מה אתם מציעים

מה אתם מציעים

יש לי טריגרים כאלה שקשורים ליחסי אנוש וזוגיות שגורמים לי מטרד רב, יוצרים חוסר שקט ומטרידים את מנוחתי. אני לא יודע מהם בדיוק.. אני רק יודע שבגלל אותם טריגרים גם התפקוד שלי שלי משתנה וכשעולה הסיטואציה בה אני עם בחורה שאני מחבב, או שאיפהשהו חשוב לי למצוא חן, התפקוד שלי נפגע ברמות קשות.. אני אומר דברים חסרי טקט וכל הזרימה שלי נפגעת ואני לא מצחיק ולא נהנה ולא חופשי ובסופו של דבר זה גם הורס את הסיטואציה ברמה כלשהי. וכל הסיפור הזה מכניס אותי ללופ שאפילו שאני לבד בבית אני מרבה לחשוב על זה ועל איך אני פותר את זה או מנסה לחשוב על בדיוק אני אמור לעשות את העבודה.. ואפשר לומר שרוב היום אני עסוק בזה באובססיביות. אה.. ומיותר לציין שאני מאוד בודד 95% אחוז מהזמן. אשמח לקצוות של חוט.. תודה.

מחשבות

יקירי, כצעד ראשון, מזמין אותך לרשום את השיחה הפנימית במצב שתיארת. לרשום - ללא צנזורה. כל מחשבה שעוברת, בין אם היא נראית לך רלוונטית בין אם לא. כל מחשבה שהיא, עליך, עליה, או על כל נושא שבעולם. וכשאתה רושם, אם יעלו שם מחשבות - "זה לא רלוונטי", "זה לא זה", זה לא יפתור", ... - תן להן לעלות ולחלוף, על תלחם בהן, וזה לא אומר שאתה חייב להאמין להן. לאחר שרשמת יהיה לך מרחב שלם לחקירה וצמיחה. מדובר בתהליך, לא בתרופת פלאים. "טיפ" נוסף - התרשמתי ממכתבך שאתה מתייחס לנושא כאל בעיה. אם זו אכן ההתייחסות שלך, מזמין אותך לחקור את המשפט "יש לי בעיה ביצירת זוגיות". אור ואהבה

אתמול עשיתי את העבודה

על כל מיני משפטים מעניינים .. אחד המשפטים החזקים היו "אני לא מספיק טוב בשבילה" ויצאו היפוכים מעניינים, אחד מהם היה - אני לא מספיק טוב בשבילי, ושחשבתי על זה לעומק הגעתי למסקנה שאני לא מספיק לי.. זה לא מספיק, לכן אני מחפש אותה.. לכן אני צריך עוד משהו חוץ ממני.. כי אני לא מספיק.. וזה היה חזק. ועוד היפוך גאוני שיצא זה - אני לא מספיק רע בשבילה .. וכמו שאני מכיר את הבחורה.. אין נכון מזה. קיצור.. העבודה שלי עוד לא נגמרה.

מה זה אומר "מספיק" ? ../images/Emo189.gif

זה מחזיר אותי לדיון שעלה פה פעם בנושא "הפוטנציאל" מי מבטיח לנו שאי פעם "נגיע" למה שאנו מאמינים שזה "מה שאמור להיות" / ל - "מספיק"? זה נורא כואב בחוויה שלי "לרדוף" אחרי משהו וירטואלי כזה . וזו כל מהות 'העבודה' - ללמוד לאהוב את מה שיש בתוך הרגע הקיים ולחיות הוויה של זה ה 100% של הרגע הקיים וזה בעצם הכל. תרגיל שאני מצאתי שמאוד עוזר ומעצים בתהליך החיבור אל עצמנו לרשום 100 (כן 100, לא התבלבלתי במספר) דברים שאתה אוהב ומעריך בעצמך (כשאנו יכולים לראות את זה ולהכיר בזה, הרבה מהכוח של "לא מספיק" מתערער מעצמו ומקבל נקודת מבט חדשה - בדיוק כמו בהיפוכים) אשמח לשיתוף שלך חיבוק ושבת שלום טל

