מה לדעתכם הפתרון לילד בכיין?

droli

New member
מה לדעתכם הפתרון לילד בכיין?

הגדולה שלנו, מכל שטות בוכה, על כל דבר היא מיבבת. כאילו השתרשה לה שפה נוספת. וכשהיא מתחילה, אני אומרת לה שאני לא מבינה אותה, שתיקח נשימה עמוקה ותנסה לדבר. וכלום. כל דבר שמרגיז אותה היא יש מיבבת! ממש מרגיז, ולא נעים להיות בחברתה. יש למישהו נסיון עם זה? זה עובר מתישהו? אפשר להגמל מזה? איך אני אמורה להתנהג איתה? אגב - הכי חשוב - זו לא בעייה חדשה. זה כמעט מאז ומתמיד. ולא, לא נזכרתי רק עכשיו, שאלתי, בדקתי. אפילו הקראתי סיפור (איום) לדעתי מתוך הספר ילדות חרוצות, על ילדה בכיינית שהוריה גירשו אותה מהבית עד שהיא למדה לדבר ולא לבכות. אשמח לקבל רעיונות, הערות, מיכל

yondy

New member
דובי לא לא גם נענש על ששכח איך

מתקשרים עם הסביבה.... סתם, נזכרתי בהקשר לספור שהקראת. מנסיון אצלי עם תופעה דומה, הבנתי שזו שיטה להשיג תשומת לב. ברגע שמפסיקים להבהל מזה, ומתייחסים כאילו זה לא שם, יש תקווה להפסקה בשיטה המעצבנת הזו שלה. אני חושבת שאם היה לי כוח לא להתייחס, וגם כשאני אומרת שאני לא מבינה אותה, לומר לה את זה לא בכעס, ובאמת בלי להאשים אותה, אפילו שזה מה זה מרגיז, אולי זה היה נפסק. עצות שקבלתי במשך השנים, דברו על שיחה שלא בזמן הארוע עצמו, ונסיון לברר ישירות איתה למה היא מייבבת במקום לדבר. בד"כ לא השגתי שיתוף פעולה, ומנגנונים מסויימים עדיין מושרשים אצלה, לחרדתי ולתסכולי. בת כמה היא, ילדתך?

anat30g

New member
שחקנית בכיינית

שירלי שלי גם בוכה מכל שטות - אח שלה קרה לה "רינה בלרינה" היא בוכה (והוא עושה את זה הרבה להרגיז אותה - וזה אפילו לא קללה), נפל לה צ´יפס מהצלחת היא בוכה (אולי אמא תכעס - כי אמא כועסת שהיא מפילה את החביתה על הריצפה כשלא בא לה לאכול אותה), היא נתקלה בקיר - היא בוכה באותה עוצמה אגב כמו שהיא בוכה שקורה לה משהו באמת רציני... בקיצור - הילדה כבר יודעת שאמא מתעצבנת מהבכי וזה לא גורם לי לרחם עליה או לחבב אותה יותר. מהרגע שהבנתי שזה משחק ומטרתו למשוך תשומת לב או לפתור קונפליקטים בלי להתמודד - אני שולחת אותה להרגע ושתבוא אלי כשהיא בלי דמעות. לפעמים תוך דקה יש שקט ולפעמים היא מנסה את כוחה אצל מישהו אחר שנמצא בסביבה...

למעלה