מהלך בבזן

בורסה 2008

Well-known member
אני שוב חושב שאנחנו לקראת מהלך בבזן ואיתה כמובן פטרוכימיים, וגם הגדלתי שוב את הפוזיציה לאחר שהקטנתי אותה לא מזמן.
פעם שעברה לא פגעתי אך הצלחתי לצאת עם חלק בזמן. אולי הפעם 😊.

לא ממליץ כמובן ומדובר בהשקעה מאד ספקולטיבית.

מבחינה פודנמנטאלית לא הייתי נוגע בה , בדיוק כפי שציינת שזו השקעה ספקולטיבית.
יש קיטון רציני ברווחים ב - 3 השנים האחרונות ואת 2020 היא סגרה בהפסד גדול.
לכן המניה חטפה חזק.
יש אמנם התאוששות במחירי הנפט בעולם מה שיכול לעזור לחברה קדימה.

אם אתה מדבר מבחינה טכנית , אז כן , נראה שהיא מעניינת.
המניה נמצאת באזור תמיכה חשוב , ורואים שהיא בדרך לשנות כיוון.
יש סטייה חיובית במתניידים שזה חיובי.
שיהיה לך בהצלחה

;)

בורסה 2008

Well-known member
אני ממש לא סוחר על פי טכני. כן יכול לזהות התנהגויות במסחר, אבל אין סיכוי שאכנס להשקעה על בסיס ניתוח טכני.

אצל בזן זה דיי פשוט- היא מרוויחה לפי מרווח הזיקוק בעיקר. מרווח הזיקוק ירד למספרים לא הגיוניים במשבר הזה(הגיע למינוס אפילו), ועם ירידת התחלואה בעולם, מבצע החיסונים והחזרה לשגרה, אני מצפה ממנו לחזור לכיוון הממוצע ואיתו את בזן לבצע מהלך יפה למעלה. לפני המשבר בזן נעה סביב 170-190, ואין שום סיבה שאם מרווח הזיקוק יעלה היא לא תעשה מהלך לכיוון 100+.
יחד עם זאת, פטרוכימיים 1 מגיבה לפעמים באיחור לעלייה במניה וכך אפשר לקבל כמה אחוזים "מתנה"(כמו היום למשל).
מרווח הזיקוק מזנק בימים האחרונים, ואם ימשיך לעלות ולא יקרה משהו מיוחד בשווקים, התיקון של בזן יגיע. אני לא מתכוון להישאר פה לטווח ארוך.

זאת דעתי ואני לא ממליץ לאף אחד על כלום. זאת השקעה מאד מסוכנת.

yel5

Well-known member
1614160947247.png
נקודה מעודדת. מרווח זיקוק בשנה האחרונה, מחולק ל 3 תקופות:
1. עד סוף 04/20 היה חיובי.
2. ממאי ועד סוף שנת 20 היה שלילי.
3. מתחילת שנת 21 חיובי אך קרוב ל- 0. לפחות מתחילים לצאת מהטריטוריה השלילית.

בורסה 2008

Well-known member
מאיפה הבאת את התמונה הזאת?
היא לא מעודכנת.
בימים האחרונים הייתה קפיצה במרווח:

yel5

Well-known member
אתה צוחק? אז היתה עליה בשבוע האחרון.
הבאתי גרף של שנה שלמה ואתה פוסל אותו כי בשבוע האחרון היתה עליה.
מרווח הזיקוק צריך להיות גבוה שנה שלמה כדי שאותה שנה תהיה רווחית.

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
אני ממש לא צוחק. המרווח משחק כבר חודשים בין מינוס כמה דולרים לחצי דולר, אז עליה חדה לדולר וחצי לראשונה מזה כמעט שנה זה חתיכת ביג דיל. אתה חושב שסתם בזן עולה פתאום נגד המגמה של הבורסה אחרי שהיא לא הצליחה לעלות גם בימים ירוקים?