אני לא "מספיק רע" בשבילה- ../images/Emo4.gif

דא?????? זה מי שאתה בוחר /רוצה להיות? אנחנו לא יכולים לזייף את עצמנו כל זיוף מתגלה בסופו של דבר לאורך הזמן. זה מזכיר לי שלפני כמה שנים מישהו שמאוד אהבתי אמר לי - "אני לא יכול להיות איתך כי את לא מספיק רעה אליי. תהיי רעה אליי" אז בחרתי לוותר עליו למה? כי אם הייתי נהיית רעה וביצ'ית למישהו שיקר לי אני לא הייתי בסופו של עניין יכולה להיות איתי ובסופו של עניין אני אמורה קודם כל לאהוב את מי שאני כי אני זו שחיה איתי 24 שעות ביממה ואני יוצרת את מי שאני בוחרת להיות תודה איש על השיתוף שבת שלום שוב טל
נ.ב הייתי חוקרת את המשפטים "אני לא מספיק רע בשבילה" או "אני צריך להיות רע בשבילה" או - לבחון איפה ההוכחה שלך של "אם הייתי "רע " אליה היא היתה נשארת איתי" האם זו אמת? אתה יכול לדעת את זה בוודאות? איך אתה מגיב כשאתה מאמין למחשבה הזו? מי תהייה בלעדיה? היפוכים - אם הייתי טוב אליה היא היתה נשארת איתי (ופה השאלה מה זה בכלל טוב /רע ) - אם הייתי רע אליה היא לא היתה נשארת איתי. - אם הייתי רע אליי הייתי נשאר איתי (הייתי בודקת אולי זו אמונת יסוד) - אם היא היתה רעה אליי הייתי נשאר איתה (- כמה זה נכון בחייך לגבי מי שמעניינת אותך) (שני ההיפוכים האחרונים מחברים אותי לתרגיל שרשמתי בהודעה הקודמת של אהבת העצמי)

את.. בכלל לא הבנת

לרגע לא חשבתי או רמזתי שאני צריך להיות רע בשבילה .. תקראי את ההודעה שלי שוב, "אני לא מספיק רע בשבילה" זה היפוך מעניין שיצא מחקירה שעשיתי .. זה לא משהו שאני מאמין או חושב.. זה פשוט נקודה מעניינת. אני בן אדם טוב ואוהב את זה ככה. ההיפוך הזה מראה שהיא מחפשת משהו הרסני אולי .. שזה לא קשור אלי. אהבתי את ההיפוך הזה.

../images/Emo42.gifאתה צודק... אני לא מבינה...

וזה גם לא יכול להיות התפקיד שלי זה יכול להיות רק התפקיד שלך. איך אנחנו בכלל יכולים "להבין" מה מישהו אחר מרגיש ? השאלה היא אם אתה מבין אותך? וכן קראתי את ההודעה שלך אני מציעה שוב לחקור את המשפטים בנוגע "לרע" נכון זה יצא בהיפוכים אבל זה יצא ממך ולכן זה קיים איפשהו בתוכך (הייתי גם חוקרת עוד מחשבה שיצאה ממך - "היא מחפשת משהו הרסני") הנסיון שלי בתרגול העבודה מראה את הקסם שיש בנסתר יש לנו כל כך הרבה מחשבות ואמונות נסתרות שמנהלות אותנו ואנחנו אפילו לא מודעים להם והחקירה מגלה את זה בצורה מדהימה. זה מה שאני אוהבת בעבודה את הקסם שבפשטות ובמקביל בהפתעות ובעומקים שבה. שולחת לך אהבה למה? כי ככה מרגיש לי שיהיה שבוע נפלא טל

אבל אין לי מחשבה כזאת בכלל

שהיא מחפשת משהו הרסני .. אני בכלל לא חושב שהיא מחפשת משהו הרסני, למה לי לחקור את זה? נראה לי שאת סתם משליכה עלי את מה שאת מאמינה שאני כדי ללמד אותי משהו.. אני לא מתחבר לזה.

