מהו חי? האם יש יותר ממערכת חיים אחת על כדור הארץ?

hnc

New member
כמו שאומרים שהיתה אביוגנזה ושחי נוצר מדומם

למרות שאף אחד לא הוכיח זאת בשום ניסוי, אז בטח שמותר גם לומר שחי נוצר רק מחי (שזה מה שאתה רואה כל הזמן לא?...)

hnc

New member
לא חושב שהבנתי אותך בדיוק.

בכל מקרה ראינו=ראייה. כלומר ראינו שחי נוצר רק מחי ולכן עד שנראה משהו כמו חי שנוצר מדומם זה פשוט, חי נוצר מחי נקודה

hnc

New member
שני דברים

1.archaea לא נוצרה ממרק לא חי יהיה אשר יהיה אלא מ-archaea אחרת או חי אחר שקדם לה עד לתא החי הראשון.
2.מי אמר שחי כלשהו משוכלל של ימינו עבר מחי פחות משוכלל מלפני מיליארדי שנים ב"צעד אחד מופלא"? לא, זה קרה לאט בתהליך אבולוציוני.

hnc

New member
ברור, כי "צורת החיים ה'ראשונית" היתה תאים בודדים.

ואתם "איננו יודעים"... אבל אם תרצו "אתם כן יודעים" כי אתם רואים שחי לא נוצר מדומם, וכי ניסו הכל ולא הצליחו ליצור חי מדומם (ולכן נכון לעכשיו חי לא נוצר מדומם...) וכי רואים כל הזמן שחי נוצר רק מחי, אז למה "איננו יודעים"?

aetzbarr

Member
צירוף האותיות ח ם זה שם של מה ?

וצירוף האותיות ק ר זה שם של מה ?

hnc

New member
גם לי צר, אבל אתה יודע שנכון לעכשיו חי לא נוצר מדומם.

אחרת היית כבר רואה זאת או מצליח לשחזר זאת במעבדה.
חוץ מזה, לפי האביוגנזה דווקא כן יודעים ואפילו בוודאות שהחיים בהכרח נוצרו מדומם, אז איפה הענווה פה ואיפה ה"איננו יודעים"?

hnc

New member
לא הבנתי קודם בהקשר שזה נאמר.

וגם עכשיו לא הבנתי אותך בהקשר שזה נאמר.
מה זה לא ראינו-אינה ראיה? בהקשר הזה לא ראינו, לא שמענו ולא כלום, לא הצלחנו לשחזר במעבדה למרות שזיינו למעבדות את הצורה מכל הכיוונים, דווקא כן ראייה לכך שנכון לעכשיו אין, אפילו לא ייתכן שחי נוצר מדומם, והדגש הוא על נכון לעכשיו, בינתיים, עד שאתה טוען הטענה תוכיח שחי אכן נוצר מדומם...

hnc

New member
אבל כפי שהבנתי אתה שולל בורא שגם הוא כידוע טרם נצפה...

ואתה גם בטוח שולל שדים ופיות ונחשים מדברים ומלאכים מכונפים מעופפים ועוד מיליון דברים שטרם נצפו... אז למה הצביעות?
אני חושב שמה שלא נצפה על ידי אף אחד, אף פעם, ושטובי המדענים ניסו הכל כדי לשחזרו ולא הצליחו, גם לא יצפה בעתיד ולא יצליחו לשחזרו.
ובוא, בוא נחזור לדיון הזה שתצפה בדומם שנהפך לחי או שיעשו זאת במעבדה. עד אז חי לא נוצר מדומם נקודה

hnc

New member
אפילו חז"ל? נו, אז מה?

אז אתה וגם הם טועים כמו שהם טעו בעוד דברים.

hnc

New member
אם אין הוכחות בעינייני טבע,

איך אתה כל כך חסיד של חי שנוצר לו מדומם (ככה פתאום ובתנאים דימיוניים שהיו כאן על כדור-הארץ...) אם גם אי-אפשר יהיה להוכיח זאת?

hnc

New member
אבל אמרת ש"מה שטרם נצפה אינו מאפשר שלילתו"

אז איך אתה סותר את עצמך עם: "בורא...my ass", ו"בורא" הינו אך הזיה המקננת בתבן אשר בין שתי אזני המאמין.אלוהים?
וזה עוד בלי להזכיר לך הרבה דברים שטרם נצפו אבל אתה בעצמך שולל אותם.
לכן, תתהה רק לגבי כשירותך שלך כמתווכח...

hnc

New member
איך הבנת ממה שכתבתי שאיני תופש זאת?

