מה זה האפליות האלה?

crema2

New member
מה זה האפליות האלה?../images/Emo4.gif

בשבוע הבא אני חוזרת לעבוד בתחנת הדלק שבה פוטרתי פעמיים ברצף כל 9 חודשים (והמתנה של שלושה חודשים בין חוזה לחוזה כדי למנוע קביעות בתחנה).. עם הזמן שמתי לב שחלק מהעובדים כן נשארים לקביעות. אחד העובדים שהציעו לו החודש להמשיך מעבר לחוזה סירב בטענה שיש לו תוכניות אחרות. הוא סיפר לי שהוא סבור שהסיבה שהחליטו שלא אמשיך כי אני לא משתלמת לתחנה כלומר אני הייתי סתם מדלקת . הוא טוען שהוא עובד אוניברסלי , הוא אחראי משמרת והמנהל יכול לשבץ אותו מתי שהוא רוצה .אם אחראי משמרת חולה- אז הוא ישים אותו למשל ולא אותי כי אני לא אחראית משמרת. אצלינו בתחנה מקובל שרק הבנים אחראי משמרת. בהתחלה שהתחנה נפתחה , רק עובדת שהתחילה קצת אחריי קיבלה את הזכות להיות אחראית משמרת , בעוד אני קיבלתי הערות שאני לא מקצועית בעבודה ולא סומכים עליי (המנהלים הקודמים). הייתי אז חדשה, מבולבלת וקצת לא מרוכזת. הבעתי חוסר ביטחון עצמי ובגלל זה נשללה ממני הזכות להיות אחראית משמרת למרות שהגדלתי את הראש ואותה העובדת לא. אח"כ הגיעו בנות אחרות עם הזמן ונהיה מקובל שבנות לא אחראיות משמרת. מי שאחרא משמרת בגדול במילא לא מקבל אחוזים במכירות . עד לא מזמן התאים לי הסידור שלא הייתי אחראית משמרת (חוץ מחצי השנה הראשונה שלעובדת אחת נתנו ולי לא כי לא סמכו עלי ואף הזכירו לי ). מי שלא אחראי משמרת -כל הבנות שמגיעות לתחנה לא עובדות שבת ושישי משעות הצהריים כי בשביל לעבוד לבד צריך להיות אחמ"ש. העובד שמסיים החודש את החוזה הציע לי לדרוש מהמנהל שיתן לי להיות אחראית משמרת כי זאת ההזדמנות היחידה שאוכל לקבל קביעות בעבודה. המנהל הנוכחי הוא אחלה של מנהל , הוא שונה משאר המנהלים שהיו לי. פעם הוא הציע לי לעבוד ביום שישי בצהריים ואמרתי לו שאני לא אחראית משמרת (זאת הייתה יכולה להיות ההזדמנות שלי ופספסתי אותה). כבר הייתי כל כך רגישה בקשר לנושא שפשוט הקטנתי ראש . פחד שאני יאכזב , שאני לא יצליח וגם כי אם אני יהיה או לא אחראית משמרת השכר הוא אותו שכר . עכשיו בתחנה נוהל חדש שבערב עובדים רק 6 שעות (ולא 8) מי שלא אחראי משמרת (קיצוצים ). אז אמרתי לעצמי שזה ההזדמנות שלי לזכות להיות אחמש"ית ובסוףף אולי לקבל קביעות בתקווה. אלא שהעובד אחר לשעבר אמר לי לא לבנות על הרעיון להיות אחמ"שית. הוא לא קיבל קביעות לדעתי וגם לפי מה ששאלתי אותו כי עשה 3 טעיות חמורות ב9 חודשים (ערבוב דלקים). אני בטוחה שאם לא הקוקטיילים האלה הוא היה נשאר . הוא אמר לי שהמנהל לא יתן להיות אחמש"ית בשבתות בגלל השודים שהיו בתחנה (אם אני לא טועה כולם היו לפנות בוקר). אמרתי לו שמבחינה הזאתי אין בעייה כי אני יעשה הפקדת כספים כל חצי שעה ולא יהיה עלי מעבר ל200 שח. הוא אמר שאם יבוא אלי שודד ויראה שאין עליי כסף הוא יתעצבן וירצה שאפתח לו את הכספת. הוא יהיה אלים גם אם לא יהייה גרוש בתחנה , ויש סיכוי לא קטן שהוא יברח יותר לי מאשר לבן, שאני די מעופפת. התעצבנתי ממה שהוא אמר כי.. לפני איזה שנה בערך עובד לילה שמבחינתי בלי להעליב הוא כמו בת -לא הומו אבל עדין . גנבו לו מחשב נייד בלילה הצמידו לו לראש סכין . יש עובדים שהם לא שונים מבחורה בהתנהגות, בהתגוננות . אפילו היה אצלינו בחור אחד שפחד מגמל שלמה - איזה מין בן הוא?! העובד ציין שהמנהל לא ירצה לקחת אחריות בזה שיתן לי לעבוד לבד בדלק . מה שעוד מכעיס אותי שמצד אחד יש כללים כאלה לא כתובים ומצד שני אני עבדתי שבוע בתחנה אחרת ושם אין מתדלק אחד בחוץ ומוכרן אחד בחנות אלא -בת עובדת לבד בין השעות 6-22:00 אז מה הקטע של הבטיחות? אז בתחנה