אם אתה אומר אתה יודע../images/Emo140.gif

חומד אני בכלל לא יודעת מי אתה. ואני לא מתיימרת לדעת. אני רק קוראת מה שאתה כותב תראה איך המיינד שלך מתגונן על מה הוא מנסה לגונן? יודע מה גיליתי בכל תהליכי המודעות שאני עוברת ועם 'העבודה' במיוחד? שאנחנו חושבים שאנחנו מכירים את עצמנו עד שתוך כדי תהליך אנחנו לומדים להשליך כל מיני "עטיפות" ואמונות יסוד שנטמעו בנו והן באמת לא מי שאנחנו, וכשהן יורדות אנחנו מגלים את האני האותנטי שלנו. ושם נמצא החופש האמיתי. אני לא יודעת אם ומה אתה חושב בקשר ל"הרסני" אני פשוט קראתי מה שאתה כתבת ואני מצטטת "ההיפוך הזה מראה שהיא מחפשת משהו הרסני אולי " ואולי באמת לא הבנתי מה שהתכוונת חומד בכל מקרה קח מפה רק מה שמתאים לך ומה שלא אז לא שיהיה אחלה שבוע טל

יעל :-)

New member
אולי כדאי לחדד את עניין ההיפוכים?

מרגיש לי שחלק מהדברים שנכתבו פה על ידי מדען חלל הם פשוט נסיונות לעשות היפוכים למחשבה מקורית שעלתה לו. לפעמים אנחנו מנסים להפוך ולשנות מבחינה טכנית את המשפט, אבל לא בהכרח שאנחנו מתחברים למשפטים שיוצאים. אם אני הבנתי טוב, המטרה היא להפוך את המחשבה ולראות אם אנחנו מתחברים למה שיצא, אם אנחנו יכולים למצוא שההיפוך אמיתי או נכון. אם כן, עושים עם זה תהליך. אם זה משהו שבכלל לא מדבר אלינו, אז אפשר לשים את זה בצד. אולי פשוט דברים נכתבו פה בתור היפוכים ללא כוונה או חיבור אמיתיים. הרגשתי פשוט צורך להגיד את הדברים. טל, את מוזמנת לחדד את עניין ההיפוכים או לתקן אותי במידה וטעיתי.

כדי להבין

את הנושא צריך קודם להבין מהו היפוך. היפוך הוא בסך הכל אפשרות. דרך ההיפוכים אנחנו מספקים למיינד (שננעל קודם על אפשרות אחת) אפשרויות נוספות. מרבית ההיפוכים הם סיפורים בעצמם. השאלה "איפה זה אמיתי עבורך" מכוונת לראות שגם האפשרות (או הסיפור) הזאת תיתכן. לכן, אין היפוך אמיתי או לא. "אני לא מספיק רע בשבילה" - ייתכן. אפילו אם זה לא העסק שלי, זו עדיין אפשרות. כמובן, גם את המשפט הזה אפשר לחקור. אני חושב שהמדען תמצת את זה בצורה מאוד יפה - העבודה שלי עוד לא נגמרה. חוצמזה, בנושא העבודה מה שפחות "להבין" - עדיף
אור ואהבה

