מדע הדתות משולב עם חינוך

Wilhelm1

New member
מדע הדתות משולב עם חינוך

שלום לכולם. אני מעוניין להתחיל תואר ראשון במדע הדתות עם דגש על נצרות, ועם חינוך בתור חוג משני.
רציתי לדעת אם יש פה מישהו שלמד את התארים האלה ויכול לספר לי עליהם קצת (ביחוד מדעי הדתות), כגון תנאי קבלה, קושי בתואר וכו'
יצא לי לדבר עם חלק מהמרצים וסה''כ התכנית מאוד נראית לי אבל הייתי שמח לשמוע מסטודנטים איך זה באמת.
תודה מראש!

RoyceGracie

New member
לגבי חינוך

אני לא יודע לספר על מדע הדתות מעבר לזה שמדובר בתואר מעניין (כך נאמר לי מסטודנטים שלומדים שם).

לגבי חינוך, אני למדתי חינוך בתואר ראשון, שני ועכשיו דוקטורט. מדובר בתואר אינטר-דיסיפלינרי , כלומר, התואר הוא בעצם פילוסופיה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה. שלושת התחומים הללו נוגעים בחינוך. אני חושב שזה שילוב טוב למרות שבסוף התואר אתה לא יוצא "מומחה" בכלום.

יש אווירה טובה והתואר נוח ולא לוחץ כלל, בגלל שיש הרבה דיסיפלינות אתה נפגש עם מגוון רחב של מרצים מעניינים.

מעבר לזה, ביחס לתארים אחרים ברוח וחברה, מדובר בתואר שהוא דיי מעשי. אנשי חינוך, למרות השכר הנמוך, תמיד מוצאים עבודה וטוב שיש את התואר הזה בארסנל.

Wilhelm1

New member
תודה רבה לך על התגובה המהירה

למה אתה מתכוון ב'תואר די מעשי'? שיש מה לעשות איתו בהמשך החיים או שהוא מעשי בזמן הלימודים עצמם? ומעניין שאתה אומר שהתואר לא לוחץ, קיבלתי רושם שכן בגלל תנאי הקבלה הגבוהים (או ש 650 בפסיכו זה לא הרבה ואני סתם נסחף).
הייתי גם שמח לשמוע את דעתך בנוגע לבחירת החוג הראשי. לא כל כך הבנתי אם בתואר דו חוגי החלוקה של נקודת הזכות היא מדויקת (60 ו60), או שעושים יותר נ''ז בחוג הראשי.
בנוסף, מעניין אותי הרלוונטיות של החוג הראשי. האם זה אומר שלא אוכל להמשיך לתואר שני בחוג השני במידה וארצה?
תודה מראש

RoyceGracie

New member
650 ללמוד חינוך ??

נראה לי שאתה טועה...
כמובן שהכל יחסי, אם תבוא לגבעת רם לחדר מחשבים של מדעי המחשב או הנדסה, תראה שם סטודנטים שחיים וישנים בספרייה. אין מה להשוות את החיוכים של הר הצופים לפרצופים הקודרים של גבעת רם :)
אז כן, התואר לא כזה קשה, בשנה א' כמו בכל תואר זה קצת "טירונות" ואחרכך בשנה ב' וג' בוחרים קורסים כך שזה נהיה יותר קל.

אין באמת משמעות בין חוג ראשי ומשני, זה חצי חצי ובסוף בתעודה כתוב לך תואר בשני החוגים (בלי ראשי ומשני). לתואר שני אתה תוכל להתקבל לשני החוגים כל עוד יש לך ממוצע מעל 85. גם אם תרצה להתקבל לחוגים אחרים לתואר שני, מה שמשנה זה הממוצע (שיהיה מעל 85 באופן גס), יכול להיות שתצטרך לעשות השלמות.

LELO2505

New member
גבעת רם

חחח לא צריך להגזים, אנחנו לא כאלו קודרים.
בדר"כ בתקופת מבחנים יותר, אבל האווירה בגבעת רם ממש נחמדה, יותר ירוק ופחות קודר מאשר הר הצופים.

