מה דעתנו על האלבום?

מה דעתנו על האלבום?

אז שרשור ראשון ומעמיק - ביקורת דיסק! ספרו מה ההתרשמות, מתי קניתם, איך הכרתם.. שיר אהוב יותר או פחות ובקיצור - שפכו! (השרשור ייכנס למאמרים, כך שמי שלא רוצה שהודעתו תפורסם שם מתבקש לציין זאת בגוף ההודעה!)

../images/Emo41.gifהביקורת שלי../images/Emo41.gif

את האלבום של הבנות נחמה קניתי מבלי לחשוב פעמיים ועל סמך שיר אחד בלבד. למעשה מדובר בשלישיית בנות, שכל אחת מחברותיה מביאה צלילים וניחוחות אחרים למוסיקה שהן עושות, והתוצאה ראויה. נתחיל מדנה עדיני. אני מניח שכולכם מכירים אותה. דנה פרצה לתודעה כששיתפה פעולה עם דניאל סלומון בשיר "רבות הדרכים", שהפך ללהיט. שנה לאחר מכן הצטרפה לצוות השחקנים של הטלנובלה "השיר שלנו", שיחקה בסדרת הטלוויזיה "המסודרים", משתתפת בהרכב "מטרופולין", ביצעה את שיר הנושא של הסרט "הסודות" של אבי נשר והוציאה אלבום בכורה, שבאופן אישי אכזב אותי. בסך הכל, היא הספיקה לא מעט. בעיניי דנה מביאה להרכב ניחוח זח וטהור, יש לה קול חלק שאני אוהב מאוד. היא גם יפה בצורה לא נורמאלית. הצלע השנייה בשלישייה נקראת קרולינה אברץ והיא החביבה עלי מבין השלוש. בשנים האחרונות קרולינה הוציאה סינגלים שזכו להצלחה מפתיעה ברדיו (הבולט מביניהם הוא "לא ציפיתי", בו שיתפה פעולה עם ארבעת המפיקים מצוות סוליקו) וקירבו אותה ללב הקונצנזוס - ותאמינו לי שרק הרווחנו. בעיניי יש לקרולינה מגע זהב, היא מביאה לכל שיר ושיר ניחוח ברזילאי ואקזוטי וצבע הקול שלה שונה מכל צבע קול אחר שאני מכיר, הוא מחוספס וחשוף. תענוג לשמוע אותה. החברה האחרונה בשלישייה היא יעל דקלבאום. יעל ליוותה את שלמה ארצי וניגנה עם עשרות הרכבים, ביניהם, "גרוב רידמפשן". בשנים האחרונות אף מופיע עם חומרים משלה. בעיניי ליעל יש קול מקסים - היא יודעת לקחת שיר ולהפיח בו רוח חיים, להגיש אותו כמו שצריך. השבוע השלישייה הוציאה את אלבום הבכורה המיוחל שלה. הסינגל הראשון ששוחרר מתוכו נקרא להיות. כבר בשמיעה הראשונה של השיר התאהבתי בו. מדובר בשיר ברמה אחר מכל החומרים שיש היום בישראל. הסגנון של השיר פולק-מודרני והמילים שלו (שנכתבו ע"י קרולינה) כובשות: "מפליאה ומאיירת חיי בכל עת, מנשימה את נשמתי, משמיעה את הגיגיי". בשיר יש גם קטעים באנגלית שהתחבבו עלי. הבנות מביאות לשיר את הייחודיות שלהן ואתה נשבה בקסמן. ההפקה של השיר מצויינת ואתה לא יכול שלא להתענג עליו. מקסים. השיר האהוב עלי באלבום הוא הכל כשורה, שיר אהבה אופטימי שהצליח לשכנע אותי. הלחן של השיר שקט ושלו וההפקה שלו מצויינת. גם אם לא תתאמצו תוכלו לשמוע את הסגנונות השונים שבנות הלהקה מביאים לשיר: דנה את החמימות, קרולינה את הטבעיות ויעל את האותנטיות, ויחד זה יוצא מושלם. אני לא חושב שבשנים האחרונות היה בישראל הרכב עם כל כך הרבה סגנונות ועם כל כך הרבה נגיעות, והחבילה כולה ביחד מתאימה ככפפה ליד לאישיות וליכולות הווקאליות של הבנות. כפי שכתבתי, באלבום יש גם שירים באנגלית, והאהוב עלי מביניהם הוא Flowers, שיר קצר יחסית. את השיר פותחת יעל בקטע סולו ודנה וקרולינה עושות לה קולות רקע. מיד לאחר מכן שומעים את קרולינה ברקע שרה קטעים גבוהים, קטעי אופרה-משהו, ואתה פשוט נופל מהכיסא. מי שאמר ששלמות היא לא מילה גסה, צודק. עוד שיר שאהבתי נקרא יה, שיר מרשים במיוחד. המילים של השיר באנגלית והלחן שלו הושפע מלחני שירים כושיים, שירי כנסיות, ניסיון אמיץ שלדעתי הוכתר כהצלחה. את תשומת ליבי תפסה במיוחד ההפקה - ולא טובה. במקום לחדש ולזרום בכל שיר, השתמשו באותה הפקה ותבנית בכל השירים, ותחושה של מיחזור עלתה בי. השיר היחיד ששעמם אותי באלבום הוא בואי, מעין בלדה שעשויה רע, מבוצעת טוב ומופקת רע. החיוך שב לפני כששמעתי את השיר Lovers, שיר ההאוס היחיד באלבום. השיר מבוצע ע"י שלוש הבנות יחד, והתוצאה מקסימה. הבנות לקחו את השיר לכיוון קליל ומיוחד והשקיעו את כל מאמציהם כדי שהוא ייצא מגניב ותופס את האוזן - ומי אמר שחלומות לא מתגשמים? כל הכבוד. לצד התשבחות, יש לי גם הערות. כפי שכבר ציינתי, ההפקות באלבום זהות והמוטיבים חוזרים. ציפיתי שדווקא באלבום הזה, אלבום מצויין בעליל, ההפקות יהיו חדשניות ושונות בכל השירים - אך ההפך קרה: התבניות זהות בכל השירים ואין גיוונים, וחבל.
שורה תחתונה:
אחד מהאלבומים הטובים של השנה, ללא ספק. לשלישייה יש איכויות ווקאליות מצוינות, כל אחת מביאה ניחוח שונה וייחודי, והתוצאות מדברות בעד עצמן. השירים באלבום טובים, הביצועים טובים וההנאה גדולה. אני מנבא שהשלישייה תעשה רק טוב למוסיקה הישראלית בחלוף השנים. מומלץ. http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1057667

