מה אפשר לעשות?

מה אפשר לעשות?

שלום לכולם וברכות על הפורום החדש והחשוב! רציתי לשאול מה אנחנו יכולים לעשות כדי לעודד ייצור ושימוש של אנרגיה נקיה? מה עם תחנות סולאריות ורוחיות בנגב המדהים שלנו? ושוב ברכות.

תחנת כוח סולרית טוב או רע ?

שבוע טוב. נהוג לחשוב שתחנת כוח סולרי תהיא נקיה לחלוטין ולא פוגעת כלל בסביבה. אומנם ? ישנם מספר פרמטרים ל"מדידה" של תחנת כוח. אחד הפרמטרים הוא "מגה וואט למטר מרובע", הכוונה היא מה הוא השטח שצריך "לקחת" מהטבע בשביל לייצר 1 מגה וואט ? מבלי לבדוק יותר מידי אני די בטוח שבשביל להקים תחנת כוח סולרית צריך "לקחת" הרבה מאוד שטח מהטבע. כמות האנרגיה שמגיעה עלינו מהשמש גדולה מאוד אבל היא מפוזרת על שטח ענק ולכן "ריכוז" האנרגיה הסולרית נמוך. המושג "אנרגיה נקיה" לא יהיה נכון לעולם במלוא מובן המילה, היות ו לכול מטבע יש 2 צדדים. נצל"ש קטן: קישור לאתר עם תמונות של אוסףהבקבוקים המיניטוריים שלי

tzvika210

New member
../images/Emo13.gifיש מקום

אין בעיה של תפיסת מקום אפשר הרי לשים פאנלים סולארים על הגג

תודה - הדבר הראשון זה הרצון לשנות

ובהמשך, ללמוד ממדינות אחרות כדוגמת קנדה ובריטניה שלהן הרבה פחות אנרגיה סולארית ובכל זאת יש אפשרות לפנות לארגונים שמקבלים תמיכה מייעצים ומקדמים פרוייקטים כגון אילו, בריכות מחוממות ע"י אנרגיה סולארית וגם פרוייקטים לתאורה כולל חיסכון אנרגיה בבתים, אך גם שם זהו אחוז קטן מכלל משק האנרגיה. אם הוזכרה בריטניה אז יש לציין שבמחקר שנעשה נמצא שמכשירי הבידור הביתיים צורכים אחוז נכבד ומכביד של אנרגיה במיוחד לאור זאת שבהרבה מקרים גרים בודדים ובודדות בבתים ובדירות הללו. דבר נוסף הוא השקעה מתמשכת במדייה, פירסום לכיוון האנרגיה הנקיה, הנושא יחלחל לציבור ובמיוחד לצעירים, העולם כבר בכיוון במחקר וביצוע בואו לא נשאר כמה מחזורים אחורה! ניתן להתחיל עם חיסכון באנרגיה, בצורה מאוד פשוטה להחליף את הנורות בבית לנורות חסכוניות (מבחינת Lumi הן נהדרות), הנה אני מצרף גם מוצר מזון במקרה זה אטריות אורז שהחימום שלהן מרתיחה הוא 3 דקות ואח"כ הן מתבשלות במיים ללא צורך בהמשך חימום. הבהרה - הכוונה היא לא ללכת לכיוון של לחפש רק מוצרים כאלו, אלא להגביר את המודעות. באופן מפתיע בקניה יש את השימוש הנרחב ביותר במטענים סולארים לטלויזיות שחור לבן קטנות. האם אתה עוסק בתחום שיכול תרום לנושא או שיש לך אפשרות לקדם את הנושא תתחיל לפעול, נשמח לשמוע ממך, יובל זמירי

.

כן , קרוב לתחום. נושא איכות הסביבה (הגנת הסביבה) כפי שזה נקרא היום אחד הצרכני התקציבים הגדולים במפעלים. קל לטפל במפגעים הגדולים, הבעיה היא חינוך הדור הבא. אין לנו תרבות "שמירה על הסביבה", תמיד יש משהו יותר בוער.

למעלה