מה הנושאים שמכשילים אותכם מלהתעורר כאן עכשיו ?

זה פשוט

New member
מי יודע על העודף שדיווחת עליו?

זה פשוט

New member
אי אפשר לדעת את ההבדל בין מציאות לדמיון?

ברור שאפשר...אפשר להבחין בין מחשבות על המציאות, להלן דמיון, לבין המציאות עצמה..
איך? בראייה. בהתבוננות. בשביל זה יש מדיטציה, בשביל זה אנחנו כותבים כאן (ומפספסים את המציאות עליה אנו כותבים, אבל זה נושא אחר).
אולי לא הבנתי את דבריך..

סינבד

New member
אנסה להסביר

על דרך השלילה. בואי נניח שיש משהו שאי אפשר לראות, אי אפשר למשש, אי אפשר להריח... האם המשהו הזה קיים?
&nbsp
באותו אופן, אם אני רואה משהו, אני יכול למשש אותו, אני יכול להריח אותו... האם זה אומר שהוא קיים, או שאולי זה תעלול חושי שהיקום מזמן לנו. בסרט "המטריקס", שבו אפשר לטעון דיסק של מציאות כזו או אחרת הם מתמודדים עם השאלה מה היא מציאות ואיך אנחנו יכולים לדעת שהמציאות שאנחנו חיים בה היא מציאות "אמתית" ולא שטף של מידע כוזב שמפעיל את הדמיון שלנו וגורם לנו להאמין שזו המציאות?

GM1988

Well-known member
ביירון קייטי מסבירה את זה פשוט: "no story, no world".

זה פשוט

New member
זה דיון פילוסופי חביב שמסבך במקום לפשט

יש רק מודעות והכל נחווה בתוכה,
כולל המחשבות ודיונים עליה.
המודעות היא המציאות
&nbsp

lightflake

New member
ואפילו עוד יותר קטלני, החוויה היא המודעות!

הם אחד (כמו התכשיט והזהב, צורה וחוסר צורה)

lightflake

New member
זה מה שיש - חוויה

כל פירוש שלה הוא לא היא עצמה
הפרשנות היא לא אמת
החוויה עצמה היא הצורה המשתנה של הבלתי משתנה , המודעות לה, אלו לא שניים נפרדים.
צורה וחוסר צורה הם אחד

צדק ופרנציפ

אני כל הזמן רוצה שאנשים ימותו מתוך עיקרון של אי צדק שעשו
גם כשאני לא נפגעת מהמעשה עצמו
מתוך עיקרון.

lightflake

New member
חלמתי בלילה על תשובה יותר טובה

כשעולה הרגש הזה או הרגשות האלו (מישהו עשה משהו לא בסדר וזה אי צדק, ואנחנו נכנסים לתחושת חמיצות כזו של כעס פנימי כי אין לנו איך לשחרר אותו אז אנחנו מאחלים לאותו מישהו מוות נגיד...)
&nbsp
אז דווקא לצלול לתוך התחושה הזו, להרגיש איך אנחנו מתמלאים בחמיצות הזאת הכעס הזה השנאה הזו, הופכים רק ללבה הרותחת הזאת של כעס-שנאה-עצבים או מה שזה יהיה... בלי להכנס לדמיונות וסיפורים על זה רק מתמלאים ברגש הזה ונותנים לו את מירב הביטוי האפשרי. בדרך הזו, לאט לאט הוא יגיע לאיזשהו סיפוק וירגע מעצמו ואנחנו פתאום נראה אותו כמו שהוא באמת, וזה יכול להביא לשחרור מלא מהדפוס החוזר הזה. תנסי את זה. בהצלחה.

עשיתי משהו דומה:)

וזה עבד אבל זו שיטה ארצית נמוכה אני בעיקרון בתהליך של לעבור לתדרים גבוהים צריכה להתחיל לתרגל את זה.

למעלה