בורסה 2008

Well-known member
בזן הודיעה שתקיים שיחת ועידה לסקירת הדוחות הכספיים ב-1/3. זה אומר שהדוחות יתפרסמו כבר בעוד שבוע וחצי, ונקבל עוד מושג על מה בזן עושה בסביבה כזאת מאתגרת. ברבעון השלישי התזרים היה חיובי למרות הכל(למרות הפסד חשבונאי דיי גדול), ואני מצפה שהרבעון הרביעי יהיה טיפה משופר אפילו ועם צפי להתאוששות בעתיד הקרוב.
אני חושב שהדוחות יצטרכו להיות ממש גרועים כדי להוריד את בזן מהשער הנוכחי, וסבירים כדי לתמוך בשער. לדעתי הסיכוי עולה על הסיכון כרגע גם לקראת הדוח.

מחזיק פטרוכימיים 1 ולא ממליץ.

בורסה 2008

Well-known member
לפני כיומיים השווי הסחיר של אג"ח 1 היה בערך 11% בדיסקאונט על השווי הנאיבי.
היום השווי הסחיר עבר את הנאיבי ב-1.5%. לדעתי זה מצב קיצון שיתיישר או בעליה חדה של בזן או בירידה של אג"ח 1.
זמן טוב למי שיכול לתמרן לנסות לקחת כמה אחוזים.

לא ממליץ כמובן.

בורסה 2008

Well-known member
אני רואה שיש מחזורים דיי גדולים ביומיים האחרונים באופן יחסי. כנראה נכנס שחקן גדול ביחס לסחירות שמקפיץ את הנייר(אגח 1).
אולי מישהו מהפורום? :cool: :unsure:

adiv2020

Member
עדכנתי מחירים להיום

קבצים מצורפים

• אגח פטרוכימיים.xlsx
    KB 17.9 · צפיות: 12

בורסה 2008

Well-known member
הקונים באג"ח 1 ממשיכים לתת עבודה, ולעומת זאת המוכרים לא מגיעים בינתיים למרות שהפרמיה כבר שלילית ביחס למחיר בזן.
לדעתי, כרגע אין שום יתרון באחזקת אג"ח 1 על פני בזן, ואני מצפה שהפער הזה ייסגר. האיזור שבו יכולה להתפתח פרמיה שלילית לדעתי הוא אם נתקרב למחיר בזן שבו אג"ח ח מכוסה לגמרי, וזה רחוק מאד כרגע.

yel5

Well-known member
לא הבנתי. איך אתה קובע האם עדיף להחזיק את פטרו 1 לעומת מניית בזן או להיפך?
במיוחד אם נזכור שפטרו 1 מעניקה בטוחה בשווי דומה למחיר האגח.

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
לא הבנתי את השאלה. הרי מחיר פטרו 1 נגזר בצורה זו או אחרת ממחיר בזן ומבטא סוג של אופציה על בזן, כך שכל אחד יכול לתמחר לעצמו באיזה יחסים עדיף להחזיק את בזן או את פטרו 1. לדעתי, במחירים הנמוכים, צריכה להיות פרמיה שלילית כלשהי לפטרו בגלל כמה דברים(הוצאות הנהלה למשל שמוכרים בשבילן מניות, סיכון שבפירוק תהיה בעיה לממש את הבטוחה, סחירות נמוכה יחסית ועוד...). ככל שבזן תעלה ותתקרב לשער בו אגח ח מכוסה, כך אני חושב שתצמח לה פרמיה חיובית לאופציה. באיזה שערים ואיזו פרמיה זו תהיה? קשה לדעת, אך דוח מאכזב מחר ונפילה של בזן, תביא דיי בוודאות לנפילה חזקה בהרבה של פטרוכימיים. זאת דעתי וזה גם מגובה בהיסטוריה של היחסים ביניהן במחירים הנוכחיים.
דוח טוב ועליה של בזן, כנראה תביא לעלייה גדולה יותר בפטרו, אך לדעתי יחס הסיכון/סיכוי כרגע נוטה לבזן.

למעלה