אחרת כן ובתחנה שלי לא? הנה זה אמר לי העובד לשעבר : י"תר מזה, יש שם מצלמות באמת טובות (ומה רע במצלמות שלנו?!) חוץ מזה בחנות סגורה קל לעבוד. ולהזכירו אם אעבוד יהיה עוד מישהי איתי בחנות ככה שלא בדיוק לבד. אני יכולה להבין טענה אחרת ששוב לא סומכים אלי אבל לא הקטע הבטיחותי (בבוקר שוד?!) כמה פעמים המנהל נתן לעובדת בחנות לעבוד בלילה שזה אסור ובכל זאת עבדה , אז מה הבעייה שאעבוד לבד בשבת או ביום רגיל עד 10 ? העובד לשעבר אמר לי שאולי המנהל כן יתן לי להיות אחמש"ית אבל רק בימי חול. ואם יש משמרת ערב שהיא עד 8-10בערב אז לא יתן לי? ואז אמר שלא נראה לו שהוא יתן לי להיות אחמשית . "מה הקטע באחמשית שלא עובדת ערב לבד, או שישי שבת...?" זה ממש לא פייר..אם אני לא יהייה אחראית משמרת אז הסיכוי הקטן יחמוק לי מידיים . זאת תחנה שאני כ"כ אוהבת . פעמיים פיטרו אותי ברצף הפעם אני רוצה לנצח!! אני רוצה להרגיש חשובה , ומבחינתי אם אני ימשיך לקביעות זה יהיה חלום שמתגשם לאחר ששנתיים חיכיתי לרגע הזה. אני עוד מפחדת כי לפני שהמנהל לקח אותי שוב לעבודה לפני שבוע התבקשתי להבטיח לו שלא יהיו לי חוסרים בקופה . הוא הזכיר לי שחודש לפני שנגמר לי החוזה היו לי כמה תקלות עם העודף (מיותר לציין שזה יורד לי מהמשכורת ככה שזה צריך להדאיג בעיקר אותי ולא את התחנה). כל כך רציתי להזכיר לו שהרבה מהעובדים בתחנה ערבבו דלק לא נכון , זה טעות חמורה יותר (העובד שהציעה לו המנהל להישאר עשה איתי במשמרת קוקטייל וזה נזק של מאות ש"ח ). בסוף החלטתי לזרום..ולחכות לרגע שבו אוכל למצות את עצמי ולהיפטר מדעותיהם של המנהלים הקודמים , להוכיח בעיקר לעצמי שאני מסוגלת להיות אחמשית טובה . כי אם אני יוותר עכשיו נגיד ואלך לעבוד במקום אחר אז הסיפור יכול לחזור. חשוב לי לנצל את ההזדמנות האחרונה שמתתי לעצמי בתחנה ולצוח אישית. כבר אמרתי לעצמי שאם אחרי 9 חודשים אני ישקיע את הנשמה ויפטרו אותי , כנראה שנתתי מעל ומעבר .. הרי אני רוצה להיות אחראית משמרת אבל זה לא תלוי רק בי. שבוע הבא אני יבוא עם הרבה מטענים רגשיים. לפני יומיים התקשרו אלי מחברת ביטוח שאני יעיד על נהג מונית שהחליק בתחנה זה היה לפני שנה במשמרת שלי. עכשיו נזכר מר מונית לתבוע את התחנה אחרי שנה!! אז הנג מונית מסר את השם שלי ושל עובדת שכבר לא עובדת שנכחו בעת שנפל מהדלק על הריצפה (אני לא זוכרת הרבה מה קרה כי לא הייתי בדיוק לידו) , ואני מפחדת שזה עוד מהסיבות למה המנהל לא ירצה לתת לי להיות אחראית משמרת . האם יש טעם להילחם ? כי אני יוותר או ימנעו ממני את זה -אני לא אקבל קביעות . מה גם אני יפספס את פורים בתחנה בשבוע ימים בלבד . אחרי 9 חודשים בול מפטרים ואם אני עובדת יום אחד מעבר ל9 חודשים התחנה משלמת 30 אחוז יותר והם לא ישאירו עובד סתם ימים נוספים אלא אם הוא ממשיך לקביעות. כ"כ כואב לי שאני לא אסרטיבית

rochycu

New member
זו כבר לא אפלייה.

זו התעללות בך ואת נותנת ומאפשרת להם להתעלל בך. אני מבינה שכנראה נוח לך שעות עבודה במשמרות, אך ישנן עוד עבודות שהן במשמרות, אני מציעה לך לוותר על מקום עבודה שאיננו מעריך אותך , ולחפש מקום שיעריך ואף יעניק לך יחס הולם. היית שם פעמיים נכביית , אז אולי כדאי להתרחק ממקור אש? את ממורמרת על מקום העבודה, מאוכזבת, אז בשביל מה לחזור להיכן שלא טוב לך? קחי אומץ ואל תחפשי בתחנת הדלק את מה שלא היה עד היום, כל האיתותים הם עזבי וצאי למקום טוב יותר ונגמרה האפלייה עבורך, את זו שגורמת לעצמך את היחס שאת מקבלת, סליחה באם אני פוגעת בך לא זו כוונתי, פשוט את חוזרת למקום שלא טוב לך בו. אז בהצלחה במקום עבודה חדש וטוב יותר

למעלה