ההיפוכים../images/Emo131.gif../images/Emo213.gif

אני מצטרפת למה ש AWERNACE רשם. ויעל אני עונה לשאלה שלך- 4 השאלות נועדו לבחון את האמיתות והוודאות של המחשבה שגורמת לנו סבל. ההיפוכים מאפשרים לנו בעצם להביא עוד נקודת מבט לאותה "אמת" שאנו מאמינים בה. ובכך הרבה פעמים מביאים הקלה. אם למשל אני מגלה בחקירה של משפט "אני לא מספיק טובה בשבילו" את ההיפוך - "אני לא מספיק טובה בשבילי" אני יודעת שעם ההיפוך הזה יש לי גם מה לעשות במציאות - כי זה קשור אליי וכן זה לא תמיד נעים לגלות משפט שכזה על עצמי אך זה נותן לי הכרה במקור האמיתי של הכאב שלי כי האחר הוא רק השלכה של המיינד שלי. (ז"א אם אני מאמינה לפי ההשלכה של המיינד, ש"אני לא מספיק טובה בשביל מישהו אחר" ,זה רק נועד להראות לי שאני מאמינה שאני לא מספיק טובה בשבילי- ופה יש לי כח ליצור שינוי.) ומהניסיון שלי גיליתי שאכן יש היפוכים שהם פתאום רוטטים לי באופן שמגלה לי עוד אמיתות עליי - שבכלל לא חשבתי עליהם קודם שמביאים לי המון אור ושלווה. ויש היפוכים שלעיתים כשאני אומרת אותם מביאים לי תחושה של מצוקה - ואז אני יודעת בוודאות שבעבורי זה משפט לחקירה בפני עצמו. למשל אם יש היפוך - אני לא מספיק רע בשבילה (מדען חלל - אני לא טוענת עכשיו שזה קשור אליך - אני רק משתמשת בזה כדוגמת המחשה לפי כל ההתכתבות שהיתה פה) אז אם אני מאמינה במשפט שכזה שיכול להיות אפשרי- אז לי זה אומר שמשהו במערכת האמונות שלי מפריד את המציאות לטוב /רע והלוא 'העבודה' - אומרת שאין בכלל דבר כזה אין טוב או רע זה הכל שיפוט של המיינד והשלכה שלו. בשבילי גם ההיפוך "אני לא מספיק רע בשבילה" אומר לי למשל - שיש חלק בי שאולי מאמין שצריך להתנהג בדרך מסוימת מול אנשים כדי לקבל משהו מהם - למשל להיות "רעה" אל אנשים מסוימים. וברור שזה לא "הגיוני" אך זו בדיוק 'העבודה' - לחקור הרבה אמונות נסתרות בתוכנו שהן ממש לא "הגיוניות" וגורמות לנו כל כך הרבה סבל ועד שאנו לא חוקרים אותן הן מנהלות אותנו. ההיפוכים בחוויה שלי מרחיבים את האופן שבו אני מגלה שאני רואה את האמת. זה הכל ואם אני מגיבה פה למישהו - וזה מעורר תגובה כלשהיא של אי נוחות זה מקום לבדוק למה. אם מישהו היה אומר לי שאני בלונדינית - זה מקסימום היה מעורר בי חיוך- כי אני יודעת לפי המיינד שלי שאני לא וזה גם לא גורם לי מתח או לחץ ולכן אני גם לא אחקור את זה אך אם מישהו אומר לי משהו שמעורר בי חוסר שקט- אני מבינה שהוא מאיר לי אל משהו שמבקש התבוננות בתוכי. ופה יש לנו את 'העבודה'. וכמו תמיד- אתם תמיד יכולים לקחת מפה מה שמהדהד לכם ולהשאיר את היתר חיבוק ואהבה ותודה רבה על כל הדיון בעניין, כי בחוויה שלי זה עורר הרבה נקודות חשובות למחשבה ואני מוצאת שמשפט כמו "אני לא מספיק טוב/ה" - זו מחשבה שהרבה מאוד אנשים יכולים להזדהות איתה וזה מעורר חומר ל'עבודה'. אז תודה לכולכם בדיון הזה ומזמינה אתכם להמשיכו ולפתחו זה מאיר אל כולנו באהבה טל
נ.ב מדען חלל תודה- כי כשרשמתי "בעבורך" את התרגיל של לכתוב 100 דברים שאתה אוהב ומעריך בעצמך - גם עשיתי אותו בעצמי - עוד פעם - מעין תזכורת לאישה שאיתי :) וזה תמיד בעבורי הכרה שאני חיה עם אישה שאני אוהבת ומעריכה -ואני יכולה להכיר על כך תודה. כלי נפלא לשחרור מהצורך באישור אהבה והערכה שבאים מבחוץ. טל

izackv

New member
מה קורה ב 5% מהזמן שבהם אתה לא בודד?

