מהי הכמות הנדרשת להחלפת נוזל בלמים?

danieli90

Member
שלום

טויוטה אוריס 2013

בטיפול הקרוב יש צורך בהחלפת נוזל בלם

הבנתי שיש כמה שיטות להחלפת הנוזל, יש שיטה קלה ומקוצרת ובה מחליפים רק חלק מהנוזל, ויש שיטה בה משתמשים בשאיבה והחלפת נוזלים גדולה יותר.

מה ההבדל בין השיטות? מה עושים במוסכים מרכזיים למשל של טויוטה?

(ייתכן ואקנה בעצמי את החלקים לטיפול ואביא למוסך או למי שיטפל ברכב)

ואיזו כמות נוזל נדרשת בכל אחת מהשיטות?

והאם יש עדיפות לחברה מסוימת של נוזל? (מדובר על דוט4)

יש של קסטרול, שעולה 50 ש"ח לחצי ליטר, יש של ליקווי מולי שעולה קצת פחות, ויש של יורול שעולה חצי ליטר 20 ש"ח, האם יש הבדלים ביניהם?

תודה רבה

חן 1111

Active member
תשאל במוסך מה הם עושים. החלפה מלאה כוללת את החלפת הנוזל במיכל ובצינורות. זו הדרך הנכונה.
החלפה חלקית, אני מניח שאתה מתכוון להחלפת הנוזל במיכל בלבד. זה פחות מומלץ, ובכל מקרה עדיף לבצע את זה כשמחליפים רפידות, כי אז רוב הנוזל חוזר למיכל ואתה מחליף למעשה את רוב השמן.
הכמות במערכת די נמוכה. פחות מחצי ליטר. קסטרול ו-LM טובים ללא ספק. יורול אני לא מכיר, אבל זו חברה אירופאית מכובדת אז אני מניח שגם זה בסדר.

danieli90

Member
תשאל במוסך מה הם עושים. החלפה מלאה כוללת את החלפת הנוזל במיכל ובצינורות. זו הדרך הנכונה.
החלפה חלקית, אני מניח שאתה מתכוון להחלפת הנוזל במיכל בלבד. זה פחות מומלץ, ובכל מקרה עדיף לבצע את זה כשמחליפים רפידות, כי אז רוב הנוזל חוזר למיכל ואתה מחליף למעשה את רוב השמן.
הכמות במערכת די נמוכה. פחות מחצי ליטר. קסטרול ו-LM טובים ללא ספק. יורול אני לא מכיר, אבל זו חברה אירופאית מכובדת אז אני מניח שגם זה בסדר.

היי

ואם למשל בטיפול הנוכחי הקרוב אני מחליף רק רפידות (וצלחות) אחורי?
קדמי אני צריך להחליף כנראה רק בטיפול הבא.
לגבי החלפה מלאה או מהמיכל, אני מניח שרוב האנשים לא יודעים מה המוסך עושה או אפילו על זה שיש 2 אופציות
אנסה לשאול מה עושים אצלי, השאלה אם אני צריך להתעקש על זה? כמה זה קריטי החלפה מלאה?

זכור לי שבפעם קודמת שהחלפתי (לא במוסך) מי שהחליף לי אמר שצריך להחליף הכל ושאביא 2 בקבוקים של חצי ליטר, במה זה תלוי?

תודה

חן 1111

Active member
אז שוב, יותר טוב להחליף הכל. זה לא עניין של להתעקש. אם תבקש מהמוסך לעשות את זה, מקסימום יגבו קצת יותר כסף על העבודה. צריך להחליף פעם בכמה שנים. אם החלפת בשנתיים האחרונות, לא צריך שוב ומספיק החלפה חלקית. אם לא החלפת 4 שנים, הייתי מחליף הכל.
במוסך יודעים את הכמות המדויקת. ליטר זה מעל ומעבר, אולי הוא רצה לוודא שלא יחסר.

למעלה