מה דעתכם

מתפרצת חחחח

הבנתי את ההסבר שלך והשאלה היא האם זה מה שהתכוון דירסט עצמו תופיע יש לך כאן כמה שאלות לענות עליהם

ואני עכשיו נזכר פתאום,במפתיע..

ממש לפני בערך 30 שנה,כן,30,המורה המחנכת שלנו עשתה ממוצע משקל כיתתי! וכל אחד נתן את המשקל שלו,וכשיובל ----נתן את המשקל שלו,המורה אמרה לו בפני כל הכיתה,בצחוק: "יובל,הרסת לנו את הממוצע",וכולם צחקו,.....אני ריחמתי עליו,זוכר את זה! טל,ללא ספק,יש מעטים,או אפילו בודד,שהורסים ערך של קבוצה שלמה! כמו בסטריאו,שם זה אכן קיים! גם בחיים,כמו במוסיקה,ה"רכיב",הכי חלש,יכול במקומות אחרים,להיות הכי הכי הכי חזק.... אולי זה מחדד מעט את מה שכתב דירסט.

Deerest

New member
קבוצות

דווקא מערכת מוסיקה היא דוגמא לקבוצה "רעה" בה המכנה המשותף מכתיב את איכותה, ומכנה משותף תמיד הוא נמוך יותר מתכונות אינדיוידואליות. ...או שיש לך הרבה כסף. רכיב בעל איכות נמוכה לא יכול לקבל נתונים מרכיב בעל איכות גבוהה יותר שנמצא לפניו. ניקח לדוגמא שרשרת פשוטה ומינימלית - מקור המוסיקה הוא מכשיר הקומפקט דיסק או בלעז CD, לאחר מכן ישנו המגבר ולבסוף הרמקולים. נניח והמגבר והרמקולים באיכות מעולה, המגבר לא יוכל לבטא את איכותו אם ה cd יעביר אליו נתונים באיכות נמוכה יותר. וברמה כזו הם גם יועברו אל הרמקולים המשובחים. ה cd קבע את איכות המערכת. כך זה נכון לגבי כל רכיב נמוך איכות בשרשרת. לגבי קבוצות - בהתאחדות לקבוצה אני מעדיף את עקרון הסינרגיה. כל יחיד הוא בעל כח משלו ללא צורך אמיתי וממשי בקבוצה. אבל - ההתאחדות לקבוצה מאפשרת יצירת מצבים, שמצד אחד מעצימים את תחושתו של היחיד, ובכך גם את תחושת הקבוצה כולה, ומצד שני לא מפחיתים מכוחו והרגשתו שחל היחיד, כיחיד. אני מובן?

אני אענה לך,לכי תדעי מתי הוא יגיע..

גם בקבוצה,יש מי שמחליט(רוב הקבוצה,כמו במערכת סטריאו,שגם שם הרוב מחליט מה זה טוב יותר,או פחות..),מי הוא "הרכיב החלש". יש בכל קבוצה,כאלה שעשויים "להוריד את ערכה" דוגמא? אוהדי כדורגל חוליגנים,שמספרם מועט יחסית,שמכתימים קבוצה מאד מאד גדולה! הסי די במערכת,הוא הרכיב החלש,במידה והוא גרוע,וזה מכיוון שהוא זה שאחראי על האות(הסיגנל),היוצא החוצה למגבר,ומשם לרמקולים. אז אם הסי די לא איכותי מספיק,אז גם איכות האות לא מספיק טובה,ולכן מה שיגיע לרמקולים,יהיה מוגבל מלכתחילה. כמו אותם אוהדים,זוכרת? אוהדי כדורגל=cd

Deerest

New member
זה לא דומה

הקבוצה שאת הזכרת בתחילת השרשור כלל לא דומה למערכת מוסיקה. במערכת מוסיקה יש תלות לינארית בין המרכיבים, תוציאי אחד מהם והקבוצה לא עובדת. את בטח לא תרצי להיות בקבוצה מסוג זה. אבל אם את מתעקשת, אני נזכר במשפט שמדבר על התפוח הרקוב שמקלקל את כל הקבוצה. זו ההקבלה היחידה שיש לי ל cd. במקרה הזה מנסים להוציא את התפוח, במקרה של מערכת מוסיקה מנסים להחליף אותו ברכיב בעל איכות גבוהה יותר. בדרך כלל תמצאי תפוחים רקובים בקבוצה שחבריה נמצאים בה מתוך אילוץ כלשהו, כתה, צבא, לפעמים אפילו עבודה. בקבוצה שחבריה התאחדו מרצון, לדעתי האיכות הכללית עולה על סיכום האיכויות הפרטיות, אם בכלל אפשר למדוד דבר כזה. כן, אנחנו קבוצה, ולו רק בגלל שיש כאן יותר משניים. מעבר לזה? האם יש לנו כח קבוצתי? לא חושב, אולי (תפוז יכולים לסגור אותנו בהינף מקש ולא עשו כן) האם אנחנו מקבלים/נותנים אחד מה/לשני? לדעתי כן יש עוד?

Deerest

New member
את בטח כבר יודעת מה התשובה

קבוצה זה... גם וגם. אני מעדיף לבד. תלוי במינון

חחח

אני כאן רואה לענות על כל השאלות יום אחד אני מאחלת לך שתבין על מה אני מדברת כי זה ענק
לומדת ולומדת |מזיע|

למעלה