מה הפתרון?

B.Shokor

New member
מה הפתרון?

מה הוא הפתרון לפי דעתכם בין הבעייה בין ישראל-לפלסטין? אני אישית יש לי 2 פתרונות: 1. ארץ אחת שני עמים: העם הישראלי והעם הפלסטיני יחיו יחד על אותה ארץ, בתנאי שלא יהיה הבדל בין ערבי לבין יהודי, ושניהם יקבלו אותם זכויות ואותם חובות. או -- 2. ארץ לכל עם: שישראל תתן לעם הפלסטיני להקים את מדינתו על ארצו, וכך כל עם ישב בארצו ובגבולות שלו. יש לכם הערה/פתרון אחר?< נשמח לשמוע..

eliasys

New member
ברור שזה 2

אחרת ייבלע אחד העמים בתוך רעהו ואת זה בטח שני העמים לא ירצו. עדיף שיהיו שתי מדינות לשני העמים אם ירצו אחר כך להתחלפ אז אין כל מניעה

עופרי-

New member
כל עם ומדינתו

הרי ברור שאם יהיו שני עמים במדינה אחת, לא יהיה שקט פה. ברור גם שלא יהיה שוויון, כי אנחנו עם גזעני שחושב שגזענות זה רק נגד יהודים. וחצי מהישראלים לא הסתובבו מספיק באירופה כדי להבין מהי גזענות אמיתית. בכל מקרה, אחרי שיימצא הפתרון, נשכיל להבין כמה צעירים נהרגו לחינם במלחמה הארוכה הזו. אגב, אני גרה באיזור ששומעים בו את היריות והמרגמות כמעט כל לילה, אז אל תשתמשו בזה כתירוץ. דווקא מי שחי בשטחים צריך לרצות יותר מכולם שלום לא? (ואני לא גרה בשטחים!).

eliasys

New member
רק עוד 1000 כמוך

הלוואי והיו רק עוד 1000 אנשים כמוך בארץ אז המצב היה נראה יותר טוב 1000 מונים

B.Shokor

New member
תביאו לי בת-עמי היקרה לפה בבקשה

בשביל לשמוע את הדברים האלה..

מתן 1

New member
הפתרון מ``ס 3

ערבים יקלטו במדינות ערב תמורת פיצוי כספי ואנו נחיה בשלום בארץ ישראל. הגיע זמן שתבין שעוד לא היה תקדים בהיסטוריה של האנושות ששני עמים חיו באותו מקום בשלום. מלחמה הבאה זה ענייו של זמן בלבד.

jako

New member
מתן..מתן...פיצוי כספי זה ענין טפשי

מתן קודם כל אפשר לשאול שאלה אישית? תענה רק אם אתה רוצה מטרת השאלה היא להבין למה אתה חושב ככה. אז בן כמה אתה? למה אתה חושב שצריך לתת פיצוי כספי שילכו למדינה אחרת? יש מספיק מקום גם איפה שהם חיים עכשיו(בשטחים) ולמטרה זו חלקו לפי הסכמי אוסלו את האזורים מה שיהיה בשליטה פלסטינית מלאה ומה שיהיה בשליטה משותפת וקיוו שכךבעזרת מסחר ושיתוף פעולה והקמת שתי מדינות עם ריבונות וחופש מלאים אבל עם שלום של אמת ולא עם סגר ממושך יוכלו להגיע להסדר.פיצוי כספי לא עונה לעם שלם על ויתור מעמדות שכן בוא נגיד שירדן או מצריים יקלטו את העם הפלסטיני האם שם הם יוכלו לחיות בריבונות משלהם? על אדמת ירדן? בחיים לא. ולכן גם מדינות ערב לא רוצות בהסדר כזה.אין לי מושג מאיפה אתה שואב רעיון טפשי כזה. תאר לך שהיו אומרים לנו היהודים לכו ,תחיו בארה``ב למשל ותקבלו כסף לא היית נעלב? ובטוח שארה``ב לא הייתה רוצה בכך. תבין כל המעצמות שמעורבות במזרח התיכון בסכסוך זה לא מתוך סממני הלב הטוב כי לכל ארץ יש את הבעיות שלה זה מתוך יוזמה משותפת לעצור את האלימות וגם כמובן אינטרסים שישרתו את אותן מדינות במצב מסוים. אך לתת פיצוי כספי לנו או להם זה דבר מטומטם לדעתי וטפשי וגם כל אלה בעולם שנתנו ידם וכספם למטרת השגת שלום באזור היה עולה להם יותר זול לשלם פיצוי כספי כזה למי מן העמים .רק מה הם לא חושבים כמוך.

jako

New member
לשוקור- גם אני בדעה אלא ש...