תגיד, אתה מתעסק עם מה אני תופש ומה לא כדי לא להתמודד עם ההודעה הזאת שעליה הגבת עכשיו ?
אני חושב שכן. אתה מזיז את הדיון לכיוונים הרצויים לך מבלי להתייחס להפרכות הרבות של דבריך שהפרכתי כאן, ואני את המשחק הזה לא משחק. תשחק אותו לבד.

hnc

New member
אתה אומר שהבורא אינו בר-בחינה והינו נטול כשר-חזוי,

כי התפיסה שלך של הבורא היא של ילד בן 5.
ברגע שתתבגר קצת תבין שאולי הבורא הזה שאתה מדבר עליו הוא בעצם הטבע או המציאות ואז תראה שלא רק שהוא בר-בחינה אלא שהוא מוכח כקיים.
והתחלת לחזור על עצמך ולשעמם עם ה"כשירותך כמתווכח", ומאחר ואני בא לכאן כדי להרוג כמה דקות משעממות אז איבדתי עניין בשעמומון הזה שלך.

BigBadWolf

Member
מהו חי? האם יש יותר ממערכת חיים אחת על כדור הארץ?

יש הרבה מאוד דיבור על חיים מחוץ לכדור הארץ, והרבה פעמים החיפושים נראים לי ככימאי מאוד שטחיים כאילו מחפשים רק בדיוק את מה שכבר מכירים.
בשנים האחרונות התעניינתי במערכות של תגובות כימיות (ובתקווה אחקור בתחום בעתיד). כחלק מזה, שמעתי הרבה דעות לגבי מה מגדיר מערכת חיה. הבעיה היא שחוץ מהגדרות מאוד מצרות (שלא מאוד מקובלות כיום ולדעתי לא יחזיקו במבחן הזמן) אף הגדרה ששמעתי לא נותנת בלעדיות לחיים הביולוגיים אפילו על-פני כדור הארץ. לכל הגדרה אפשר למצוא ממש כאן דוגמה נוספת, לא צריך ללכת לכוכב לכת אקזוטי ומרוחק.
ולמרות זאת, כל פעם ששואלים התשובה היא שעל כדור הארץ התפתחו החיים רק פעם אחת.
אז אני רוצה לדעת את דעת חברי הפורום, מה מגדיר חיים? האם על כדור הארץ יש יותר מסוג אחד של חיים?
נניח שאבנה מערכת כלשהי של תגובות כימיות, כאלו ששונות מאוד מאיך שהחיים הביולוגיים מתפקדים, מתי אוכל לקרוא למערכת הזו צורת חיים חדשה (אם בכלל)?

aetzbarr

Member
צירוף האותיות ח י י ם זה שם של מה ?

השפה האנושית היא שפת שמות , וכל צירוף אותיות שלה הוא רק שם.
אסור לשאול...מה זה צירוף האותיות ח י י ם
מותר לשאול ... צירוף האותיות ח י י ם , זה שם של מה ?
על שאלה זו אי אפשר לענות עם צירופי אותיות, כי כל צירוף הוא רק שם.

א.עצבר

aetzbarr

Member
צירוף האותיות ח ו ו י ה זה שם של מה ?

איך יוצאים ממלכודת המלים ?

aetzbarr

Member
צירוף האותיות ה ג ד ר ה זה שם של מה ?

איך יוצאים ממלכודת המלים ?

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אולי כל היקום הוא אורגניזם אחד חי?!

שיש בו תת אורגניזמים שגם הם חיים.
&nbsp
אני לא יודע, אבל עוד לא שמעתי הגדרה חד משמעית לחיים, וכמובן הגדרה כזו היא נתונה תמיד לדיון.
&nbsp

BigBadWolf

Member
זו נקודה מעניינת, שאלתי את עצמי שאלה דומה, האם כדור הארץ חי?

למעלה