מה דעתכם על ChatGPT ו-OpenAI?

d70

Well-known member
fad

תן לו לפתור את מועד ב' 2014 של אריה רוזין במעגלים אנלוגיים...
צחוק צחוק, בינתיים הוא עובר מבחני עו"ד, מנהל עסקים ורפואה בארה"ב. לא בהצטיינות, אבל עובר.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
צחוק צחוק, בינתיים הוא עובר מבחני עו"ד, מנהל עסקים ורפואה בארה"ב. לא בהצטיינות, אבל עובר.

תו לו לפתור את מועד ב' מ-2014 של רוזין במעגלים אנלוגיים.
אני רוצה דרך מלאה...

d70

Well-known member
תו לו לפתור את מועד ב' מ-2014 של רוזין במעגלים אנלוגיים.
אני רוצה דרך מלאה...
אני לא זוכר שהממשק מקבל ומפענח תמונות (דיאגרמות מעגלים).
מה שכן, היו כמה חברה בעבודה שרבו על דרך לפתרון שאלת הסתברות והוא נתן את הנוסחא המלא לפתרון.

AnarchistPhilosopher

Well-known member

AnarchistPhilosopher

Well-known member
התכוונתי שישתמשו בצ'אטבוט בשביל להוכיח/להפריך את ההשערות...
אתם כל כך מתפלאים מהצ'אטבוט הזה, אבל אני לא בטוח עד כמה הפליאה הזו שווה משהו.
שיתחיל בלפתור את מועדי א' ו-ב' מ-2014 של רוזין ומשם נתקדם הלאה... עד אז זה סתם קוריוז.

d70

Well-known member
התכוונתי שישתמשו בצ'אטבוט בשביל להוכיח/להפריך את ההשערות...
אתם כל כך מתפלאים מהצ'אטבוט הזה, אבל אני לא בטוח עד כמה הפליאה הזו שווה משהו.
שיתחיל בלפתור את מועדי א' ו-ב' מ-2014 של רוזין ומשם נתקדם הלאה... עד אז זה סתם קוריוז.

צריך לעשות תיאום ציפיות.
בסופו של דבר הוא מכיר רק את הדאטהבייס שהוא אומן אליו, הוא פשוט מכונת חיפוש מתקדמת.
אם תחפש הוכחה קיימת - הוא יביא אותה.
שאלות במקצועות שמאופיינות בשליפת ידע כמו רפואה ועריכת דין הוא עושה מספיק טוב בשביל לעבור מבחנים שאנשים מתמודדים איתם.

זה קוריוז אם אתה לא מבין את המטרה שלו ולא מבין למה הוא לא מבצע מחקר (או לענין הפורום -קידוד) .
זה לא קוריוז אם אתה משתמש בו לשליפת נתונים.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
צריך לעשות תיאום ציפיות.
בסופו של דבר הוא מכיר רק את הדאטהבייס שהוא אומן אליו, הוא פשוט מכונת חיפוש מתקדמת.
אם תחפש הוכחה קיימת - הוא יביא אותה.
שאלות במקצועות שמאופיינות בשליפת ידע כמו רפואה ועריכת דין הוא עושה מספיק טוב בשביל לעבור מבחנים שאנשים מתמודדים איתם.

זה קוריוז אם אתה לא מבין את המטרה שלו ולא מבין למה הוא לא מבצע מחקר (או לענין הפורום -קידוד) .
זה לא קוריוז אם אתה משתמש בו לשליפת נתונים.
עוד מנוע חיפוש... קוריוז.

d70

Well-known member
תראה לי משהו שהבוט מסוגל לעשות שמנוע חיפוש לא מסוגל.

לצערי מהנדסים רבים לוקים בראיית מנהרה ומסתכלים רק על עניין ההנדסי נטו ומתעלמים מהעניין השיווקי צרכני והאופציות העתידיות.
מה שהופך אותו לפופולארי זה הממשק שמאפשר להזין לו שאלות והוראות בשפת בני אדם ולא ע"י "מילות חיפוש", ומצד שני לתת בחזרה תשובה בשפת בני אדם ולא "לינקים".
אני מקביל זאת לקפיצה שנעשתה בעולם המחשבים, שהממשק השתנה מממשק של טרמינל לממשק גרפי. בזמנו זה מה שהנגיש את המחשבים לאוכלוסיה הכללית ולא רק לחנונים שיודעים DOS.
מניסיון העבר, ברגע שיוצאת טכנולוגיה שהופכת לפופולארית יגיעו גם המשקיעים. ואז כמו עם הייפ ה"סייבר" בקרוב אתה תתחיל לראות מלא השקעות וחברות שמפתחות טכנולוגיה של "תואם GPT".

האם הוא מושלם? בוודאי שלא. כרגע מחקרים מראים שהוא פחות מדויק מגוגל מבחינת חיפוש.
אבל ככה זה, טכנולוגיות יוצאות לשוק בד"כ לא אפויות, לאורך זמן מגיעים השיפורים עד שהמוצר בשל טכנולוגית (לדוגמא מצלמות דיגיטליות, סמארטפונים וכו')
לדעתי אחד הדברים הראשונים שיקרו זה לחבר מערכות AI גם לאינטרנט לצורך השלמות. ואז למעשה יהיו לך 2 אופציות:

GPT משולב גוגל(טוב כרגע זה כנראה יהיה BING)
או רק גוגל.

לגבי שאלך, פשוט תדפדף בניסיונות של אנשים אחרים.

BravoMan

Active member
אני מורה לאנגלית, ניסיתי לשאול את הצאט על סיפורים באנגלית למתחילים והוא אשכרה כתב לי מאפס סיפור. אני מאמינה שזה יעלה את רמת הלימוד בארץ אבל ללא ספק צריך למצוא מה עושים עם העבודות בית ושיעורי הבית
כבר מפתחים כלים לזהות עבודות שנכתבו ע"י AI, תוך שימוש ב-AI:

כמובן במקביל יש משחק של חתול ועכבר לעבוד על כלי הזיהוי.

מי ינצח? נחיה ונראה, אבל אולי דווקא נקבל מזה שיטות לימוד חדשות ויעילות יותר...

Nuke1985

Active member
יש כלי דומה שנקרא chatsonic , שנראה שהוא שהוא דיי מומלץ כלאלטרנטיבה (הוא חלק ממוצר שנקרא writesonic) מה שנראה שטוב בו יותר זה שלפחות לפעמים הוא מספק מקורות (כמו ויקיפדיה), שאלתי אותו משהו והוא נתן תשובה אבל מה שהופיע במקור שהוא ציטט שונה ממה שהוא כתב, אומרים שchatgpt מחרטט בביטחון וכנראה שהסיבה היא קריאה לא טובה של המקורות, אבל לפחות הוא נותן מקור שאתה יכול לבדוק (ואם זה המצב למה לא להשתמש סתם בגוגל?).

לשם השוואה במקור היה כתוב:

When comparing employee performance between nondiverse and diverse organizations, Gartner research shows a 12% diversity boost, with similar improvements in employee retention.

הוא "שידרג" את הראיות:
Studies have demonstrated that organizations with a higher level of diversity have seen a 12% boost in performance when compared to non-diverse organizations [1].

למעלה