מה דעתכם

UsUL2BLove

New member
מה דעתכם

אני מתאמן כבר חודשיים 4 פעמיים בשבוע כל אימון 50 דקות 500 קלוריות על הליכון בן 21 גובה 178 משקל 84 שקלתי 94 לפני חודשיים כמה לדעתכם ארזה אם אצרוך כל יום 1500 קלוריות ביום כשאני מתאמן בתדירות זו. רוצה לשקול 75 תוך חודש נוסף האם אפשרי ואם כן כמה קלוריות ביום לצרוך? תודה

ירידה תקינה במשקל

שלום לך, קודם כל כל הכבוד על המוטיבציה והרצון להגיע למשקל שהוא תקין עבורך. משקל תקין קובעים על פי הנוסחא הפשוטה BMI - משקל חלקי גובה בריבוע, הבעיה עם נוסחא זו שחסרים בה פרמטרים נוספים כגון גיל, מין, מבנה גוף, הרכב גוף ולכן נוסחא זו מתאימה לרוב האוכלוסיה ופחות מתאימה לספורטאים בעלי מסת שריר גבוהה. לפי נוסחא זו המשקל המתאים עבורך הוא בטווח 75-80 ק"ג. ירידה תקינה במשקל היא ירידה הדרגתית ולא מהירה כפי שנראה לפי הנתונים שציינת. ירידה תקינה במשקל היא ירידה של 0.5-1 ק"ג בשבוע, כלומר 2-4 ק"ג בחודש, כמובן שקצב הירידה במשקל תלוי בגורמים רבים ובינהם: גיל, הרכב גוף ומין. כלומר, בחור צעיר ירד יותר מהר במשקל בהשוואה לאישה מובגרת. אז לשאלך, ירידה של 10 ק"ג בחודש זאת ירידה מהירה מידי ובטח שלא מומלצת. אני ממליצה לך לבצע את השינוי בהדרגה גם בנושא התזונה וגם בנושא הפעילות הגופנית כי בסופו של דבר המטרה היא לשמור על משקל גוף תקין ולבצע פעילות גופנית כל החיים כך שחשוב לבצע את הדברים בצורה נכונה ומתונה. לא הייתי ממליצה לך לצרוך פחות מ- 1800 קק"ל ליום במיוחד כאשר אתה מבצע פעילות גופנית, בנוסף הייתי ממליצה להוסיף גם פעילות כוח (בנוסף לפעילות האירובית על ההליכון) בהדרגה ולאחר התייעצות עם המדריך. בנוסף חשוב לוודא שהתפריט היומי שלך מעבר לכמות הקלוריות מכיל את כל אבות המזון : פחמימות, חלבונים ושומנים. מקווה שעזרתי ובהצלחה, אביטל

על חשבון מה..?

קודם כל כל הכבוד על הנחישות שלך אבל אני הייתי ממליץ לך טיפה להוריד את הרגל מהגז... הפחתת משקל נכונה לחודש תהיה בין2.5 ל5 בחודש, אתה עשית זאת בגבול העליון שזה מסתדר לי עם גילך ונחישותך אבל חשוב להבין שפזיזות בנושא עלולה לגבות מחיר יקר של פגיעה במפרקים שלך (מעומס אימונים אולי בשל קצב ריצה) ובנוסף יש להבין שבטח לקח לך זמן לעלות במשקל ולכן יש לתת קצת זמן להפחתת המשקל... מבחינת כמות קלוריות יומית עליך לבצע מספר שלבים: 1.ניהול יומן אכילה, (תזונאי שמפקח על כך) 2.חישוב הוצאה קלוריות מדויקת באימון, EMR 3.ובדיקת חילוף חומרים במנוחהRMR... תזונאי/ת יוכלו לספק לך את התשובה לכך וגם מאמן כושר/פיזיולוג (בנושא האימון) המטרה גם שתפחית במשקל שומן ולא שריר !!! לכן ששורפים קלוריות יש להבחין מה באמת שורפים... לא?!?! ויש לתת את הדעת לכך שכל קילו של שומן זהה בערך ל 9000 קילוקלוריות אבל זה ממש בגדול חישוב לפי זה לא ממש יתן לך תוצאה מדוייקת ואמינה בהצלחה, וקח את הזמן רונן ד.

SHIRY SPINNING

New member
חוסר דיוק בתשובתך

"הפחתת משקל נכונה תיהיה בין 2.5- 5 בחודש" . אני קוראת הודעות שלך וחייבת לציין אותן לטובה רואים את המקצוענות מבעד למקלדת, אולם, המשפט הזה שכתבת לא נכון ועלול להטעות את ידידינו הצעיר. ירידה נכונה במשקל היא בין חצי ק"ג לקילו וחצי, זה לא שאי אפשר לרדת יותר מזה אבל אפילו אתה ציינת שכדאי לרדת רק במסת שומן ולא בשריר וכד' וכדאי לו במילים שלך "להוריד את הרגל מהגז" ובכן 5 ק"ג בחודש זה לא בדיוק להוריד רגל מהגז.... אולי התבלבלת... אולי לא... אם יש לך מידע חדש על הנתונים שכתבת נשמח אם תחלוק אותם עימנו והכל כמובן ברוח טובה
שירי

אשמח לסימוכין

שירי ראשית תודה רבה על הפירגון והביקורת הבונה, אשמח לקבל סימוכין לעניין הפחתת המשקל לחודש/שבוע כמובן שהפחתת משקל בקצב שציינתי עלולה לגבות מחיר של מסת שריר... אשמח לקבל ממך במידה ויש לך את הסימוכין לקצב/כמות הורדת משקל לשבוע או חודש תודה שוב, רונן

למעלה