מה הייתם עושים במקומי?

רוזט

New member
מה הייתם עושים במקומי?

בני חי בהוסטל,היום כשחזר מהעבודה להוסטל ההוסטל היה סגור ולא היה בו אף אחד שיקבל אותו,או מקום להכנס אליו מהעבודה,נשאר בחוץ מחכה שאחד העובדים בהוסטל יגיע ויפתח את המקום,הבן צלצל אלי ואמר שהמקום סגור, אמרתי לו שאני באה לקחת אותו ואת חברו שגם חזר איתו מהעבודה,צלצלתי למנהלת לא ענתה,צלצלתי לעובדת הסוציאלית לא ענתה,כל זה כשאני בדרכי אליו להוסטל,בדרך צלצלה אלי המנהלת ואמרה שהיא עכשיו הגיעה להוסטל,הגעתי לשם כולי כועסת ורותחת איפה האחריות שלהם,ההוסטל נמצא בשכונה מאוד מפוקפקת,יש שם הרבה שיכורים ומסוממים,המנהלת ענתה שהם היו בהוסטל אחר וחשבו שהילדים יגיעו בשעה שתיים אחה"צ,והם הגיעו באחת ורבע,רבע שעה הם לבד בחוץ,שאלתי את העו"ס למה לא חזרה אלי לטלפון,ענתה לי שאין לה דיבורית,אז אמרתי לה שאם המטפלת של הבן שלה היתה מצלצלת אליה ,היא היתה עומדת בצד ומצלצלת למטפלת,כי מדובר בבן שלה,אבל בגלל שזה הבן שלי היא לא טרחה לחזור אלי, חשבתי להתלוננן עליהם,מה אתם אומרים? האם כדאי? ואם זה לא יפגע בבן שלי

רק אמידה על שמגיע לך כחוק !

על לך לפחד,תתלונני לד"ר חיה עמינד,לפקיד סעד ראשי,למפקחת על המקום מתאם משרד הרוחה,תכתבי על כך לחה"כ אורלי לוי,למבקר המדינה . רק כך תקבלי כבוד ויחס מתאים אחרת ימשיכו לזלזל בך וכמובן בבנך...מנסיון כואב אני מדבר . ולבסוף יבוא היום שהזנחה פושעת זו תפסק . בפעם הבאה שזה יקרה תכתבי לכתב לענייני רוחה מר חיים ריבלין - הוא חזק בעניין. כיודעים שאת מקושרת לא ישחקו איתך כי בישראל מבינים רק אסרטיביות וחוזק מול רשויות רווחה רעות. פעם הבאה תבואי למקום עם מצלמה ותצלמי אותם עומדים מול שער סגור - תמונה אחת שוה אלף מילים ! ב ה צ ל ח ה ...כי אין לך דרך אחרת ויפה שעה אחת קודם.

עמיקםרז

New member
אני ממליץ לך להתייעץ עם עו"ד שרונה מזרחי מ...

מנהלת קו הסיוע של אקים "הורים למען הורים". תוכלי להגיע אליה באמצעות פנייה לקו בטלפון 1-800-399333. הקו מאויש ע"י תורנים בימים א'-ה' משעה 18:00 עד שעה 21:00. בכל זמן אחר ניתן להשאיר הודעה במשיבון ויחזרו אלייך. עמיקם

חיה אש

New member
קצת מוזר להתייעץ עם עו"ד של אקים

כשההוסטל מנוהל ע"י אקים....

עמיקםרז

New member
בשום מקום לא נאמר שזהו הוסטל של אקים. אם אכ..

אם אכן זהו הוסטל של אקים, אני ממליץ בחום לפנות למנכ"לית אקים. אם העובדות נכונות, אין לי ספק שהיא לא תעבור על המחדל לסדר היום, מאחר שהיא מופקדת על עובדי ההוסטל. עמיקם

נינה76

New member
לרוזט

אם תתלונני בלאו הכי לא ישנו דבר,ובהחלט כן הילד שלך עלול להפגע ואז קשה יהיה לך לחיות עם רגשות האשם שאת במו פיך הזקת לו.לצערנו זו המציאות .זו המציאות בחברה הרגילה ובוודאי כשמדובר בחלשים. כואב אבל נכון

smo

New member
מהו לוח הזמנים שאת מתארת?

