מה לבחור כקורס ראשון?

lollipop03

New member
מה לבחור כקורס ראשון?

מתחילה ללמוד באוקטובר פסיכולוגיה וחינוך, היועצת המליצה לי לקחת כקורס ראשון מבוא לפסיכולוגיה ורק אותו משום שלטענתה הוא מאד עמוס...
ממה שחקרתי בנושא ראיתי שיש סטודנטים שדווקא אומרים שכדאי לקחת אותו אחרי כמה קורסים אחרים ואז יש לך יותר בסיס וקל יותר לעבור אותו, כמו כן נראה לי ממש בזבוז זמן לקחת קורס אחד בסמסטר
והיא ממש התעקשה שאני לא אקח איתו עוד קורס
התכנון שלי לסיים תוך 3 שנים (אין לי אילוצים של עבודה אז זה אפשרי מבחינתי) ואם אני אקח קורס אחד בסמסטר הראשון אני לא רואה איך בדיוק זה קורה שאסיים תוך 3 שנים...
המלצתכם בעניין?
ואשמח לשמוע את החוויה האישית שלכם מהלימודים לתואר בפסיכולוגיה וחינוך כל המלצה ועצה וסתם שיתוף יעזרו לי מאד

hilik121

New member
מבוא לפסיכולוגיה הוא באמת קורס מאוד כבד

ולכן דווקא אני לא הייתי ממליץ לך לקחת אותו כקורס ראשון (זה מאוד אינדיווידואלי, יש כאלה שכן ממליצים לקחת אותו כי הוא נותן תמונה רחבה על עולם הפסיכולוגיה). ליועצים יש את הדעה המאוד מסוימת שלהם, לדוגמא כקורס ראשון גם לי המליצה היועצת ללמוד את מבוא לפסיכולוגיה לפני קורסי פסיכולוגיה אחרים בטענה שזה 'יותר נכון' מבחינה אקדמית. שוב פעם יש שיסכימו ויש שלא, אני בחרתי שלא.
כקורס פתיחה הייתי ממליץ דווקא כן להתחיל מקורס אחד וזה על מנת שאם תמצאי את הלימודים של האו"פ לא מתאימים לך 'הנפילה' תהיה יותר רכה (כלכלית). אם בכל זאת את נעולה ורוצה לרוץ עם התואר כבר מההתחלה, את בהחלט יכולה לקחת שני קורסים בסמסטר הראשון (את לא הראשונה ולא האחרונה שעושה את זה).
אני הייתי ממליץ לך את הקורסים הבאים כקורסים ראשונים (במידה ואת עושה פסיכולוגיה וחינוך- שיטות הוראה): פסיכולוגיה התפתחותית (מעניין אבל יחסית עמוס להתחלה), פסיכולוגיה בחינוך (מעניין אבל עמוס להתחלה), מחוננות וכישרונות מיוחדים, תכנון לימודים והערכה (משעמם אבל קל), פרקים בסוציולוגיה של החינוך (משעמם אבל קל).
אם תשאלי אותי הייתי ממליץ לקחת רק את פסיכולוגיה בחינוך או את התפתחותית. אם בכל זאת את רוצה 2 קורסים לא הייתי ממליץ להתחיל עם שניהם ביחד.

בהצלחה!

למעלה