מדפסות תלת מימד

מדפסות תלת מימד

שלום רב,

שמי ניתאי פלד ואני נמצא בימים אלה בלימודים בחו"ל.
אני מתעניין בטכנולוגיות השונות להדפסת תלת-מימד כבר מספר שנים ועובד כרגע בקבוצת מחקר שמשתמשת בהדפסה לניתוחי שחזור פנים אצל אנשים שעברו הוצאת גידולים מאיזור הצוואר והלסת.

רציתי לפתוח דיון בנושא מדפסות התלת-מימד כיוון שמדובר בכלי שהיה יכול לפתור לדעתי 80% מהבעיות שמועלות בפורום, ולאחרונה היו מספר כתבות בכלכליסט ובוואינט שנתנו במה לתחום.

מה דעתכם?
האם אתם מתעניינים בטכנולוגיה? עובדים או עבדתם עם מדפסות תלת-מימד? שוקלים לרכוש?
אם היתה ברשותכם מדפסת, כיצד הייתם משתמשים בה?

אני בקרוב מתכנן לרכוש מדפסת וסורק תלת מימד ואשמח לשתף אם למישהו יש שאלות או בקשות.
שבוע טוב.

bpnini

New member
תפריד בין סורק למדפסת

מדובר ב-2 דברים שונים, טכנולוגיות שונות כמעט לחלוטין, האחת עובד על סריקת לייזר לתלת מימד והשני עושה שימו בטכנולוגיה אחרת לחלוטין להדפסה, כיום יש כמה טכנולוגיות בתחום, יצא לי לראות אותם, לצערי כיום לא מדובר בטכנולוגיה שיכולה להיות בכל בית מבחינה תקציבית, אבל אני מאמין שבעתיד הלא מאוד רחוק בהחלט נוכל לשבת בבית ולשחק עם זה. אגב בארץ החברה העיקרית ואולי היחידה שעוסקת בתחום הדפסות תלת מימד היא חברת סטרטסיס (אובג'ט לשעבר) הייתי פונה אליהם לפרטים...

train

New member
נסה את אתר ארכיג'וב, אולי שם יש יותרידע בנושא

לא באתי בשביל לבקש ידע

באתי כדי לחלוק אותו ולשמוע את דעותיהם של חברי הפורום בקשר לזמינות וקלות השימוש בטכנולוגיה.

phpclub

New member
הטכנולוגיה עדיין חדשה

והמחירים בטוח בשמיים, אני אישית לא מוצא לזה הצדקה (או שימוש) כחובבן עשה זאת בעצמך.

עומר TT

New member
דווקא כחובבן

מדפסת reprap זה ממש נחמד להחזיק בבית, וממש לא בשמיים מבחינת עלויות. הבעיה מתחילה כשאתה רוצה משהו מקצועי, שם העלויות נהיות אסטרונומיות.
חוץ מזה צריך לזכור שבשביל כל הדפסה כזו צריך לתכנן את החלק בתלת מימד, וזה כבר משהו שלא נגיש היום לרוב משתמשי המחשב, למרות הנגישות של תוכנות רמת-כניסה שיודעות לעשות את זה כמו גוגל סקאצ'אפ.

phpclub

New member
אתה צריך סט כישורים חדש

לדעת לתכנן, לדעת להשתמש בתוכנה וכו'
אם התחום מעניין אותך ומושך אותך, אני בעד, אבל בשביל לייצר איזה חלק קטן, נראה לי too much.
אגב, מה זה עלויות לא בשמיים ?

gb228

Active member
מדפסות REPRAP לא נורא יקרות

הסתכלתי על זה לפני מספר חודשים, אם זכור לי נכון זה משהו בתחום של 1000 דולר לקיטם וחלקים שונים על מנת לבנות לבד,או כפול למשהו מוכן.

עומר TT

New member
תלוי בדגם, יש אפילו בקצת פחות

סביב ה 600-800 דולר לקיטים של Prusa, למרות שסביר להניח שאחרי משלוח ומיסים זה אכן יתקרב לאיזור ה 1000.
אם אתה מוכן להשקיע יותר מאמץ ולמצוא מישהו אפילו בחו"ל שימכור לך רק את החלקים המודפסים (מאחר ומדובר בקהילת קוד פתוח, זה כנראה לא יעלה הרבה יותר ממחיר העלות שלו) ואת הברגים למיניהם אתה קונה בארץ אתה יכול לחסוך עוד יותר, גם במחיר החלקים וגם במשלוח.

