מה בין מזומן וצ'ק לתשלום מע"מ...

מצב
הנושא נעול.

שלום!
הזמנתי איש מקצוע לתקן תקלה בביתי.
רציתי לשלם לו בצ'ק- ענה לי שאז יצטרך להוסיף מע"מ לסכום שאמר לי.
חיפשתי מזומן - לא היה לי מספיק, אז נתתי לו צ'ק (מזומן ) שעליו הוא הוסיף את המ"עמ ובסופו של דבר גם לא נתן לי חש מס קבלה...
האם הוא עבד עלי? מה זה משנה בעצם אם נותנים צ'ק או מזומן?
למה אמר לי שחייב להוסיף מעמ לצק דבר שניתן לוותר עליו עם התשלום הוא במזומן? ואדגיש - בסופו של התהליך הזה גם לא נתן לי קבלה, האם זה אומר שבעצם לקח את כל הסכום (100אחוז) לכיסו הפרטי?

JochaSchwartz

New member
תשובה

שלום!
חיפשתי מזומן - לא היה לי מספיק, אז נתתי לו צ'ק (מזומן ) שעליו הוא הוסיף את המ"עמ ובסופו של דבר גם לא נתן לי חש מס קבלה...
למה אמר לי שחייב להוסיף מעמ לצק דבר שניתן לוותר עליו עם התשלום הוא במזומן? ואדגיש - בסופו של התהליך הזה גם לא נתן לי קבלה, האם זה אומר שבעצם לקח את כל הסכום (100אחוז) לכיסו הפרטי?
תשובה
חוקית - אין הבדל בין תשלום במזומן ובין תשלום בהמחאה לעניין מע"מ - מתשובתו ניכר שבמזומן הוא מעלים הכנסות, ולא מדווח למע"מ.
מכיוון שהוא לא הביא לך קבלה, לא ניתן לדעת האם הוא שילם מע"מ כחוק, נתין להניח שלא.
נתין לפנות ל"קו הצדק" (תמצאי בגוגל) של מס הכנסה ולמסור את הפרטים הלרוונטים על מנת שיבדקו את העניין.

מדוע בקש בעל המקצוע תוספת מע"מ בגין תשלום בהמחאה

שלום!
מדוע בקש בעל המקצוע תוספת מע"מ בגין תשלום בהמחאה
אפרת שלום,
מאחר שבעל המקצוע לא בקש להוסיף מע"מ על תשלום במזומן, ככל הנראה ובזהירות המתבקשת, לא הייתה לו כוונה לדווח על תקבול זה לרשויות המס.
מאחר ששלמת בהמחאה שאותה הוא חיייב להפקיד לחשבונו, הוא בקש להוסיף את המע"מ שכן הפקדה זו בחשבונו עלולה להתגלות על ידי רשויות המס.
הוא היה חייב לתת לך קבלה וחשבונית מס בגין התשלום. אולם, יתכן והוא הוציא קבלה ו/או חשבונית מס אולם לא מסר לך אותם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה