מה כלכך רע בביבי ?

avi5199

New member
מה כלכך רע בביבי ?

כל ראש ממשלה שיזם מהלך עד היום רק גרם נזק .
עדיף ראש ממשלה זהיר שלא יעשה כלום אבל שלא יגרום נזק.
זה נכון גם מבחינה מדינית וגם מבחינה כלכלית .
סה"כ המצב היום במדינה הרבה יותר טוב מבעבר גם במחינה בטחונית וגם מבחינה כלכלית. לא מאמין שבמצב של היום מישהו יכול לשנות משהו ולא לגרום נזק יותר מתועלת.
יחיס חוץ לא מעניינים אותי בכלל! כל זמן שהאמריקאים מזרימים כסף שיקטרו וישנאו את ביבי . הארופאים נסחפים לכוון האיסלם ולא יעזור לנו כלום במוקדם או במאוחר או שתהיה בארופה מהפכה או שיהיה שם טורקיה מספר 2 .
לכן למרות שלא סובל את ביבי אני מעדיף שהוא ישאר ראש ממשלה.
צריך גם את בנט שיעמוד מימינו וימנע ממנו לעשות שטויות . - אז אולי אצביע דווקא לבנט .
דפוס ההצבעה הפרגמטי היום צריך להיות כזה שישאיר את המצב כמו שהוא כמה שיותר זמן ! שימנע סיפוחים ושטויות שיגרמו לעולם לצאת נגדנו בסנקציות אבל עוד יותר חשוב שימנע נסיגה של צהל מיו"ש והקמת חמסטאן ביו"ש זה הכי מפחיד והכי מסוכן.

יוליקה

Member
מנהל
מעולם לא היה מצבה של ישראל רע כל כך

בקהיליה הבינלאומית - ביבי העלה את חמתם של כל המדינות גם הידידותיות ביותר שלנו...

amirx19

New member
אתה מלא בסתירות עצמיות

אתה אומר שעדיף ראש ממשלה שלא יעשה כלום (שאינו מוכנאי מומחה) מאשר ראש ממשלה שאולי יעשה נזק (לחכות למכונאי ממוחה). אתה מודע לזה שיש סתירה לחתימה שלך בפורום ?
מי שלא נע קדימה אינו עומד במקום אלא נסחף אחורה.
סה"כ המצב היום לא טוב. אם היה טוב לפיד לא היה מקבל 19 מנדטים בבחירות הקודמות ולא הייתה מחאה חברתית לפני כן.
זה שאתה לא מאמין שיש מישהוא אחר שיכול לתקן זה בסדר אבל אתה לא יודע ויש הבדל עצום בין להאמין לבין לדעת. לכן, כשהמצב מחמיר ללא סוף שנראה לעין מבחינה כלכלית כבר 4 עשורים רצוי לשים לזה סוף ולהביא ראש ממשלה שיהיה לטובת העם ולא נגדו.
לעמוד במקום זה לא פתרון. תצביע לבנט ואל תצביע לביבי כי בנט לפחות מסיר חסמים וביורוקרטיה.

amirx19

New member
דוגמא בקישור

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000931783

ביטול הצורך במכון התקנים במוצרים מסויימים מסייע להורדת יוקר המחיה- בזכות בנט.
פשוט תרשום את המילים "בנט" ו- "חסמים" בגוגל ותקבל כתבות.
אז גם אם הוא לא הספיק לעשות לפחות הוא דיבר על זה. הדיבור על הנושא מעלה אותו לסדר היום והופך אותו לחשוב. ברגע שזה הופך לחשוב סדר היום הפוליטי משתנה ואנחנו מרוויחים. אם נצביע שוב לביבי נקבל שוב חידלון ואי עשייה.
מה שאנחנו צריכים זה מנהיגים שעובדים עבורנו ועם כל הכבוד לימין ושמאל מה שחשוב לרוב האנשים זה איך הם גומרים את החודש ולא אם יש לנו עוד טנק.

BlackUnicorn

New member
בהחלט עדיף בנט מאשר ביבי.

ביבי מנותק מהעם, לא אכפת לו מהמצב הכלכלי שנוצר פה, לא אכפת לו ממעמד הביניים. איש דוחה שלא ראוי להיות ראש ממשלה.
אם כל כך חשוב הימין (וגם אני ימנית בדעותיי), עדיף כבר בנט. לפחות אכפת לו מהנושא.

באותו הקשר, אבל בכיוון קצת שונה..

הנה קריקטורה שעשיתי השבוע לאור הקמפיין שרץ לאחרונה- "רק לא ביבי".
זה אמנם משפט קליט, אבל זו לא אג'נדה..
ביבי הוא לא מלאך, אבל לטעמי לפני שצועקים שצריך להחליף אותו בכל מחיר, צריך גם לתת אלטרנטיבה ראויה עם איזשהו מצע ולא רק סיסמאות חסרות תוכן.

amirx19

New member
הצורך לנמק

מסכים, כשאומרים רק לא ביבי צריך להגיד מי במקומו ולמה כי אחרת נופלים למלכודת ההתלהמות.

