מה זו האות הזו ?

Ron 417

New member
מה זו האות הזו ?

בתמונה ? אני קורא את זה בתור HA-TAHIRA . אבל אני לא מכיר את האות ,מהי ? ומה הסימן מעל האות הזו ? תודה

016777330

New member
זה כמו ي אבל דגושה

המילה נכתבה טאיירה -מטוס יש בערבית כמו בעברית ي-יא ئ- יאיי -יא אבל יותר מודגשת משתמשים בה יותר לתרגום באותיות זרות כמו:אנגלית,עברית,איטלקית וכו' לדוגמא:בתעתיק עברי/תרגום חופשי למילה אוי ואבוי בערבית זה יכתב כך اؤئ فافؤئ و-וואו נשמעת כמו האות W באנגלית ؤ-או ונשמעת כמו האתo באנגלית

מדובר בהמזה

זוהי המזה על "כיסא" של האות יא, ובערבית המזה על כורסי יא. למעשה, קיימות מספר צורות של מופע ההמזה: המזה מרחפת - ء - זו תופיע אחרי א' המשמשת אם קריאה, לדוגמה:مساء (לילה) יש להגות מסאא', דהיינו עם נשיפת אוויר קלה אחרי ההארכה. המזה על כורסי ي - ئ - תופיע באמצע מילה ותיהגה כאליף, לדוגמה طائرة, הוגים טאאִירה. המזה על כורסי و - ؤ - תופיע באמצע מילה ותיהגה כאליף, לדוגמה رؤساء הוגים רֻאַסָאא' עם נשיפת אוויר קלה בסוף. המזה על אליף - أ - לדוגמה אל הידיעה ألبيت. ההמזה שייכת לגזרת המהמוזים/ההמזות. סיכום מלא על הגזרה ניתן למצוא בקובץ המצורף. אם ישנן שאלות נוספות המשיך/י לשאול. שבת שלום.

Ron 417

New member
תודה לכל מי שענה- ועוד כמה שאלות למידה

אני כעת יודע לקרוא ערבית , השתמשתי בתוכנת ALIF BAA + שני דיסקים של DVD שמתלווים לקורס { אני לומד עצמאית , לא בקטע של קורסים ומורים} . עכשיו אני מתחיל את AL KITAAB PART 1 שהוא מגיע עם 3 דיסקים של DVD , מישהו מכיר את זה ? בנוסף אני אשמח אם תוכלו להציע דרכי למידה ,קורסים , קורסי שמע וכו' . שוב תודה רבה

016777330

New member
RE:תודה לכל מי שענה-ועוד כמה שאלות למידה

لا شكر علا واجب!!! בלימוד עצמי(עדיף עם עוד כמה אנשים,אחרת זה לא שווה
אפשר תמיד להאזין לשידורי הטלוויזיה בערבית שבלווין,או אם אין לך זמן או אין טלוויזיה אז אפשר תמיד להאזין לשידורי הרדיו בערבית

למעלה