RoyceGracie

New member
הכוונה הייתה לחוות מחשבים של

מדעי המחשב והנדסה. שם אני מבלה הרבה, כי זה קרוב לי לבית. אנשים שונים מגיעים לגבעת רם ולהר הצופים. אווירה שונה לחלוטין. כמובן שהחווה הזו זה מקור ההשוואה היחיד שלי

הקמפוס עצמו מאד יפה ! יש QUAD כמו באוניברסיטאות אמריקאיות והרבה שמש, לא בונקר אטומי כמו הר הצופים.

בכל מקרה ייתרונות וחסרונות לכל קמפוס

LELO2505

New member

בגדול קוראים לחווה הזאת, האקווריום. ולמעשה יש 4 כאלו, 2 מרכזיים.

Wilhelm1

New member
כן, 650 זה מה שדורשים

לפחות זה מה שהבנתי בטלפון ובאתר של העברית. 650 זה התנאי לקבלה ישירה לחוג לחינוך (בהתחשב בעובדה שהממוצע בגרויות שלי הוא 74..) או 600 כשמחשבים גם את הבגרות

LELO2505

New member
קבלה ישירה

הרף של קבלה ישירה לפי בגרות/פסיכומטרי הוא גבוה מאוד בדר"כ, וזה משתנה מחוג לחוג בהתאם לתנאי קבלה.
אפשר להתקבל ישרות לפי פסיכומטרי או ישירות לפי ממוצע בגרויות או לפי שקלול של שניהם.

Wilhelm1

New member
ממוצע בגרויות\שקלול

לצערי הממוצע שלי הוא 74, מה שרק יגרע מהציון המשוקלל =\

LELO2505

New member
אז זה שיקול שצריך לעשות

לא הבנתי כל כך, אם אתה מתקבל עם ציון הפסיכוטמרי שלך או עם השקלול.
אם החלטת שזה מה שאתה רוצה ללמוד, וזאת המטרה שלך אז אתה צריך להחליט מה כדאי לך לשפר.
אולי מספיק לך לשפר בגרות אחד שתקפיץ לך את הממוצע, וזה יספיק לך עם הפסיכמטרי שלך, או לשפר את הפסיכומטרי.

אתה יכול לנסות לשחק עם המחשבון קבלה והמחשבון של חישוב הממוצע ולראות כמה נק חסר לך לשם או לפה.

בהצלחה!

RoyceGracie

New member
בנוסף, ספור שהיה לי בהקשר הזה

לפני בערך 3 שנים חבר טוב שלי, ממוצע בגרויות 82 בלי פסיכומטרי רצה להתקבל לחינוך.

הוא פשוט שלח מייל לראש החוג, שביקש ממנו לבוא לראיון. בראיון ראש החוג התרשם ממנו לטובה. הוא אמר לו להרשם בכל מקרה ולהגיע לוועדת חריגים, כחריג - ראש החוג יכול "לערוב" לך.

בסופו של דבר חבר שלי כבר נרשם למכללה כלשהי, אבל לאחר שהתחיל ללמוד שם הוא קיבל בדואר מכתב שהוא התקבל לעברית לחוג לחינוך לשנה ראשונה על תנאי.

בקיצור, נפלאות הן דרכי הקבלה...מן הסתם שזה לא היה קורה בחוג מבוקש, אבל בחינוך יש מזל לפעמים...

Wilhelm1

New member
בהחלט סיפור מעניין

ואתה לא הראשון שמספר לי על משהו כזה.. כל החברים שלי שלמדו\לומדים באוניברסיטה היום, אמרו שיש גמישות באוניברסיטה.
אני בהחלט אחכה לאחרי הפסיכו לראות כמה אני מקבל, ואקווה שזה יהיה ציון סביר מספיק.
הבנתי גם שקיימת מכינה למדעי הרוח (בעלות סמלית של 17,000) שהיא גם אופציה במידה ואני לא מתקבל בצורה אחרת.

למעלה