מסכימה בעיקרון, ובכ"ז- הנה סיבה למה לא ביבי

כי הבנאדם משתמש בהפחדה לשליטה בנו ושמירה על המקום שלו.

הדבר הראשון והכי חזק שהוא אומר- כשהוא אומר-
זה להזכיר לנו כמה מסוכן פה ולא בטוח
ואיך בכל רגע עלולים לקום עלינו לכלותנו,
ואסור לנו להיכנע להם/לטרור/להפחדות "שלהם"/לשונאי ישראל/וכו' וכד'.

וככה, מעצב לנו ביבי תודעת פחד לחיות לפיה, להיות מוקפים בה ולשקוע בתוכה כמו בביצה טובענית.
בלי תקווה, בלי עתיד, בלי עבר ללמוד ולגדול ממנו.
רק הווה שחור ומפחיד, "רק ביבי יכול" ש"יציל אותנו" מהאיום הקיומי המדומיין.

הפחד הזה מתיישב לנו בלב ובתודעה,
תפיסת המציאות שלנו מצטמצמת
והפער בינינו לבין האחר גדל ומשפיע עלינו בכל תחומי החיים.
כי זה יכול להיות כל "אחר" שנבחר, כל מי שאנחנו לא רואים כ"אנחנו".
עשירים
עניים
יהודים
פלסטינאים
ישראלים שלא חיים בישראל
חרדים
נשים
מי שלא שירת בצבא
מי ששירת, אבל לא בקרבי
שמאלנים
ימניים
ערבים בכלל
ערביי ישראל
השכנים מלמעלה
אמהות חד-הוריות
הומואים
(תפוז מגביל מקסימום תווים בפוסט?
)

הפחדה היא דרך שפלה וזולה להשיג כוח.
על אחת כמה וכמה כשמשחקים בתפקיד כפול של התוקפן והמציל גם יחד.

כושי אחד לא פחד מתנינים והלך לשחות בנהר

זכרונו לברכה .

יש ערבים ויש פלסטינים והם רוצים לסלק אותנו או לחסל אותנו .
גם על היטלר אמרו שהוא "רק מדבר" .

זה ממש לא מה שאמרתי!

בשום מקום לא אמרתי שאין צורך לשמור על עצמנו מפני סכנות ממשיות, ולא אמרתי להתעלם מסכנות בגלל שנתניהו מגזים (כמו שאמרת לגביי בתגובה אחרת שלך).

מה שאמרתי זה
1. נתניהו משתמש בהפחדה כדרך לשלוט בנו, כדי לגרום לנו לבחור בו שוב ושוב.
2. הפחדה זו דרך שפלה וזולה להשיג כוח.
3. לדעתי, לא צריך לבחור במישהו שבוחר בעקביות להפעיל אותנו כך, מתוך (מה שאני רואה כ)אינטרס אישי.

זהו, זה מה שאמרתי.
ואני עומדת מאחורי האמירות האלו.

אנחנו כבר יודעים לשאול "למה סל הקניות/הסלולרי/הדירה" יקרים כל כך,
אבל כשאני מעלה את השאלה "למה זה מה שפוליטיקאי X מוכר לנו" או אומרת "בואו לא ניתן לו שוב את הכוח לשלוט בנו בצורה הזו", אתה ממהר להשתיק אותי, תוך כדי שאתה חוזר על המנטרה של ביבי ו(לדעתי) נופל בדיוק במלכודת שהוא מראש רצה שתיפול בה.

אגב, אם אתה כבר קורא את זה- אפשר אולי תשובה לגבי הקוד שאני נדרשת למלא בכל פוסט מחדש?
תודה.

ועוד משהו, בכל זאת.

תראה, אני לא נוהגת להיכנס לדיוני שואה והשוואות של מנהיגים נוכחיים להיטלר.
זו הסיבה שלא הגבתי לחלק הזה בפוסט שלך.

לאחר מחשבה נוספת, אני מרגישה שכן חשוב להגיד משהו.
כי מה שאתה אמרת בדיוק מדגים את מה שאני טוענת: שהתגובות של חלקנו הן אוטומטיות.

אז קודם כל אני מדגישה, שאני לא משווה את ביבי להיטלר, בשום אופן.
אני אומרת משהו על הפחדות ופחד, על הדרך בה אנחנו תופסים את המציאות כשהפרשנות נעשית מתוך פחד.