גם אני בבחרתי בהצעה השנייה כי ככה זה יותר בריא כל עם במקומו ישב למען עקרונות ונקודות חשובות במנטליות של שני העמים שאינן יכולות להשתלב יחד לעולם בגלל אמונה למשל בתורה או בקוראן ושלא תהיה התבוללות שיכולה לגרום נזק לשני הצדדים. ואני יסביר למה הכוונה.בחורות יהודיות (מלבד הזרם הדתי) יוצאות לבלות עם בחורים במסעדות או דיסקוטקים לובשות אחרת ומתנהגות אחרת.ואילו חיו שני עמים יחד במדינה אחת ןבשוויון לך תסביר לבת שלך נגיד שאם חברה שלה יוצאת לטיול של יומיים בבית הספר וישנים בקיבוץ נאמר ...אני לא יכול לדמיין שאבא משלכם יתן לביתו לצאת באותם תנאים גם אם הם לא דתיים פשוט המנטליות אחרת.ולכן יש לאפשר לשני העמים לחיות יחד כל אחד במדינתו הוא כמובן עם קשרי חברה ומסחר וקהילה משותפים אבל עם שמירה על עקרונות מבנה משפחתי וחוקים שלא משנים אותם כי הם יסוד של מורשת של עם והכוונה לשני הצדדים.

ביילי_007

New member
1 זה הפתרון אידאלי, 2 זה הפתרון ...

תראו, אנשים חשבתי על זה, פתרון מספר אחד, היה מאוד כדאי - שיתוף פעולה בין העמים - שיוון וכ..., אבל זה פתרון לא מציאותי - או לפחות לא מציאותי בתקופה הקרובה - בגלל שכל צד מתבצר בעמדה שלו, כן כן, גם הישראלים וגם הערבים (פלסטינים) לדעתי לא רוצים בשלום כזה - כי זה יגרום לאנדרלומסיה מוחלטת. ולכן מסקנתי הוא פתרון מספר 2 - הפרדה בין העמים = הפרדה פיזית כלכלית ותרבותית - למרות שטכנית אני לא מסכים - כי יהיה קשה להפריד הכלכלה בפלסטינית נתמכת ע``י השקל, פלסטינים רוצים להשיג עבודות בישראל וכ..., אבל לעת עתה שהשלום האידאלי נראה רחוק נסתפק בפתרון 2, אני רק מקווה שיום אחד פתרון מספר אחד יתקיים. תודה,

קלייר

New member
מדינה משלהם/שכנה לשלנו

לעולם לא נוכל לחיות יחדיו באותה מדינה ובטח לא יקבלו את אותם זכויות כי אין באפשרותם עדין לישם את כל החובות יש לתת להם פינה משלהם

עופרי-

New member
מה הקשר???

את יודעת כמה פלחי אוכלוסיה במדינה הלא מתוקנת הזו לא ממלאים רבע מחובותיהם אבל מקבלים את כל הזכויות? נתחיל בשירות צבאי (או שירות לאומי, אם יתנו את האופציה). נמשיך בעוד אלפי חובות שמגזרים שלמים אינם ממלאים אבל מצד שני, מקבלים את כל הזכויות. אז באמת בזה תלוי אם יהיה שוויון או לא? או שזה יותר קשור בראייה המעוותת שיש לעם ולשלטון שלנו?

קלייר

New member
יש אמת בדבריך/עופרי

יש צורך להתחיל בבעיה העדינה ביותר ``זכויות העם הערבי`` ולשאר הפלחים בארצנו אנו אשמים לא רואים את הזבל בחצרנו

B.Shokor

New member
לא בקשו פינהה אדונה הנכבד..

אתה לא תתן להם פינה אלא האדמה שלהם.. הם יקבלו את האדמה ויקימו את המדינה (ולא את הפינה), לא בגלל שאתה או אחרים רחמו עליהם, או שהם רחמו עליך, אלה כי זאת זכותם.

dikla00

New member
שוקר תתעורר

1. נדמה לך שהדתיים ירצו להתבולל הבין הערבים? הם יגידו שאנחנו מזניחים את היהדות אין סיכוי שזה יקרה 2. אף אחד לא רוצה לפלסטינים להקים ארץ משלהם... כי הם יהרגו אותנו

B.Shokor

New member
אז מה הפתרון??????????

לעם הפלסטיני לא רוצים לתת זכויות.. לעם הפלסטיני לא רוצים לתת אדמה.. לעם הפלסטיני לא רוצים לתת מדינה.. לעם הפלסטיני לא רוצים לתת כלום.. ואתם עדיין דופקים ודופקים ודופקים אותו בתחת כל יום וכל שעה ובסוף אומרים אי אפשר שלום? אוליי במקרה פירוש ``השלום`` אצלכם זה ``מלחמה`` ???

dikla00

New member
אל תשאל אותי

אני מציבה עובדות אבל זה שאני אגיד לך שיהיה שלום בדרך כלשהי ולא אומרת שאנחנו נרצה לגור עם הערבים אני לפחות לא מרחפת...

למעלה