כתבת שהתקשרת למנהלת ההוסטל והיא לא ענתה. ומיד אח"כ "בדרך צלצלה אלי המנהלת ואמרה שהיא עכשיו הגיעה להוסטל,"

חיה אש

New member
ואני לתומי חשבתי שכל הזמן יש צוות בהוסטל

אני חושבת שזה חמור מאוד בכדי לעבור לסדר היום מזל שהבן יכול היה ליצור איתך קשר . גם השער למעלה היה סגור? ישבו בחוץ או לפחות הצליחו לשבת בחצר? אכן ההוסטל באזור מפוקפק וזו ממש שערוריה. ובנוסף יום חם כל כך . ואגב זה ממש לא משנה אם בסוף חזרו אלייך בטלפון את העובדה שהמקום היה נעול ששניים מן הדיירים מגיעים מהעבודה.

רוזט

New member
חיה את ודאי מכירה את ההוסטל

השער היה פתוח,אבל עצם זה שהגיעו מהעבודה,והם עובדים בחוץ בניקוי חופים,אחרי יום מפרך בשבילם,במקום להגיע למקום ממוזג ולשתות מים ולנוח,נשארו בחוץ ללא מענה,הם הגיעו באחת ורבע, והמנהלת עם העובדת הגיעו באחת וחצי,רבע שעה זה המון זמן לאנשים מוגבלים,המנהלת אמרה שעשו הדברה וחשבו שהדיירים יבואו בשעה שתיים,כמובן שכל התירוצים שלה לא עיניינו אותי,אמרתי אם בפנים יש הדברה היתה צריכה לפחות אחת העובדות להיות במקום בחוץ מצידי, העיקר שהם יבואו ויש מישהו שיקבל אותם,כשבקשתי מהמנהלת את מספר הטלפון של הממונה עליה נתנה שלי של אירנה מנהלת אקים באשקלון,שמבחינתי לא רק שהיא לא תעזור ,היא גם תחליק את הנושא ותבוא לצד המנהלת, כולם משתפים פעולה זה עם זה,ומכסים אחד על השני, אגב, אני גם ביקשתי שתהייה מעין אסיפת הורים, אני רוצה להכיר את ההורים של הדיירים ,והמנהלת כל פעם אומרת עוד חודש, הבן שלי שנתיים במקום פעם אחת לא היתה ישיבה או אסיפה של כל ההורים, שזה גם לא בסדר, הבנתי שצריכים לעשות פעמיים בשנה, ואפילו פעם אחת לא היה, דברתי עם אירנה על הנושא והיא אמרה שיכול להיות שיהייה ב-24 לחודש,כמובן ששאלתי למה אין תאריך וזהו, ענתה לי כי כל פעם לא מתאים למישהי אחרת, נו, תגידו לי אתם זאת תשובה? ועוד בעייה נראה לי שרק אני זאת שמעירה ורואה כל מיני דברים לקויים,ואז יוצא שכאילו אני האמא או האישה הרעה הנודניקית, ובאמת אני פוחדת ודואגת לבן שלי שבגללי הוא יפגע

חיה אש

New member
אני חושבת שכמו שאמר עמיקם

כדאי לפנות הלאה למרכז אקים ולדווח ולא לעבור לסדר היום אין סיבה שיהיו ליקויים ואין לי ספק כשאמא אומרת היא יודעת! לפחות המקרה הזה שאת מתארת ,אכן היה צריך לחכות בחוץ עם בקבוק מים קרים וכיבוד קל לקבל את הדיירים . אני הרי שוקלת להכניס את הבן שלי לאותו מקום בעתיד וחשבתי שזה המקום האידיאלי אני יודעת שהצוות של המטפלות מעולה והמקום פיזית מפריע לי ....אבל מבטיחים שבקרוב יבנו מחדש ...זה באמת לא יאומן שבמשך שנתיים לא נפגשו ההורים . צריך לקבוע תאריך ולמי מההורים שזה חשוב יגיע. אני לא חושבת שזה יפגע בבן שלך . אני שמחה שהוא יכול לדווח לך מה קורה ואת עם יד על הדופק.

עמיקםרז

New member
למי להתקשר?

רוזט שלום, התקשרי בבקשה למרכזיה של אקים: 03-7662222, שלוחה 8, ואחר כך שלוחה 243. דברי עם ראש לשכתה של המנכ"לית, יעל. אם תתקשי להשיג אותה, בחרי בשלוחה 0 (המזכירות) והסבירי שאת צריכה אותה באופן דחוף ולא מצליחה להשיג אותה. אם עדיין לא תצליחי, התקשרי אליי לטלפון שאני מעביר לך במסר אישי. שבוע טוב, עמיקם