איזה פעילויות? עם איזה אנשים? מתי? איזה תפקיד אתה ממלא בזמנים האלה? מה אתה מרגיש כלפי מערכות היחסים האלה? "יש לי טריגרים" מרמז שהבעיה לא קשורה אליך... יש לך משהו והוא עובד באופן אוטומטי. אולי כדאי לנסות ניסוח אחר שמרגיש קשור יותר אליך ואל התחושות שלך. אגב, התת מודע הוא ייצור חזק מאוד אבל חסר כל יכולת שיפוט. תשכנע אותו שיש לך בעיה ושזה בגלל טריגרים חיצוניים שיש כלפיהם תגובה מותנית ואוטומטית והוא אכן יגיב כפי שאתה מצפה ממנו

ככה

מפגשים עם חברים, טלוויזיה מחשב ועוד הרבה דברים.. מה זאת אומרת איזה תפקיד אני ממלא? אני נמצא שם וכיף לי. אני מרגיש נפלא כלפי מערכות היחסים האלה. בקשר לזה שהבעיה לא קשורה אלי ... אני באמת לא חושב שהיא קשורה אלי ברמה הזאת.. אני לא שולט בזה, זה פועל מעצמו.. יפה שאתה רוצה ניסוח אחר שקשור אלי, גם אני רוצה.. אולי אם הייתי יודע הייתי שולט בזה. חן חן.

izackv

New member
לא מסובך למצא ניסוחים אחרים...

קודם כל התשובה הראשונה שלך גורמת לי לחשוב שוב על ה "95%" האם 95% מהזמן אתה מרגיש בודד? (משפט פוטנציאלי לעבודה) לי אישית נראה שמדובר בהרבה פחות. בגלל התשובה שלך לפוסט של awareness אני מניח שמדובר בעיקר על קשר מסויים עם בחורה מסויימת שגורם לך להשליך ממנו על כלל יחסיך האישיים. האם כל הקשרים שלך עם בנות עונים וענו לתאור שתארת? (עוד משפט פוטנציאלי לעבודה) "איזה תפקיד אתה ממלא?" הסיבה המקורית לשאלה הייתה בגלל שבכל מערכת יחסים אנחנו בוחרים תפקיד מסויים (ולא בהכרח בכל מערכות היחסים נמלא את אותו תפקיד) למשל - יש את זה שמוביל, את זה שמחליט, את זה שמארגן, את זה שמצחיק, את זה שבמביא את המוזיקה, את זה שמביא את אחיו, את זה שנגרר ועוד ועוד ועוד... עם החברים שלך, בפינה שבה אתה מרגיש בטוח ונוח, איך אתה מתנהג? אולי זאת צורת ההתנהגות שתתאים לך גם כשאתה בחברת בנות? לפעמים כשמנסים לשחק דמות שלא ממש מתחברים אליה, קשה... וקצת לגבי "טריגר" נתחיל מתאור של מה שכתבת: - ה"טריגר" מופעל כשאתה בחברת בחורה שמוצאת חן בעינך או בסיטואציה שחשוב לך למצא חן. - ה"טריגר" גורם לך לפגיעה בתפקוד, דיבור חסר טקט, נסיון לא מוצלח לשעשע, חוסר חופשיות וחוסר הנאה. מה שמפריע לי זה העובדה שכביכול ה"טריגר" גורם לך ולא "אתה" עושה דברים. זאת בריחה מאחריות במידה מסוימת (אפילו אם רק סמנטית) ניסוחים אחרים אפשריים: - כשחשוב לי למצא חן, זה מתסכל אותי וגורם לי לחוסר הנאה. - כשחשוב לי למצא חן, אני נכשל. - כשחשוב לי למצא חן, זה גורם לי למתח, לביקורת עצמית מוגברת ולחוסר חופשיות. - כשחשוב לי למצא חן, אני לא מוצא את המילים הנכונות. - כשחשוב לי למצא חן, אני מגלה שאין לי מושג מה הן המילים הנכונות וזה גורם לי להתבלבל. אני בטוח שאתה יכול למצא ניסוחים שיתאימו לך הרבה יותר ושיהיו נקודת יציאה טובה ל"עבודה" חשוב להבין שלא מדובר בטריגר קוסמי חיצוני שמופעל ללא שליטתך. כי אז באמת עבודה עצמית לא תוכל לשנות אותו. מדובר בסך הכל בהרגשות וצורת התנהגות שלך שנובעות מציפיות/אמונות/הנחות שגם הן שלך. ואת זה אין שום בעיה לשנות בעזרת "עבודה"