עומר TT

New member
ואגב קטן

למי שחובב CNC, כבר קראתי על מישהו שבנה כרסומת Shapeoko ואז הכין יחידת קצה נוספת להדפסה ע"ב Reprap, כך שאתה משלם על ומאכסן את התשתית רק פעם אחת אבל יכול לעשות את שתי הפעולות.

gb228

Active member
נראה לי שלמודלים תלת מימדיים

תוכנה שנראית יותר מבטיחה מסקצ'אפ זו AUTODESK123D
מדפסות ה REPRAP - תלוי לאיזו רמת גימור אתה רוצה להגיע - ממה שראיתי בתמונות האיכות לא משהו, מתאימה לחלקים די גסים (אם כי הן מוגדרות לכך שהן מסוגלות "לשכפל את עצמן" שזה דיוק לא רע, השאלה היא האם הן עומדות בהבטחה הזו)
סורקי תלת מימד, גם לאלמנטים קטנים, הם לפי מיטב ידיעתי מכשירים יקרים מאוד - הרבה אלפי דולרים.

הסורק שרכשתי פועל בטכנולוגיית SLS

ואפשר לייצר אותו לבד בבית אם יש מקרן ומצלמה באיכות גבוהה, ואז משלמים רק על התוכנה, שזה בסביבות המאתיים יורו.
המקרן מקרין קווים בדפוסים שונים על האובייקט, המצלמה לוכדת, והתוכנה מנתחת את פני השטח בהתאם לעיוות של הקווים, ומחברת את הסריקות מזוויות שונות לכדי מודל אחד מושלם.
אפשר להגיע לפרטים בגודל של חלקיקי מילימטר.

קניתי שתי מדפסות שעובדות בטכנולוגיות שונות, אחת ממיסה סיב פלסטיק ובונה עם הפלסטיק הנוזלי שכבה אחר שכבה מלטה למעלה, אותו עיקרון כמו הreprap, עובי כל שכבה כ100 מיקרון.
זה לייצור מהיר של חלקים גסים, המדפסת עלתה כ600 דולר.

המדפסת השניה היא כבר יותר יקרה ומגיעה לרזולוציה של 25 מיקרון והיא תשמש לייצור של חלקים עם פרטים עדינים מאוד, לא לשימוש ביתי.
היא עובדת בטכנולוגיית SL שבה קרן לייזר אולטרא סגולה משרטטת כל שכבה על פני שרף שמתקשה כאשר הוא נחשף לאור אולטרא סגול, והאובייקט נבנה מלמעלה למטה.
היא עלתה כ4000 דולר.

אצלי עדיין לא

אבל הרשת מלאה בתמונות וסרטוני יו-טיוב, אתר נחמד לשיתוף מודלים שאנשים הכינו נקרא
thingiverse.com

grishab

New member
לאיזה דיוק מגיעה מדפסת ייצור עצמי REPRAP ?

בימים האחרונים קראתי יותר על התחום ונראה שזה הולך ומתפח במהירות.
אתה מכיר מישהו שבנה כזו בעצמו ?
כמה יעלה לבנות בארץ
לאיזה דיוק אפשר להגיע ?

קשה להעריך כי האנשים שבונים

בייצור עצמי מתקשים למדוד באופן מדוייק, אבל המגבלות של הטכנולוגיה באתרים של חברות שמציעות קיטים מוכנים מגיעה ל100 מיקרון פר שכבה.
אני חושב שבייצור עצמי יהיה קשה להגיע לזה ללא הרבה ידע ונסיון בתחום ואופטימיזציה, אז הייתי אומר 100-200 מיקרון.

אני לא מכיר אישית מישהו בישראל שבנה.
אתה יכול לקנות מדפסת מוכנה בסביבות ה600-800 דולר.
לבנות לבד מקיטים אפשר גם ב500 דולר.

eitan454545

New member
מדפסות תלת מימד

שלום רב,

שמי ניתאי פלד ואני נמצא בימים אלה בלימודים בחו"ל.
אני מתעניין בטכנולוגיות השונות להדפסת תלת-מימד כבר מספר שנים ועובד כרגע בקבוצת מחקר שמשתמשת בהדפסה לניתוחי שחזור פנים אצל אנשים שעברו הוצאת גידולים מאיזור הצוואר והלסת.

רציתי לפתוח דיון בנושא מדפסות התלת-מימד כיוון שמדובר בכלי שהיה יכול לפתור לדעתי 80% מהבעיות שמועלות בפורום, ולאחרונה היו מספר כתבות בכלכליסט ובוואינט שנתנו במה לתחום.

מה דעתכם?
האם אתם מתעניינים בטכנולוגיה? עובדים או עבדתם עם מדפסות תלת-מימד? שוקלים לרכוש?
אם היתה ברשותכם מדפסת, כיצד הייתם משתמשים בה?

אני בקרוב מתכנן לרכוש מדפסת וסורק תלת מימד ואשמח לשתף אם למישהו יש שאלות או בקשות.
שבוע טוב.
יש לי מעט ניסיון עם מדפסות תלת מימד אם כי לא המון. את רוב הידע שלי רכשתי מהאינטרנט אבל חייב לציין שיש חנות בשם דפוס 3D שעזרו לי לבחור את המדפסת הראשונה שלי ומכרו לי פילמנטים והסבירו הכל ממש טוב.
ממליץ בחום!

למעלה