שאלה,מהעבודה לא אמורים לבדוק שיש מישהו בהוסטל

לפני שמשחררים אותם? או שאמור להיות שם מישהו 24/7

רוזט

New member
לפי התשובה של המנהלת

הם היו צריכים להגיע מהעבודה באחת וחצ שתיים היא עצמה אמרה לי כשהיתה בהוסטל אחר ופתאום היא רואה בשעון אחת וחצי,אז יצאה במהירות מהמקום והגיעה להוסטל, אבל זה לא צריך להיות כך, מה שהרגיז אותי,שבקשתי ממנה מספר פעמים ללמד אותו נסיעה בתחבורה הציבורית, כי אצלי הוא נסע יפה מאוד מהבית לחטיבה הדתית ובחזרה והוא היה צריך לחצות כבישים סואנים, כמובן שלימדתי אותו ועקבתי אחריו מספר פעמים עד שהייתי בטוחה בו,זה היה בערך בגיל 14, וגם כשהיה בשיקום בעיר נסע במשך שנה וחצי לבד הלוך ושוב,אבל המנהלת אמרה שסיון ממכון רם לא מאשרת כי הוא יכול להפגע ע"י אחרים או שהוא יפגע במישהו, ולהשאיר אותו לבד במקום מפוקפק זה בסדר? פה כבר אין חשש שיפגעו או יפגע? אני גם אמרתי למנהלת שהתכוונתי לקחת את בני וחברו אלי הביתה ולא הייתי עונה לטלפונים הייתי נותנת להם להשתגע ולהלחץ כמו שהרגשתי,למזלם הם הספיקו להגיע לפני שלקחתי אותם, מה שכן יש לציין כנראה למדו לקח, ומאז כל פעם לפני שמורידים אותם מההסעה להוסטל הנהג מוודא שיש מישהו

חיה אש

New member
האם בהוסטל לא צריך להיות כל הזמן משהו

בשעות שהם לא נמצאים האם לא אמור להיות מישהו בבית? ומה באמת קורה אם צריך להביא את אחד הדיירים הביתה מכל מיני סיבות אז מתחילים לחפש עד שעונים להם לטלפון . הנסיעה בתחבורה ציבורית או בהסעה לא קשורים לעניין ואני מנסיון מאוד מחזיקה ממכון רם וחושבת שהם עושים עבודת קודש וכדאי להקשיב לעצתם אבל בקשר לעובדה שמגיעים הביתה דיירים ואין אף אחד זה סיפור בפני עצמו אז עד כמה שידוע לי אירנה אחראית , למרות שאני מניחה שמנהלת ההוסטל יידעה אותה בנושא ואם שיחה איתה לא עוזרת אז אכן לפנות למרכז אקים ולבדוק מי אחראי על נושא הדיור. לפי מה שאני מבינה שאכן למדו והפיקו לקחים אז יש שינוי כבר וזה כבר טוב ....

נראה לי שפה דווקא הפשלה היא לא של המנהלת

אלא של מי ששחרר אותם מהעבודה לפני הזמן יודעת גם שעם ילדים צעירים של חנ"מ אסור לנהג להוריד ילד בלי לוודא שיש מי שמקבל אותו נראה לי הגיוני הצוות ידאג לתיפעול השוטף של הבית,קניות וכו'

רוזט

New member
עם כל הכבוד

שצריכים לדאוג לניהול שוטף של המקום, המקום לא צריך להיות בלי אף אחד במקום

עמיקםרז

New member
מסכים שזוהי חייבת להיות אחריות גם של ה...

מסכים שזוהי חייבת להיות אחריות גם של המסיע, כמו גם של מפעילי ההוסטל ועובדיו.

חיה אש

New member
לא כל כך בטוחה שלמסיע יש אחריות לבדוק בכל אחד

ואחד מהמקומות שהוא מגיע אליהן שאכן יש מישהו בבית .אם מוסכם על כולם ,שני הצדדים ,שהנוסע יכול לרדת לבד ולהגיע לבד להוסטל נראה לי שהמסיע לא אחראי , מדובר באנשים עצמאיים שכפי הנראה תמיד מורידים אותם ליד והם מגיעים אם זה תקין או לא ...לא יודעת יודעת שבני מזה שנים בהסכמתי יורד לבד ברחוב הראשי ומגיע הביתה בכוחות עצמו אני לא מחכה לו. זו אחריותי שבבית יהיה מישהו ויחכה לו ושוב מעניין אותי דבר אחד האם בהוסטל לא אמורה להיות כל היום מטפלת? ואני שואלת את זה באופן כללי ...אני מבינה שעשו באותו היום הדברה, דבר תמוה לפני שבת הדברה ...אבל זה לא הנושא זה חמור מאוד ומקווה שלא יחזור על עצמו. לי בטוח היום יש יותר שאלות והבן שלי עדיין לא חלק מההוסטל... שיהיה שבוע רגוע ושלו

למעלה