמו ("קו הבסיס" של המסלול הזה) פועל בשבת מ-17:00 כל 35 דקות. כשזו התדירות של הקו המאסף הרגיל אין שום סיכוי לביקוש לקו המהיר. אם היו אוטובוסים שיקחו את הציבור ביום שבת בצהריים לחוף הים או סתם לאיזה פארק, היה גם מי שצריך לחזור בשעות הערב. אגב אפשר גם למצוא לזה הוכחה מאוד פשוטה: בקיץ האוטובוסים של דן מתחילים לעבוד בשבת ב-17:00 (משהו כמו 3 שעות לפני השקיעה). זה עוד מספיק בשביל ללכת לים, קפוץ תראה איך נראה קו 66 בשבת ב-17:00 בקיץ...

hai001

New member
מדוע קו 129 לא עובד בשבת
אושרי
יכול להיות שלא יהיה בו מספיק נוסעים להפעילו במוצ"ש, אושרי יש גישה מת"א לחולון במוצאי שבת יש את קו 1, ואם מישהו רוצה להגיע למסוף אבי אסירים ממרכז ת"א יכול לנסוע בקו 19 ואם מישהו רוצה לנסוע לראשון לציון מת"א יכול לנסוע בקו 2 גם. לא חסר אפשרויות.

urilei

New member
אושרי
יכול להיות שלא יהיה בו מספיק נוסעים להפעילו במוצ"ש, אושרי יש גישה מת"א לחולון במוצאי שבת יש את קו 1, ואם מישהו רוצה להגיע למסוף אבי אסירים ממרכז ת"א יכול לנסוע בקו 19 ואם מישהו רוצה לנסוע לראשון לציון מת"א יכול לנסוע בקו 2 גם. לא חסר אפשרויות.
ואם מישהו רוצה לנסוע מרידינג לאבי האסירים...
יש איזו חברה אחת עם אוטובוסים ירוקים ששמה מתחרז עם "בגד" ומפעילה אחלה של קו ישיר מרידינג לראשל"צ במוצ"ש. בקיצור, אני לא רואה שום סיבה טובה להפעיל את 129 במוצ"ש (אלא אם כן להפעיל אותו כבר מהבוקר...)

מצב
הנושא נעול.
למעלה