עכשיו, תראה מה אמרת: "גם על היטלר אמרו שהוא רק מדבר".
או במילים אחרות: אמרו שכל ההפחדות שלו, הדמוניזציה על כל מי שאינו ארי התכניות, לאומיות חזקה וכו', כל זה הוא "רק דיבורים". אבל ההיסטוריה הראתה שלא כך הוא. היא הראתה שהפחדות שיטתיות עושות את שלהן, ופחד גורם לאנשים בין השאר לאבד את החמלה, את המבט הביקורתי כלפי מי שזורע פחד, מונע מהם, מאיתנו, לראות את הדומה והמשותף גם אצל מי שמוגדר כ"אחר".

אתמול בערב ראיתי כתבה ב"המקור", שהראתה בדיוק את מה שכתבתי כאן כמה שעות מוקדם יותר:
בכתבה, מספרים נוסעים- ובעיקר נוסעות- באוטובוס עליו עולים גם פלסטינאים, על חוויית נסיעה קשה מאוד שכוללת גם הטרדות מיניות לכאורה. חשוב להוסיף את הלכאורה, כי מבין כל המתראיינים לא היה אחד שסיפר ממקור ראשון משהו מההתחלה ועד הסוף אלא רק שמועות, ומעולם לא הוגשה תלונה במשטרה, שהתבררה ונמצא אשם.

אין לי ספק שאותן נשים מתארות את מה שהן הרגישו, מבחינתן זה היה אמיתי.
אני גם לא שופטת כאן אם היה או לא היה.

מה שאני אומרת זה, שאפשר לראות איך הפחד מהאחר- הפעם האחר הוא גברים פלסטינאים- גורם לאנשים לפרש את המציאות בצורה מסויימת, כך שבמידה רבה האחר הזה מאבד מאנושיותו בעיניהם.
ולראייה, האישה היחידה שדיברה על ואל הנוסעים הפלסטינאים בגובה העיניים, דיברה על חוסר פחד, סיפרה איך היא מפרשת את המציאות בצורה שוויונית.

שני דברים שונים

1 - לא צפיתי בכתבה . תלונות קטנות לא מעניינות אותי והן הסחת דעת מהדבר החשוב . סיכסוך עמוק עם הפלסטינים .

2 - המאורע הכי חשוב שקרב לעם היהודי מאז הגירוש מספרד הוא רצח 6 מיליון יהודים . להתעלם מזה זה כמו לא לראות את השמש .

3 - אני לא מנהל טכני . יש פורום עזרה טכנית , צריך לפנות אליהם .

תלונות קטנות?
איך אתה קובע בלי לראות את הכתבה?

ממש לא תלונות קטנות, אלא עצם העניין. אם באמת מעניין אותך הסכסוך, אז צריך לעניין אותך גם הביטוי שלו.

לפי בקשתך ראיתי . ביזבזתי על הכתבה זמן וראיתי .

מה שקורה באוטובוס הוא דבר קטן . אחד מרבים .
האירוע הזה ואחרים דומים לא מייצגים את הסיכסוך הישראלי/פלסטיני .

הסיכסוך הישראלי/ פלסטיני הוא על הקמת מדינה ערבית על חלק משטח ארץ ישראל המנדטורית .

מריבה באוטובוס זה שטויות בהשוואה לסיכסוך כפי שהגדרתי .

אוקיי, זכותך לראות את זה ככה.

לדעתי זו לא "מריבה באוטובוס", ממש כמו שהסכסוך אינו "מריבה על שטח אדמה".
זה וגם זה משקפים משהו עמוק יותר לגבי היחסים בין 2 הקבוצות.

שוב- זכותך לחשוב אחרת.

זה מש שכתבת מועתק במדוייק

"הדבר הראשון והכי חזק שהוא אומר- כשהוא אומר-
זה להזכיר לנו כמה מסוכן פה ולא בטוח
ואיך בכל רגע עלולים לקום עלינו לכלותנו,
ואסור לנו להיכנע להם/לטרור/להפחדות "שלהם"/לשונאי ישראל/וכו' וכד"

על זה את מתלוננת כי לדעתך לא צריך להפחיד כי "הפחדה זו דרך שפלה וזולה להשיג כוח"
ובכן
עדיף שהכושי יפחד מאשר שהתנין יאכל אותו .
ואם תוך כדי כך האיש המפחיד נעשה ראש הכפר - אז מה ?

מה לא ברור?

1. להפחדה ולחיים מתוך פחד יש השלכות מרחיקות לכת על ההתנהגות האנושית.
בכל תחומי החיים.
כלכלי, חברתי, בטחוני וכו' וכו'.

2. האיש משתמש בהפחדה כדי להיות ראש הכפר ולשרת את האינטרסים שלו, על חשבון האינטרסים של הכפר.

אני באמת מקווה שאתה מנסה לעורר פרובוקציות כדי לשמור על תנועה בפורום, כי אם אתה באמת לא מבין על מה אני מדברת, זה באופן אישי מעציב אותי מאוד.
באמת.

למעלה