הבנות נחמה:

אז מאיפה אתחיל? כמו כולם הכרתי כל אחת מהן ממקומות שונים של מוזיקה ויצירה, והתחלתי לשמוע פה ושם דרך אנשים, דרך המייספייס ו - התאהבתי. ללא ספק. ואז הגיע היום המיוחל, הדיסק והוא עלה על הציפיות שלי. זה בטוח! נתחיל עם LOVERS שפשוט פותח את הדיסק בצורה טובה, כל פתיחה שהיא צריכה להיות נכונה והכניסה של שלושתן בשיר פשוט נותנת את הפתיחה הנכונה לכל האלבום. בואי הוא שיר קצת יותר "נשי", נקרא לו ככה. הוא שקט, מקסים ואם אני עייפה שאני נוהגת אפילו קצת מרדים. SO FAR - מקסים, מילים אמיתיות. מה שחשוב אצלי, למזלי אני לא שומעת רדיו אבל מה שאומרים מסביבי שהואחרוש מדי, האמנם? ועכשיו מתחיל החלק הטוב של הדיסק. EVER קצבי וכייפי. יה גורם לרצות לצרוח כמה שיותר חזק יחד איתן. FLOWERS הוא ללא ספק השיר האהוב עלי (מבין שניים) בדיסק הזה. כל פעם ששומעים את הדיסק מתחילים איתו. הוא קברטי/מחזמר קצבי ומשוגע. מכן פשוט אפשר להגיד כל מה שמארתי עד עכשיו על השירים יש בהם מהגרוב, הראגיי והבלדות . המלודיה והפלפל הזה שועשה את זה כל-כך מיוחד, ומה שבאמת הכי הכי אצלן - הקולות. הן מדויקות, ההרמוניה ביניהן שולטת ונראה כי כל גפרור שינסו להכניס או כל מילה נוספת תמוטט את כל השיר. אני לא יכולה לסיים את הביקורת על הדיסק בלי שני דברים: מאה אחוז אור - השיר שאני השני שאני הכי אוהבת. יחד עם FLOWERS. ווקאליות מרשימה, מיליםטובות ופשוט מציף אותי כל פעם מחדש. אין זה משנה - השיר שאני פחות אוהבת באלבום, הלוואי והייתי יכולה להצביע בדיוק למה. אז מה עוד? נראה לי שעליהן באמת אין לי יותר מדי מה להוסיף. רק להמליץ לשמוע אותן כי הן אומרות הכל. לא צריך לדבר עליהן. ו"מאה אחוז קסם ישחרר אותנו.." זכרו את זה

עוד משהו.