בכוונה השתמשתי במושג טריגר

ולו בגלל שזה מהות העניין .. שאני לא יודע מהו הדבר .. בדוגמאות שלך אתה הפכת את הטריגר לנושא של מציאת חן, שלא אכחיש שזה נושא מאוד גדול לעשות עליו את העבודה.. ואני עושה עליו את העבודה הרבה.. אני פשוט מרגיש שזה לא נוגע לחלוטין בנקודה החשובה שאין לי מושג מה היא. זה כל מיני אמונות מאוד עמוקות הנוגעות לנושא של מציאת חן.. אני כבר 10 שנים יודע שהניסיון למצוא חן רק הורס.. אז אני עובר כל מיני שלבים.. כמו לנסות להראות שאני לא מנסה למצוא חן.. כדי למצוא חן :) .. בקיצור אני עובד על עצמי הרבה וכבר לא רואה את האמת או את הכנות שלי. בקיצור אין לי מושג מה אני אומר .. בינתיים אני עושה את העבודה על מה שאני כן יודע.

izackv

New member
אתה מחזק את הנושא של "למצא חן"

"אמונות עמוקות הנוגעות לנושא של מציאת חן" אני מרגיש שזה בדיוק השורש. ויש כאן הרבה מאוד משפטים שמסתובבים סביבו. "אני כבר 10 שנים יודע שהנסיון למצא חן רק הורס" האמנם? תמיד? איך אתה מרגיש כשהמשפט הזה לא נכון? משפטים הופכיים? יש לי הרגשה שהכל מסתובב סביב הרצון "לשאת חן" מה בדיוק גורם לנו לשאת חן בעיני אחרים? למה אכפת לנו אם אנחנו נושאים חן בעיניהם? האם אותה התנהגות תישא חן בעיני כולם? עד כמה זה בסדר "לזייף" את מי שאני בכדי לשאת חן? מה הערך של כנות? האם אני יכול לשאת חן בעיני אחרים אם אני לא מוצא חן בעיני עצמי? ואם אני אשא חן בעיני אחרים בשעה שאני עצמי מתבייש בהתנהגותי, האם זה מה שיגרום לי להרגיש טוב? הרבה שאלות קשות. הרבה עוגנים לבצע עליהם עבודה. אבל בסך הכל אין שום "טריגר". אתה רוצה מאוד לשאת חן. בשביל זה אתה מוכן לעשות הרבה מאוד אבל זה לא מצליח לך (או שככה אתה מרגיש) זה לא מצליח לך כי לא באמת ברור לך מה צריך לעשות כדי לשאת חן וגם כי כשאתה עושה מה שאתה חושב ש"צריך" לעשות, זה לא מרגיש לך "נכון". כשמנסחים את זה ככה, אין שום מפלצות (טריגרים) דימיוניות להלחם בהם. לא? --- לדעתי.

אין לי ויכוח איתך

אם לא הבנת.. מלחתחילה לא באתי להגיד שיש טריגרים ..ברור לי שזה הכל אני ושברגע שאני אהיה מודע לאוטומט שלי אז דברים יתחילו להסתדר. אבל אין לי ספק שאני לא מודע לזה.. אני לא יודע מה מפעיל אותי.. וזה מה שאני בא להגיד פה.. ממש לא להתחמק מאחריות או להגיד שזה בידיי אלוהים או הגורל.

הצורך באישור אהבה והערכה../images/Emo23.gif

הי איש יקר הייתי מתחילה בחקירת המחשבה "היא צריכה לחבב / לאהוב אותי" או "אני צריך למצוא חן בעיניה" התשובות פשוטות ונמצאות אצלך בהישג יד
אני אשמח לשמוע מה גילית חיבוק ושבת שלום טל

כן

חקרתי עשרות משפטים בסגנון הזה על שלל בנות ואנשים .. הבורג הזה תקוע חזק.. אבל אני מאמין שהוא משתחרר לאט לאט.

למעלה