מה זה בצפ'ר?!

shlump3r

New member
מה זה בצפ'ר?!

זה פעם ראשונה שאני פה בפורם
בעקבות סיכסוך עם המורה לידיעת הארץ אני צריך לכתוב מה זה בצפ'ר בשבילי [לא עונש או משהו], פשוט להראות לו את דעתי. אז ככה: בית הספר אמור להיות מוסד חינוכי, דמוקרטי, מוסד שדוגל בשיוויון, וחופש דעה, אבל לא, בית הספר הוא דיקטטורה, בית הספר הוא כלא. סדר היום של התלמידים נקבעה על פי בית הספר, תלבושת התלמידים נקבעה על פי בית הספר, התנהגות התלמידים נקבעה על פי בית הספר. סדר היום: התלמידים צריכים לקום בשעה מוקדמת, קבועה- בדר"כ 7 פלוס מינוס. להתלבש [תלבושת בצפ'ר כמובן]. להגיע לבית הספר. ללמוד עד שעה מסוימת, בדר"כ עד חצי מהיום, אפשר להגיד 3 בצהרים, אני למשל לומד עד 16:00 3 פעמים בשבוע [אבל זה מרצון]. לחזור הביתה, בבית- לעשות שיעורי בית, עבודות, ללמוד למבחנים. => האסירים מגיעים בבוקר לבית הכלא, מרצים את עונשם, חוזרים הביתה, מבצעים עבודות שרות, ומגיעים בוקר לאחר מכן להתחיל לרצות את העונש מחדש. חוק חינוך חובה- חוק מטומטם, מדינה דיקטטורית, הצעה לשינוי החוק: "חוק חינוך חובה לכל הרוצה בדבר".

skopy

New member
ברוך הבא ו...

קצת נסחפת עם זה שאנחנו אסירים אבל אם לא יהיה חוק חינוך חובה אז לא יהיה כמעט את מי ללמד. בברכה, סהר

shlump3r

New member
היה את מי, ברור שהיה..

זה כמו אוניבסיטה יש הרבה אנשים שלומדים באוניברסטאות בארץ נכון? [כן]. אותו סוג אנשים, וגם אני, ילמד.

eviv

New member
יש הבדל בין מבוגר לילד.

חוק חינוך חובה לא בא בכדי לחייב אנשים מנגד לרצונם ללמוד. הוא בא בעיקרון בכדי שהמדינה תכיר באחריותה לתת שירותי חינוך. משרד החינוך נותן חופש לבחור את סוגי החינוך, אם זה אינטרני אקסטרני, אם זה בית ספר דמוקרטי ואם זה בית ספר אנארכיסטי, ואפילו אם זה לימוד בבית על ידי הורה למשל. בזמנים שהחינוך לא היה חובה היו דברים לא בריאים לחברה תחקור למשל את המאה ה-19

למעלה