(משום מה זה לא שלח את החלק הזה..) כתבתי שניתן לראות המון השפעות במוזיקה שלהן. משוטי הנבואה, דרך מחזות זמר, קברטים, ועד Mr. Bungle לפעמים זה קצת מעיק באזן ואף דומה מדי, אבל בהחלט אני אוהבת את השימוש שהם עשו בהשפעות אלו ולקחו את השירים למקומות שלהן.

clyps

New member
יש לי טיפה בעיה עם העיבודים..

הרגשה מדוייקת מדיי.. פחות משוחררת מההקלטות בהופעות... אני רק יכולה לדמיין איך הדיסק היה נישמע לו יצא גם בתקליט.. חבל שלא עושים זאת יותר..

B a m b o o k

New member
אהאה! הדיסק בידי! אבל הסיקור יצטרך לחכות

עוד קצת עד שאני אשמע את הדיסק כמה פעמים ואגבש דעה (למרות שיש לי אחת-מדהים
)

הדיסק

טוב קודם כל ---> וואו! וואו טוב.. ממש ממש ממש אהבתי את כל השירים בדיסק, את האווירה הכללית בדיסק ובכל שיר בנפרד במיוחד את הקול של דנה עדיני המדהימה, שזה בעצם מה שמשך אותי לבנות נחמה מלכתחילה... את המילים והלחן של קרולינה, והקלילות של יעל דקלבאום שממש מצליחה לסחוף אותי... דיסק שפשוט עושה טוב :) אהבתי מאוד וממליצה בחום למי שעדיין לא קנה... משו קצת פחות טוב.... יש כמה שירים שאהבתי יותר את איך שהם מתבצעים בהופעה מאשר בדיסק... כמו Flowers שבדרך כלל אני ממש ממש אוהבת...בדיסק הוא היה קצת פחות טוב בגלל הביצוע או העיבוד שהיה אולי קצת כבד מדי בשביל שיר כזה...לוידעת...

noa08128

New member
60

ורצוי לא לקנות בטאוור :) גנבים. *למרות שעבדתי בטאוור אני תומכת בלא לקנות מהם סחורה. תודה.

put trust in us

lovers
-אהבתי שהקתה מתחיל להשתנות, מוסיפים את התופים שברקע...זה שיר שאהבתי משמיעה ראשונה. למרות שזה שיר שמילים בו מועטות, אחרי הכל זה בית אחד שחוזר על עצמו, זה לא גורע בואי-
אהבתי. את השקט שבו. את הרוגע. החלק האהוב עלי הוא החזרה על ה"בואי".... so far להיות- זה השיר שבזכותו הכרתי את הבנות נחמה. זה השיר שלי. ולו רק בגלל השורה "תן אהבה בלי תנים בלי תנאים..." ever| השיר כל פעם מחדש דורש ממני להקיש באצבעות לקצב. הקטע שהכי אוהבת " thats why i say ever..." יהשאומר שאני מפזמת כל הזמן "מתוך ים אני היא יה מי היא יה" אומר הכל
flowers
-אחד השירים האהובים עלי כבר מרגע שמתחיל. גם בגלל הקצב. הפתיחה. כמה שהוא מוזר עם הקולות עדיין אוהבת. זה מה שיש- פחות אהוב עלי. קצת מרדים אותי בהתחלה. אולי הניגוד בין השיר לזה שמקודמו הוא הבעייתי בעיני. הקול של דנה
. החלק היפה בעיני כששרה לבד. משמיעה לשמיעה לומדת לאהוב אותו יותר ויותר. no war- המילים המילים
מאה אחוז אור-
הים שברקע, ההתחלה, הכי אוהבת ששרות ביחד "לא נזחזל בכוחה של חמלה..."הקטע שהכי הצחיק אותי שגם במילות השיר הזה הם אשכרה משכו את האותיות (שמשמששמשמשמ...) lies-אעוד אחד מהשירים האהובים עלי. בעיקר בגלל הקצב. איך שעברית ואנגלית משתלבת פה יפה ובכלל בכל השירים.
אהבתי. החלק שהכי אוהבת"הכל כשורה אמון ואהבה..."
הגיטרה שמתווספת בהמשך מוסיפה המון. i love you-פחות אוהבת. שקט לי מדי. לעיתים קצת אנמי. אבל המפוחית מוסיפה המון. אין זה משנה- אני חושבת שזו בחירה נבונה לסיום הדיסק... בכל הדיסק אהבתי את השילוב של אנגלית ועברית. הציורים ממש יפים וגם התמונות בכלל כל האוירה שהדיסק משדר ממש מיוחדת לטעמי...

dsol

New member
מאכזב במקצת..._../images/Emo189.gif

בתור מישהו שמכיר את הבנות קרוב לשנתיים אני דיי מאוכזב מהדיסק, אבל עם האכזבה הדיסק עדיין מעולה ! העיבודים יותר מידי מדוייקים, קרים, לא זורמים... מי שמכיר את העיבודים הקודמים לשירים בטח גם כן שם לב לזה במיוחד בשיר FLOWERS שהפך משיר שמעלה לי חיוך וגיחוך בכל מצב ל"סתם עוד שיר" וחבל

B a m b o o k

New member
אוקי, עכשיו יש לי ביקורת../images/Emo13.gif

הדיסק פותח בLovers-אני מודה, על השניה שהדיסק התחיל נבהלתי לשניה (אבל גם עוצמת הווליום תרמה לזה
), כי שלושת הקולות היפים האלה ביחד בעוצמה חזקה, צרם לי לשניה באוזן, אבל עבר ועכשיו אני לא יכולה להפסיק לשמוע את השיר. הבנות מראות לנו שגם שיר עם בית אחד יכול להדהים, אפילו יותר משיר עם 10 בתים לפעמים... השיר השני הוא בואי-אישית, אני מאוד אוהבת את השיר הזה. שיר טהור- "ובואי קחי אותי אלייך, אל האופק איפה שבוודאי, אף אחד לא שמע עלי". והחזרה בסוף של המילה "בואי" רק תורמת לשיר ומעצימה אותו. So Far להיות-השיר המוכר ביותר של הבנות, שהן החליטו להוציא לרדיו ובצדק. שיר קליט כמו השירים הרגילים שברדיו, אבל קליט יפה שנעים לאוזן. והבית הארוך הזה שיש בשיר *אהאהאה* אני יכולה לשמוע אותו שוב ושוב. Ever-הקצב של השיר עוד לי חשק לרקוד
יה-השיר השני הכי אהוב עלי בדיסק. "מי היא יה?"-או אולי, מי הוא יה?... שאלה שאני שואלת המון בתור נערה מתבגרת דתיה. Flowers-השילוב של הקולות, המקצב, הלחן-הכל, עשו את השיר הזה לכלכך יפייפיה. הקטע של האופרה או מה שזה לא יהיה-וואו
זה מה שיש-השיר הכי פחות אהוב עלי בדיסק-אבל לא אומר שהוא לא טוב... אבל עדיין קצת קשה לי להתחבר לשיר.. אולי אחרי כמה פעמים נוספות של שמיעה אני אתחבר אליו יותר. No War-עדיין אין לי דיעה על השיר. מאה אחוז אור-וואו
השיר האהוב על בדיסק (ורק אחרי 4 פעמים בערך ששמעתי את הדיסק!). במיוחד הקטע בסוף של המשיכת מילים והשילוב של אלוהים+אמא, אדמה+מי אתה+מה אתה, שוב- וואו
Lies-עוד שיר שעדיין אין לי כלכך דיעה עליו. הכל כשורה-"שימי מבטחך ברוח, עגני עצמך באדמה"-המילים! המילים! התחברתי לכל אות בשיר. I love you- השירה בשיר הזה מדהימה. אין זה משנה-סיום מוזר אך נחמד לדיסק.

בשעה טובה ומוצלחת מצאתי חנות

שלא נגמר בה הדיסק (ושלא תדעו בכמה חנויות חפשתי
) אני בשלב גיבוש דיעה על הדיסק...

למעלה